Evrak Mandalları

Toplam 5 sonuç

Aradığınız ürünü bulamadınız mı?

Formu doldurarak aradığınız ürünü bize iletin, sizin için ürünü bulalım.

Teşekkürler, ürün talebiniz alınmıştır.

Evrak Mandalı Hangi Amaçlarla Kullanılır?

Evrakların düzenli bir şekilde durması, insanların daha kolay çalışmasını ve aradığı evrakı daha kolay bulmasını sağlar. Bu nedenle masalarda, dolaplarda ya da çekmecelerde evrak saklarken düzenleyici araçlar kullanmak gerekir.

Evrakları düzenlemek için farklı araç ve gereçlerden yardım alınabilir. Dosya, klasör, kutu gibi araçlar her ne kadar evrakları uzun vadede saklamaya uygun olsa da kısa vadede çok fazla yer kapladıkları için tercih edilmez. Bunun yerine, masaların üzerinde oluşan dağınıklığı gidermek için daha pratik kullanım imkanı sunan evrak mandalları kullanılanabilir.

Evrak mandalı, yaylı ya da yaysız mekanizma yardımıyla evrakları bir arada tutmaya yarayan ve düşmesini engelleyen bir sistemdir. Bu ürün, farklı şekillerde ve modellerde üretilebilir. Bazı evrak mandalı modelleri, çok sayıda evrakı bir arada tutarken, bazıları ise daha az sayıda evraklar için uygundur. Tercih edeceğiniz evrak mandalı ile gününüzü daha planlı ve organize bir şekilde geçirebilir, evrak trafiğinizi kolayca yönetebilirsiniz.

Yazıcıdan alınan baskılarda genellikle herhangi bir numaralandırma bulunmaz. Bu nedenle, baskıların sırası karıştırılabilir. Evrak mandalı bu karışıklığı önlemek için ideal bir araçtır. Evrakları sıkı bir şekilde tutması sayesinde kayma ya da düşme gibi problemler yaşanmaz.

Evrak mandalı kullanmanın diğer avantajları şu şekilde sıralanabilir:

  • Zımba ve delgeç kullanmak zorunda kalmadan kağıtları sabitlemenize yardımcı olur. Bu sayede, kağıdın yüzeyine zarar vermez.
  • Dosyalara göre daha pratik kullanım imkanı sunar. Evrakı okumak için dosyadan çıkarmanıza gerek kalmaz. Sayfaları çevirerek istediğiniz bölümü okuyabilirsiniz.
  • Belge bulmak için harcanan zaman kayıplarının önüne geçer.
  • Kolay takılıp çıkarılabilir.
  • Uzun ömürlü bir kullanım olanağı sunar.

Evrak mandalı, evraklarınızın kırışmaması ve zarar görmemesi için de faydalıdır. Sözleşme, fatura ve resmi defter niteliğinde olan belgelerin kaybolması ya da zarar görmesi halinde yasalarla belirlenen idari yaptırımlar söz konusu olabilir. Bu nedenle, korunaklı bir şekilde evraklarınızı muhafaza etmeniz için evrak mandalı kullanılmalıdır.

Bazı durumlarda aynı evraktan çok sayıda baskı alınması gerekir. Bu gibi durumlarda aynı kopyaların bir araya getirilmesi ya da konulara göre bir sınıflandırma yapılabilmesi için bu ürün oldukça fayda sağlar. Öğretmenlerin ya da iş yerlerinde eğitim veren kişilerin öğrencilerle paylaşmak istedikleri evraklar, uygun boyutlarda olan evrak mandalları ile daha kolay bir şekilde sınıflandırılabilir.

Dosya içerisine yerleştirilen evraklarda, aradığınızı daha kolay bulmak için ataş ve kıskaç gibi dosyada yer kaplamayan mandal modelleri kullanılabilir. Bu sayede, bir arada olması gereken belgeler aynı dosya içerisine daha kolay şekilde konulur. Bu mandal ile bir araya getirilen belgeler, arşivleme kutusu, evrak rafı ve magazinlik gibi yerlerde de saklanabilir. Bu sayede, uzun yıllar sonra bile aradığınız evraka kolayca ulaşabilirsiniz.

Evrak mandalının bir başka kullanım alanı ise fotoğraf ve tasarım sanatlarıdır. Ev ya da ofislerinizin duvarlarına bu mandallar ve ip yardımıyla farklı tasarımlar oluşturabilirsiniz. Bu sayede, her özlediğinizde sevdiklerinizi yanı başınızda görebilirsiniz.

Ürünün modelleri, küçük boyutlarda olduğu için kolayca kaybolabilir. Bu nedenle, masaların üzerinde dekorasyonunuza uygun yapıda şık bir ataşlık ile mandallarınızı muhafaza edebilirsiniz. Sayfamızda yer alan renkli ataş modellerimiz ve gold kıskaç modellerimiz, sizlere şık bir kutu içerisinde sunulur. Bu şık kutuları, masanızın üzerine koyarak hem dekorasyonunuzu güzelleştirebilir hem de evrak mandallarınızı korunaklı bir şekilde saklayabilirsiniz.

Evrak Mandalı Modelleri Nelerdir?

Ürün modelleri, yaylı ve yaysız olarak sınıflandırılır. Yaylı modellerde, yay yardımıyla açılan mekanizma evrakları arasına alır ve oldukça sıkı bir şekilde tutar. Yaysız olan evrak mandalı modelleri ise ataş, kıskaç gibi farklı şekillerde olabilir.

Ataş, telin kıvrılmasıyla elde edilen bir araçtır. Az sayıda kağıdı bir arada tutmak için uygundur. Defter kenarlarında düzeltici olarak da kullanılır. Defterin belirli bir sayfasına not kağıdı eklemek istediğinizde, ataşlardan yardım alabilirsiniz. Bunun yanı sıra kitap okumayı sevenler, ataşları kitap ayracı olarak kullanabilir. Kalınan sayfaya ataş koyarak, sayfanın yerini kolayca bulabilirsiniz. Tam bir tasarım harikası olan ataşlar, farklı genişlikte açılabilen yapıları sayesinde evraklara kolayca takılır.

Konferans, kongre gibi büyük organizasyonlarda yaka kartlarını katılımcıların kıyafetlerine tutturmak için klipsli mandallar kullanılır. Bu mandallara tutturulan yaka kartları, bir ip yardımıyla boyna asılarak da kullanılabilir. Birçok organizasyon firması, şirket etkinliklerinde kullanmak için bu modelleri tercih eder.

Evrak mandalı modelleri, farklı renklerde üretilir. Daha kolay şekilde evraklarınızı bulmanıza yardımcı olması için dikkat çeken renklerde olan mandalları satın alabilirsiniz. Ayrıca sevdiğiniz renklerde olan evrak mandalı modellerini kullanarak, her baktığınızda sizi mutlu eden renkleri masanızın üzerinde bulundurabilirsiniz.

Evrak Mandalı Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Evrak mandalı seçimindeki en önemli konu, mekanizmanın sağlam olmasıdır. Mekanizması sağlam olmayan mandallar, çabuk bozulur. Bu nedenle, kırtasiye masraflarınızın artmasına yol açar. Size uzun ömürlü bir kullanım olanağı sunan mandallar ise hem tasarruf etmenize hem de istediğiniz an evrak düzenlemenize yardımcı olur.

Bir diğer dikkat edilmesi gereken nokta ise evrak mandalının ihtiyacınıza uygun olmasıdır. Eğer çok sayıda evrakın bir arada durmasını istiyorsanız, çelik evrak mandalı modelleri sizin için daha avantajlıdır. Az sayıda evrak için ataş ve küçük kıskaçlar tercih edilmelidir.

İhtiyacınıza doğru karar vermeden yapacağınız alışverişler, kullanmayacağınız bir ürün satın alarak gereksiz harcama yapmanıza neden olur. Bu yüzden, ihtiyacınızı uzun vadeli olarak belirlemeniz daha mantıklıdır. Uzun vadede oluşabilecek evrak mandalı ihtiyaçlarınıza göre en uygun ürüne karar vermek için sayfamızda yer alan modellerinin özelliklerini inceleyebilirsiniz.

Avansas’ta Satılan Evrak Mandalları Kaliteli midir?

Sayfamızda hiç bir sorun yaşamadan kullanabileceğiniz evrak mandalı modellerini sizlere sunuyoruz. Sunduğumuz ürünler, son derece kaliteli ve sağlam bir yapıda olduğundan mekanizmalarında herhangi bir bozulma meydana gelmez. Güçlü yay sistemine sahip olan çelik mandallar, sık kullanılsa bile yaylarında herhangi bir bozulma meydana gelmez. Çelik mandalların bozulmaması için kağıt dışında farklı yüzeylere takılmaması gerekir. Gereksiz yere açılıp kapatılması, yayların gevşemesine yol açar. Bu nedenle, sadece ihtiyaç duyulduğu an kullanılmalıdır.

Renkli evrak mandalı modellerinde kullanılan boya, uzun süre kalıcı yapıdadır. Renklerde solma ya da bozulma ortaya çıkmaz ve zamanla mandalın şeklinde eğrilik meydana gelmez. Kağıtları tutmama, kapanmama gibi sorunlar yaşanmaması için sayfa sayısına uygun genişlikte açılarak kullanılması gerekir. Ayrıca, nemden ve rutubetten korunarak paslanma meydana gelmesi engellenmelidir. Sunduğumuz her model, uygun koşullarda saklandığı ve doğru kullanıldığı takdirde kalitesini korur.

Çoklu paket seçeneklerinden yararlanarak, aynı anda çok sayıda ürüne sahip olma fırsatı yakalayabilirsiniz. En iyi markalara ait olan evrak mandalı modellerimiz, sağlam malzemeden elde edilir. Çelik kıskaç modellerimizin genişliği 25 mm ve 51 mm aralığında değişir. 185 sayfa kapasitesi sayesinde, daha çok evrakı bir araya getirmek için 51 mm genişliğinde olan modelleri tercih edebilirsiniz. 21 mm genişliğinde olanlar ise 95 sayfa kapasitesiyle her ihtiyacınızda kolaylık sağlar. Çelik kıskaçlar, 12’li paketler halinde satışa sunulur.

Evrak Mandalı Fiyatları Ne Kadardır?

Evrak mandalı fiyatları; marka, model ve özelliklere göre farklılık gösterir. Çok sık evrak düzenlemenizi gerektiren bir işiniz varsa, uygun fiyatlarla size sunduğumuz modellerden çok sayıda alarak stok yapmanız mümkündür. Bu sayede, ihtiyaç duyduğunuz her an düzen sağlamanız daha kolay olacaktır.