Oki Şerit

Toplam 7 sonuç

Oki Şerit

Teknolojinin hızla gelişmesi, her alanda olduğu gibi bilgisayarları ve ekipmanlarını da hızla değiştirdi. Yazıcılar da çağa ayak uydurarak sessizleşti ve modernleşti. Günümüzde 3 tip yazıcı kullanılıyor; nokta vuruşlu yazıcılar, mürekkep püskürtmeli yazıcılar ve lazer yazıcılar. Bunların dışında, nokta vuruşlu yazıcılar ise şeritleri sayesinde bazı alanlarda özellikle tercih ediliyor.

Kullanım Alanları

Oki şerit nokta vuruşlu yazıcılarda kullanılır. Nokta vuruşlu yazıcılar en eski tip yazıcılar olsa da çok daha fazla sayfayı daha uygun yazdırması tercih sebebi. Eski teknoloji gibi görünmesine ve diğerlerine oranla daha gürültülü çalışmalarına rağmen, bugün özellikle şirketlerin muhasebe departmanlarında, fatura, irsaliye, etiket ve muhasebe kayıtları gibi sürekli formların basımında sıkça kullanılırlar. Ayrıca 24 iğneli yazıcı kullanıyorsanız grafik baskı alabilirsiniz ve çıktılarınızı neredeyse 100 yıl saklayabilirsiniz.

Bu tip yazıcılar, baskılarında kullanılan şeritlerin ucuzluğu sebebiyle de maliyet açısından tercih edilir. Her tip kağıt konulabilen çeşitleri sayesinde de rahatlıkla başka amaçlar için de kullanılır. Bu sayede muhasebe ve belgelerin saklanma zorunluluğu olan diğer iş yerlerinde de bu şeritlerin kullanıldığı yazıcılara rastlamanız mümkün.

Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Nokta vuruşlu yazıcı alırken dikkat etmeniz gereken, aylık alacağınız çıktı sayısıdır. Eğer iki yüzden fazla çıktı alıyorsanız veya muhasebe departmanında kullanacaksanız tercihinizi, dayanıklılık açısından, bu tip yazıcılar yönünde kullanabilirsiniz.

Eğer Oki yazıcı kullanıyorsanız, şeritte tercihinizi Oki şerit modellerinden yana kullanabilirsiniz. Yazıcınızla aynı marka şerit kullanmanız, yüksek baskı kalitesi almanızı sağlamanın yanı sıra, yazıcınızın teknik donanımını da korur. Yan sanayi ürünü bir şerit kullanmanız halinde, yazıcınızın hasar görmesi ve garanti kapsamı dışında kalması mümkündür.

Oki şerit çeşitlerini yazıcınızın modeline göre (9 pin, 24 pin, Flatbed ve Line/satır yazıcılar) temin edebilirsiniz ancak mutlaka kutusunun üzerinde orijinal Oki hologramını arayınız. Satın alırken güvenilir adresleri tercih ediniz.

Oki şerit modellerine ve fiyatlarına Avansas.com aracılığıyla bu kategoriden ulaşabilirsiniz.

Oki Şerit kategorisinde ihtiyacınızı karşılayacak ürünlere ofis ve kırtasiye malzemeleri alışveriş sitesi Avansas.com üzerinden online ve kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Bedava kargo ve 1 iş gününde teslimat avantajıyla siparişlerinizi hemen verebilirsiniz. En popüler ürünleri uygun fiyatlarla satın alın!