Islak Mendiller

Toplam 21 sonuç

Islak Mendil

El ve yüz temizliği, kişisel bakım ya da fazla inatçı olmayan gündelik kir ve lekeler için kullanılan ıslak mendiller, çantada da taşınabiliyor. Pratikliği, kolay ulaşılırlığı, yeterli etkisi ve güzel kokusu, yumuşak yapısı ile en sevilen temel temizlik maddelerinden olan ıslak mendil, zaman zaman kolonyalı mendil ya da ıslak havlu olarak da adlandırılabiliyor. Islak mendil çeşitleri birçok alternatif sunmakla birlikte ıslak mendil fiyatları da bazı kriterler doğrultusunda belirleniyor. Paket içerisindeki mendil miktarı, paraben ya da alkol içerikleri, cilt uygunlukları, hijyen değeri ya da koku özellikleri, ıslak mendiller arasında farklılık gösterebiliyor.

 

Islak Mendil Nedir, Nasıl Üretilir?

Tarihçesine bakıldığında spesifik bir icat tarihi bilinmese de Kimberley Clark isimli bir şahıs tarafından soğuk kremayı silmek için geliştirildiği söylenen ıslak mendilin Türkiye’ye 1995 yılında Ataman Özbay sayesinde giriş yaptığı biliniyor. Her gün belki de yüzbinlerce üretilen ıslak mendiller, özellikle ülkemizde çok amaçlı bir şekilde kullanılıyor. El temizliği, yüz temizliği, ofis temizliği, masa temizliği gibi işlevlerin yanı sıra kir ve lekelerde de başvurulan ıslak havlular, etkili bir temizlik sunuyor.

Islak mendillerin üretim şekli gayet basit prensipli bir makineye dayanıyor. Ufak boyutlu, basit işlevli makine olan üretim araçları şu şekilde çalışıyor: Öncelikle rulo şeklinde hazırlanan kuru kağıtlar makinenin haznesine yerleştiriliyor. Önceden hazırlanmış sabun bazlı solüsyon karışımı dökülüyor. Makine çalıştırılıyor, kuru kağıtlar solüsyona bulanarak makinenin diğer haznesinden dışarı çıkıyor. Sonrasında ise paketleme gibi işlemler yapılarak kullanıma hazır hale getiriliyor.

Piyasada çok farklı Islak mendil çeşitleri bulunuyor. İçeriğinde kullanılan kimyasal bileşenlere bağlı olarak değişebilen kolonyalı mendil türleri, özellikle kalınlığı ile ön plana çıktığında ıslak havlu şeklinde ifade ediliyor.

 

Paraben Nedir?

Üretilen birçok kozmetik, temizlik, ilaç gibi ürünlerde rastlanan paraben, temel amacıyla bakteri, mantar, küf gibi maddelerin oluşumunu engellemek için kullanılıyor. Koruyucu madde özellikli parabenler ile yalnızca bakterilerin önüne geçilmiyor; aynı zamanda ürünün raf ömrü de uzatılmış oluyor. Islak mendil çeşitleri arasında da parabene rastlanılabiliyor. Ancak bazı kolonyalı mendil türleri paraben içermiyor.

Paraben, toksik madde özelliği taşıyor. Alerjik reaksiyonlar ya da cilt rahatsızlıklarına neden olma ihtimalleri yüksek olan parabenler, istenmeyen durumlara yol açabiliyor. Ciltte tahriş, gözde kızarma ve ağrı ya da solunum yollarında problemlere neden olabilen parabenler, yıllar geçtikçe daha az üründe rastlanır hale geliyor. Paraben bileşeni bakteri ve mikropların oluşumunu engellese de cilt üzerindeki etkileri nedeniyle uzak durulması gereken maddelerden biri olarak görülüyor.

 

Islak Mendil Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

 • Boyutu sayesinde kolay taşınabilir olan ıslak havlu ile temel bakım işlemleri sağlanabiliyor.
 • El ve yüz temizliği ile eşya temizlikleri ıslak mendiller ile kolaylıkla yapılabiliyor.
 • Uygun olan ıslak mendil fiyatları temizliğe ekonomik bir çözüm getiriyor.
 • Etkili bir hijyen sunan ıslak mendiller sayesinde temizlik pratik hale geliyor.
 • Bebekler için de etkili olan ve hassas ciltlere uygunluk gösteren ıslak mendiller, alt değiştirme gibi işlemlerde de kullanılabiliyor. Bebek bakımında kullanılacak ıslak mendil türleri genellikle yüzde yüz pamuk bileşenlerinden üretiliyor. Böylelikle hem doğal hem de yumuşak bir yapı sergileniyor.
 • Kişisel bakım konusunda yeterli görülen ıslak havlu çeşitleri cilt tipine göre uygunluk da gösterebiliyor.
 • Özellikle ofis içerisindeki elektronik cihazların temizliği problem yaratabiliyor. Su, elektronik devreleri negatif etkiliyor. Böyle durumlarda ıslak mendiller avantajlı hale geliyor, ıslak mendil ile silinen elektronik cihazlarda kolaylıkla tozlanmanın önüne geçiliyor.
 • Yaz aylarında artan ter miktarı insanları rahatsız edebiliyor. Islak mendilin ferah kokusu ise ter kokusunu bastırabiliyor. Islak mendiller bu konuda da hızlı ve pratik bir çözüm sağlıyor.

 

Sizin İçin En İyi Islak Mendil Hangisi?

 • Cilt rahatsızlıkları yaşayanlar ya da hassas ciltlere sahip olanlar için üzerinde hassas ciltlere uygundur ibaresi bulunan ıslak mendillerin tercih edilmesi öneriliyor.
 • Islak mendile sıklıkla ihtiyaç duyanlar paket içerisinde çok sayıda mendil barındıran alternatiflere yönelebilir. Böylece ekonomik anlamda da avantaj sağlanabiliyor.
 • Bakım sonrası hoş bir koku dileyenler için parfümlü ıslak havlular tavsiye ediliyor.
 • Kimyasal içerikler ön planda tutuluyorsa alkol, paraben gibi bileşenlerin olup olmadığı kontrol ediliyor.
 • Islak mendiller bebek bakımı için kullanılacaksa yumuşak yapılı mendillere yönelmek gerekiyor. Yüzde yüz pamuktan elde edilmiş ıslak havlular tercih edilerek bebeğin cildinin zarar görmemesi sağlanıyor.
 • Islak mendil seçimi yapılırken bir başka seçim kriterini ise pratiklik oluşturuyor. Pratik kapaklı ıslak havlu modelleri ile hem kullanım ömrü artıyor hem de konfor sağlanıyor. Aç – kapa kapağı ile kullanılan ıslak havlular, uzun süre ıslaklıklarını koruyor.

 

Avantajlı Islak Mendil Fiyatları İçin Doğru Adres: Avansas

Ürün çeşitliliği ile dikkat çeken Avansas, tüm ürünlerde olduğu gibi ıslak mendil fiyatı ve kolonya fiyatları konusunda da avantaj sunuyor. Avansas’ta Uni Wipes, Familia, Komili ve Selpak markalarının yanı sıra Avansas markalı ıslak havlular da bulunuyor. Stoklu çalıştığı için 1 iş gününde teslimat, ücretsiz teslimat gibi ayrıcalıklar vadeden Avansas, ödeme seçeneklerinde de avantajlı fiyatlar gösteriyor. Satış öncesi ve satış sonrası kolay bir alışveriş olanağı tanıyan Avansas’ta iade ve değişim işlemleri de kolaylıkla yapılıyor. Avansas, uygun ıslak mendil fiyatı seçenekleri ile tüketicinin yanında oluyor.