Toplam 35 sonuç

Çöp Kovası

Çöp kovası çeşitleri, katı atıkları geçici olarak saklamak için kullanılan metalden veya plastikten üretilen kovalardır. Çöp kovalarının ofislerde, evlerde ve dış mekanlarda kullanılmak üzere özel olarak tasarlanan birçok farklı modeli bulunur. Çöp kovası çeşitleri, farklı renk ve ebatlarda kullanıcıların karşısına çıkar. Öte yandan çöp kovalarının sabit ve hareketli modelleri de mevcuttur.

 

Çöp Kovası Nedir? Nasıl Üretilir?

Bilinen ilk çöp kovası, 1875 yılında İngiltere’de ortaya çıktı. Çöp kovalarının ortaya çıkmasının ana nedeni, çöp toplama işleminin daha sistemli bir şekilde gerçekleşmesiydi. İlk olarak sokaklarda ve caddelerde yaygınlaşan çöp kovaları, daha sonra evlerde de kullanılmaya başlandı. ABD Çevre Bakanlığı tarafından yapılan araştırmalara göre sadece ABD’de yıllık 254 milyon ton çöp, çöp kovalarına atılıyor. Günümüzde artık neredeyse her evde bir çöp kovası bulunur.

 

Metal Çöp Kovası Modelleri

 • Çöp kovalarının üretiminde metal malzemeler sıklıkla kullanılır. Özellikle paslanmaz çelikten üretilen çöp kovaları birçok kişi tarafından tercih edilir. Üstelik paslanmaz çelikten yapılan ürünler, dayanıklılıkları sayesinde uzun yıllar boyunca kullanılabilirler.
 • Metal çöp kovası çeşitleri arasında 3, 5, 11 ve 12 litre kapasiteli modeller bulunur. Geniş kapasitesi sayesinde bol miktarda çöpü taşıyabilen çöp kovaları, evlerde ve ofislerde kullanmak için son derece uygundur.
 • Metal çöp kovası modelleri arasında pedallı modeller de sıklıkla tercih edilir. Pedallı modeller, tüketicilere ofiste ve evde önemli bir kullanım kolaylığı sağlar.
 • Metal çöp kovalarında genellikle düz ve delikli tasarım kullanılır. Delikli tasarıma sahip çöp kovaları sayesinde çöp kovasının içi de dışarıdan bakıldığında görülebilir.
 • Üstelik bazı metal çöp kovası modellerinin içinde çıkarılabilir saplı kova da bulunur. Böylelikle çöp kovalarının içi daha kolay temizlenebilir.
 • Sıkça tercih edilen çöp kovası markaları arasında Ant, Gloxbox ve Avansas yer alır. Ayrıca çöp kovaları; beyaz, siyah ve metal renklerinde satışa sunulur. Üstelik söz konusu markaların metal çöp kovası fiyatları da gayet uygundur.

 

Plastik Çöp Kovası Modelleri

 • Evlerde ve ofislerde sıklıkla kullanılan plastik çöp kovası modelleri, genellikle 12,5 litre hacmi ile bilinir fakat plastik çöp kovalarında en az 4 litre en fazla 50 litre kapasiteli modeller de bulunur.
 • Plastik çöp kovalarında pedal mekanizması sıklıkla tercih edilir. Pedal mekanizması sayesinde çöp kovaları çok kolay bir şekilde açılıp kapatılabilir.
 • Plastik çöp kovası modellerinde itme kapaklı ürünlere sıklıkla rastlanır. Bu modeller, özellikle banyolarda ve tuvaletlerde sıklıkla tercih edilir. Üstelik itme kapaklı plastik çöp kovası fiyatları da oldukça uygundur.
 • Esnek ve kullanışlı tasarımı ile bilinen plastik çöp kovaları, derin haznesi sayesinde birçok çöpü içine kolaylıkla alabilir.
 • Plastik çöp kovalarında bulunan tutma yeri sayesinde plastik çöp kovaları bir yerden başka bir yere kolaylıkla taşınabilir.
 • Plastik çöp kovası üreten markalar arasında Ark ve Bora Plastik markaları dikkat çeker. Üstelik söz konusu markaların plastik çöp kovası fiyatı da son derece uygundur.

 

Çöp Kovası Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

 • Çöp kovası çeşitleri, evlerin ve ofislerin mutfaklarında kullanıldıklarında mutfakların daha güzel kokmasına olanak tanır.
 • Çöp kovası kullanmak, insan sağlığı için son derece önemlidir. Öte yandan çöp kovaları sayesinde çevre kirliliğini de azaltmak mümkündür. Çöp kovaları, ofis temizliği için en önemli eşyalardan biri olarak bilinir.
 • Çöp kovaları, evlerin ve ofislerin en önemli ihtiyaçları arasında yer alır. Çöp olarak nitelendirilen birçok şeyi çöp kutusuna atarak onlardan kurtulabilirsiniz.
 • Çöp kovalarına cam parçaları gibi sivri maddeler ve tehlikeli eşyalar atılabilir. Böylelikle çöp kovası kullanmak, evleri ve ofisleri ufak tefek kazalar için daha güvenli bir yer haline getirebilir.

 

Sizin İçin En Uygun Çöp Kovası Hangisi?

 • Büyük çöp kovalarını evinizin ve ofisinizin mutfak bölümü için tercih etmelisiniz. Çünkü mutfaklar, bir evde en fazla çöpün üretildiği bölüm olarak bilinir.
 • Yatak odası, ofis ve banyo gibi alanlar için daha küçük boyutlardaki çöp kovalarını tercih etmelisiniz. Çünkü bu alanlarda üretilen çöp miktarı daha azdır.
 • Çöp kovasının boyutunu evde veya ofiste bulunan kişi sayısına göre seçmelisiniz. Daha fazla kişinin yaşadığı alanlar için daha büyük çöp kovaları tercih edilmelidir.
 • Çöp kovası satın alırken sahip olduğunuz boş alana da dikkat etmelisiniz. Yeterince boş alanınız varsa, daha geniş ve uzun çöp kovalarını deneyebilirsiniz.
 • Kullanımı kolay ve uzun ömürlü bir çöp kovası istiyorsanız, pedal mekanizmalı metal çöp kovalarını tercih edebilirsiniz.

 

Avantajlı Çöp Kovası Fiyatları İçin Doğru Adres: Avansas

Metal ve plastik çöp kovası fiyatı, firmadan firmaya değişiklik gösterse de Avansas, her zaman en kaliteli ürünleri en uygun fiyatlarla tüketicilere sunmayı başarır. Üstelik Avansas’ta çöp kovası fiyatlarının yanı sıra çöp poşeti fiyatları da son derece uygundur. Ayrıca Avansas, satışa sunduğu birçok farklı kırtasiye malzemeleri ve gıda ürünleri ile de bilinir. Markanın sunduğu ücretsiz kargo seçeneği sayesinde tüketiciler, teslimat ücreti ödemeden siparişlerini teslim alabilirler. Öte yandan Avansas’ın sunduğu hızlı teslimat özelliği, verdiğiniz siparişler bir iş günü içerisinde evinize ulaşır. Marka, kolay iade ve değişim özelliği ile birçok kişinin güvenini kazanıyor ve böylelikle sıklıkla tercih edilir. Avansas’ın ödeme seçeneklerinin arasında kredi kartı ve banka kartı da yer alır. Marka, geniş ödeme seçenekleri sayesinde birçok tüketicinin tercihi haline geliyor.