Torba Zarf

Toplam 0 sonuç

Aradığınız ürünü bulamadınız mı?

Formu doldurarak aradığınız ürünü bize iletin, sizin için ürünü bulalım.

Teşekkürler, ürün talebiniz alınmıştır.

Baskılı Torba Zarf Nedir? Ne İşe Yarar?

İş hayatının sınırsız rekabetinin ortasında, kendinizi fark ettirmek ve bilinen bir firma olmak için isminizi çok sayıda kişiye duyurmanız gerekir. Bu nedenle yaptığınız her iş için firma ya da marka isminizi ön plana çıkaran ürünler kullanmalısınız. Bazen firmalar, üzerinde marka isminin yer aldığı hediyelik eşyalar tasarlar. Fakat bu oldukça zahmetli ve maliyetli bir yoldur. Bu nedenle yapılması gereken, iş akışınızın içerisinde yer alan ürünler yoluyla tanıtım yapmaktır. Yazışmaların gerçekleşmesinde sıklıkla kullanılan zarflar, tanıtım yapmak için etkili bir yol olarak düşünülebilir.

Şirketlerin birbirleriyle iletişim kurmasında ya da iş çevresi ile yapılan yazışmalarda uygun zarfların kullanılması gerekir. Eğer yazışmada tek bir kağıt yer alıyorsa, diplomat zarf kullanılabilir. Fakat yazışma sırasında kullanılan evrakların sayısı birden fazla ise baskılı torba zarf kullanılmalıdır. Bu zarflar, geniş yapısı sayesinde çok sayıda evrakı bir arada tutabilir. Yazışmalar için kullanılabilecek bu zarfları, şirket içerisinde ya da bireysel işlerinizde kullanma şansınız da vardır.

Torba zarf nedir noktasında aslında ne olduğu adından anlaşılan bu ürün; bir torba gibi çok sayıda evrakın konulabildiği bir zarf türüdür denilebilir. İşyerinizde yer alan evraklarınızı uygun bir şekilde ve ağzı kapalı olarak saklamak için baskılı torba zarf kullanımı uygundur. Şirket çalışanlarınızın aidiyet duygusunun artırılması için de baskılı torba zarf kullanılabilir. Bunun yanı sıra yeni işe aldığınız personellerinde şirkete daha çabuk ısınması için kurumsallaştırılmış ürünler her zaman etkili bir yoldur. İşe aldığınız personele baskılı torba zarf içerisinde işe giriş belgelerini sunabilirsiniz. Şirketinize iş başvurusunda bulunan kişilere, iş görüşmesi sırasında vereceğiniz belgelerin yer aldığı baskılı torba zarf ile kurumsal kimliğinizi gözler önüne serebilirsiniz.

Çalışanlarınızı ya da diğer paydaşlarınızı memnun etmek ya da herhangi bir nedenle onları ödüllendirmek için hazırlayacağınız takdir belgelerini de baskılı torba zarf içerisinde sunmanız mümkündür. Bu zarflar, karşınızda kişilerin kendini değerli hissetmesi için etkili bir yoldur.

Paylaştığınız evrakların içerisine kartvizit eklemek de etkili bir iletişim yoludur. Bu nedenle iletişim kanallarınızı güçlendirmek için baskılı torba zarfın içerisine kartvizit de konulabilir.

Kişisel kullanımınız için de torba zarf türü tercih edilebilir. Özellikle iş başvurularınızda paylaştığınız CV’leri farklı firmalara gönderirken, daha profesyonel bir görüntü sunmanın yolu bu zarflardan geçer. Ayrıca; iş teklifi, dilekçe ve daha birçok kişisel yazışmalarınızda kullanım için uygun bir yapıya sahiptir.

Torba Zarf Nasıl Doldurulur?

Torba zarf nasıl doldurulur sorusunun cevabı, oldukça merak edilir. Son derece geniş bir yapıya sahip olan bu zarf üzerinde alıcı ve gönderici bilgilerin nereye yazılması gerektiği, tam olarak bilinmez. Bu nedenle postada ve kargolarda evrakların kaybolması ya da gereken yere ulaşamaması gibi sorunlar yaşanabilir. Baskılı torba zarf, şu şekilde doldurulur:

  • Alıcı şirkete ya da kişiye ait adres bilgileri sağ alt köşeye yazılmalıdır.
  • Gönderene ait iletişim bilgileri sol üst köşede yer alır.
  • Adresin net ve anlaşılır olması gerekir.
  • Alıcıya ait adres bilgilerinin olduğu kısma posta kodu bilgisi de eklenmelidir.
  • Eğer pul kullanılması gerekiyorsa, sağ üst köşe de pul kullanılmalıdır.

Eğer farklı bir ülkeye evrak gönderimi yapmanız gerekiyorsa, o ülkenin diline uygun olarak adres bilgilerinizi açık şekilde yazmanız gerekir. Bu şekilde, posta süreçlerinde zarfınız kaybolmadan, doğru adrese ulaşır.

Zarfı doldurduktan sonra, ağız kısmı kolay bir şekilde kapatılır. Üzerinde yer alan koruyucuyu kaldırdıktan sonra, altında bulunan yapışkan açığa çıkar. Yapışkanı elinizle hafifçe bastırmanız yeterlidir. Ağzının açık kalması ya da zarfın iç kısmına konularak kapatılması, evrakların düşmesine ve kaybolmasına neden olur. Bu nedenle sağlam bir şekilde kapatılması gerekir.

Baskılı Torba Zarf Ölçüleri Ne Kadardır?

Torba zarf ölçüleri, A4, A5 ve A6 kağıtların boyutlarına uygun yapıdadır. Bu kağıtlar ile hazırladığınız evraklar, farklı kişi ya da kurumlara korunaklı bir şekilde gönderilebilir. Sürekli form kağıtları ve kantar fişi gibi evrakların boyutlarına da uygun yapıya sahiptir. Eğer zarfın içerisinde bulunan evraklarınızın daha korunaklı şekilde kalmasını istiyorsanız, poşet dosya kullanmanız da mümkündür. Baskılı torba zarf, poşet dosyaların da sığacağı boyutlara sahiptir.

Avansas’ta Firmalara Özel Torba Zarf Tasarımı Yapılır mı?

Torba zarf tasarımı firmalara özel olarak yapılır. Hayal ettiğiniz tasarımları, siteme yüklemeniz halinde sizin tasarımınız kullanılır. Bunun yanı sıra hazır şablonlardan birini de tercih etme imkanınız vardır. A4 torba zarf boyutlarıyla ve şık tasarımıyla size iyi bir tanıtım fırsatı sunar.

Logonun yanında adres bilgileri yer alan modellerin yanı sıra adres ve diğer iletişim bilgilerinin sol alt köşede yer aldığı tasarımlarda vardır. Hangi tasarımı tercih edeceğiniz tamamen sizin zevkinize göre belirlenir.

Firmanıza ait bir sloganınız varsa, onu da zarf tasarımında kullanabilirsiniz. Sloganlar, insanları harekete geçirmede ve markanızın akılda kalmasında önemli bir rol oynar.

Avansas’ta Torba Zarf Tasarım Şablonları Mevcut mudur?

Avansas olarak size sunduğumuz torba zarf örneklerinde farklı tasarımlar kullanılır. Tasarıma göre kullanılan renklerde ve logoda farklılıklar vardır. Torba zarf çeşitleri arasında, kare şeklinde bir logonun yer aldığı tasarımlar vardır. Bazılarında ise logo, dikdörtgen şeklindedir. Zarfın alt bölümünde gökkuşağı şeklinde bir şerit yer alan modellerde mevcuttur. Bu şablonlardan birini tercih ederek, gereken bilgileri vermeniz halinde, size özel tasarım online olarak hazırlanır. Bu sayede, nasıl bir görüntü ortaya çıkacağını kolay bir şekilde görme şansınız vardır.

Firmalara Özel Tasarlanan Baskılı Torba Zarf Avantajları Nelerdir?

Kraft torba zarf olarak ya da beyaz zarf olarak tasarlanabilen ürünler, çok sayıda avantaja sahiptir. Bunlardan en önemlisi dayanıklı ve kaliteli yapısı sayesinde içeriğinde yer alan evrakları korumasıdır. 1. hamur 110 gramlık kağıdı sayesinde yırtılmalara karşı korunaklıdır. Kendi şirketinizde evraklarınızı saklamak amacıyla, arşiv odalarında ve dolaplarda kullanıma uygundur. Evrakların sararmasını ya da üzerinde bulunan yazıların solmasını engeller. Bu sayede evraklarınız uzun süre kurumsal bir zarfın içerisinde saklanır.

Bazı evrakların yasalarca belirlenen sürelerde saklanması gerekir. Bu süreler genellikle 5 yıl ve 10 yıl arasında değişir. Bu nedenle, evraklarınızın uzun yıllar zarar görmemesi ve kaybolmaması gerekir. Baskılı torba zarf ile evraklarınızı koruma altına alabilirsiniz.

Yazışmalar sırasında ise zarf, birçok kişinin elinden geçer. Bu nedenle reklam ve tanıtım amaçlı size olumlu geri dönüşler sağlar. Broşür, el kitapçığı ve tanıtım rehberi gibi özel reklam ürünlerinizi baskılı torba zarf ile birçok kişiye ulaştırma şansınız vardır.

Firmanızın ismini ilk defa zarf üzerinde gören bir kişi, yaptığınız iş ile alakalı bilgi almak için size ulaşmak isteyebilir. Bu nedenle iletişim bilgilerinizin zarfın üzerinde yer alması büyük avantaj sağlar.

Torba Zarf Baskı Fiyatları Ne Kadardır?

Torba zarf baskı seçenekleri ile görsel olarak içinize sinen tasarımları, sayfamızdan uygun fiyatlara satın alabilirsiniz. Baskı torba zarfları, tekli olarak satın alabileceğiniz gibi 100’lü ya da daha fazla olacak şekilde çoklu paketlerde de satın alma imkanınız vardır. Bu şekilde zarf stoğu yaparak; ihtiyaç duyduğunuz her an, firma adınızın yer aldığı zarflara ulaşabilirsiniz. Torba zarf baskı fiyatları; tasarım, renk ve adet sayısına göre farklılaşır. Tamamen size özel olan bu tasarımlar, hiçbir zarara uğramadan, kapınıza kadar hızlı bir şekilde teslim edilir.