Hazır Yemek ve Konserve

Toplam 23 sonuç

Öğle Yemeği Arasını Ziyafete Dönüştüren Hazır Yemekler

Geleceğinize yapacağınız en güzel yatırım sağlıklı beslenmektir. Öğle yemeklerinde sağlıksız atıştırmalıkları tercih etmek yerine damak tadınıza uygun ve bol miktarda vitamin, mineral içeren gıdaları bu kategoride bulabilirsiniz. Lezzetiyle beğeni toplayan en sağlıklı hazır yemek çeşitleri tek öğünlük olduğundan öğle yemeklerinizde öğün belirlemek sıkıntısından kurtulacaksınız.

Taze fasulyeden enginara, bamyadan yaprak sarmaya kadar Ege mutfağının en leziz zeytinyağlı yemek çeşitleri cazip fiyatlar eşliğinde tüketmenizi bekliyor. Saç kavurmadan tas kebabına kadar uzanan geniş bir etli yemek yelpazesi arasından damak tadınıza en uygun olan yemeği ya da özlediğiniz tatları seçebilirsiniz. Mezgit buğulama gibi Karadeniz’e özgü yemek çeşitlerini de unutmadık. Türkiye’nin tüm yörelerinden en popüler yemek çeşitlerini ayağınıza kadar getirdik.

Anne Yemeklerinin Yerini Dolduramaz Ama Özleminizi Giderir!

Size sunduğumuz hazır öğle yemekleri elbette annenizin tam bir lezzet abidesi olan o muhteşem yemeklerinin yerini tutamaz. Ancak en azından anne yemeği özleminizi giderirler. Yemek sonrası atıştırmalık olarak tüketebileceğiniz gıdaların yanı sıra kabak tatlısı, ayva tatlısı gibi tatlı çeşitlerini de tercih edebilirsiniz.

Servise hazır bir şekilde paketlenmiş olan hazır yemek çeşitleri sizi servis hazırlama derdinden de kurtarıyor ve zaman kazandırıyor. Sadece ambalajı açıp hemen yemeye başlayabilirsiniz. Seçenekleriniz arasında ısıtarak tüketebileceğiniz hazır yemekler de bulunuyor.

Ayrıca sürekli masa başında çalışanların kilosunu kontrol altında tutmaya çalıştığını çok iyi biliyoruz. Bu nedenle her hazır yemek çeşidinin kaç kalori olduğunu da sitemize veri olarak ekledik. İncelediğiniz her bir öğle yemeğinin kalori miktarını da sitemizde göreceksiniz. Formunuzu koruyabilmeniz için hazır ev yemeklerinden daha iyisini bulamazsınız!

Damak Tadınıza Uygun Hazır Yemekler!

Hazır yemeklerde son kullanım tarihi önemlidir. Sitemizde en taze hazır yemekler sizlere seçenek olarak sunuluyor. Ayrıca sadece koruyucu madde içermeyen hazır tek öğünlük yemek çeşitlerini tüketiminize sunduğumuz için sağlığınızı korumanıza da yardımcı oluyoruz. Hafif ve şişkinlik yapmayan yemeklerle iş yerinizdeki öğle yemeği arasını tam bir ziyafete dönüştürebilirsiniz!

Hazır Yemekler Nasıl Pişirilir?

Sağlığınız için ideal tercihler listesinde önemli bir yer kaplayan bu hazır yemeklerin hazırlanışını duyduğunuzda siz de öğle aralarında abur cubur tüketimine son vereceksiniz. Eğer ofiste mikrodalga kullanıyor iseniz hazır yemeğinizin kabının üzerinde birkaç tane delik açarak fırın içerisine bırakın ve yaklaşık 2-3 dakika ısıtın. Ortalama 3 dakika sonra yemeğiniz hazır. Eğer fırın yoksa ve tencerede pişirme şansınız mevcutsa hazır yemeği kabından çıkarıp tencere içerisine dökün ve yaklaşık 5-7 dakika arası pişirin. Maksimum 7 dakika sonra yemeğiniz pişmiş ve tatmanız için hazır hale gelmiş olacaktır. Ofiste ne mikro dalga ne de tencere ile pişirme şansım yok diyenlerden biriyseniz sizin için daha da kolay bir yöntem önereceğiz. Her ofiste mutlaka ufak bir kettle (su ısıtıcısı) vardır. Kettle içerisinde suyu ısıtın ve hazır yemek kabınızın ağzını açmadan kaynamış su içerisine bırakın. Ortalama 10-12 dakika sonra yemeğiniz hazır hale gelecektir.

Hazır Yemekleri Nasıl Saklamalıyız?

Toplu olarak bir haftalık ya da bir aylık öğle yemeği siparişi de verebilirsiniz. Sitemizde bulunan hazır yemekleri buzdolabında saklamanıza gerek yok. Ambalajını açmadan rafta ya da çekmecenizde muhafaza edebilirsiniz. Güneş ışığına maruz bırakmadığınız müddetçe bozulmazlar. Açıldıktan sonra 2 gün içerisinde tüketilebilirler. Ambalajını açtığınız gıdayı ertesi gün de tüketebiliyorsunuz. Bu arada sitemizde mevcut olan hazır yemek ambalajlarının BPA içermediğini de bilmenizi isteriz.

Ergonomik bir ambalajlama tasarımına sahip olan hazır yemekleri masaya gerek duymadan ayakta dahi tüketebiliyorsunuz. Elle kolay kavranan tabaklara konulmuş olan yemekler pratik bir şekilde ambalajından çıkarılabiliyor ve tüketilebiliyor. İddia ediyoruz; bu kategoride tüketiminize sunduğumuz hazır yemek çeşitlerinden herhangi birini bir defa denediğinizde, sonraki günün öğle yemeği arasını sabırsızlıkla bekleyeceksiniz!