Ofise Isıtıcı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kış aylarına girilirken ofislerde ısınma sorunları da ortaya çıkmaya başlar. Her ne kadar merkezi ya da doğal gazlı ısıtma sistemleri kullanılıyor olsa da özellikle büyük ofisleri ısıtmak çok kolay olmaz. Bu yüzden kışa girerken ofislerde çalışanların en çok ihtiyaç duyduğu ofis malzemeleri arasında fanlı ısıtıcı yer alır. Küçük boyutları, yüksek performansları ve ekonomik yapılarıyla bir hayli kullanışlı olan ofis ısıtıcıları, pek çok farklı modeliyle kullanıcıların beğenisine ve kullanımına sunulur. Eğer siz de soğuk günlerde fazla üşüyen bir yapıya sahipseniz ve geçmek bilmeyen hastalıklarla uğraşmak istemiyorsanız hem bedeninizi korumak hem de sıcacık bir ortamda işinizi yapmaya çok daha rahat şekilde devam etmek için bir ofis tipi ısıtıcı edinebilirsiniz. Ancak, küçük ofis ısıtıcıları arasından seçim yapmadan önce, bu çok faydalı elektronik ürünle alakalı bazı bilgiler edinmenizde fayda var.

Fanlı Isıtıcı Çeşitleri ve Avantajları Nelerdir?

Hem ofis ortamında hem de ev ortamında, soğuklardan korunmak için herkesin en çok ihtiyaç duyduğu ürünlerin başında sıcak hava üfleyen ısıtıcı çeşitleri gelir. Isıtıcı fan modelleri farklı ebatta, fiyat aralığında ve performansta geniş bir çeşitliliğe sahiptir. Bu yüzden, kullanmak istediğiniz mekanın büyüklüğüne göre seçim yaparken hem bütçe dostu hem de çok işlevsel ürünler tercih etmeniz kolaylaşır. Klima modelleri, kombi ya da elektrikli radyatörlere göre kullanım kolaylığı sunan ve maliyet açısından oldukça avantajlı olan ekonomik ısıtıcılar, ofislerde çalışanların performansına olumlu yönde etki eden detaylardan bir tanesidir. Ofislerin dışında evlerde de tercih edilen elektrikli ısıtıcı, özellikle banyo, çocuk odası ve mutfak gibi çok kolay ısınmayan ve ısınması çok önemli olan ortamlarda ideal seçimdir.

Isıtıcı fan çeşitlerinin en büyük avantajlarından bir tanesi de bulunduğu mekanda prize takıldığı zaman en kısa sürede kullanılacak duruma gelmesidir. Ayrıca küçük fanlı ısıtıcı olsa dahi hemen hemen tüm ürünler bulunduğu ortamdaki sıcaklığı çalışmaya başladığı andan sonraki çok kısa sürede hızla artırmaya başlar. Elektrikli fan ısıtıcı içerisinde termostat özelliği de bulunduğu için ortam sıcaklığı daima istenilen düzeyde kalabilir ve ortama göre ideal bir sıcaklık sağlanabilir. Ofis ortamında kullanılan ısıtıcıların, çalışanları ya da işletme sahiplerini en çok korkutan durumlarından bir tanesi kaza ya da yangın ihtimalidir. Ancak, elektrikli ısıtıcı modellerinde bulunan emniyet kilidi özelliği sayesinde bütün bu riskler de ortadan kalkar. Dolayısıyla beklentilerinize ve ihtiyaçlarınıza uygun bir küçük ısıtıcı fan satın aldıktan sonra ürünü herhangi bir kaza endişesi taşımadan güvenle kullanabilirsiniz.

Bazı ofislerde mimari hata ya da eksiklik nedeniyle masa başı çalışanların ayak hizasına denk gelen bölümler fazlasıyla soğuk olabilir. Kış aylarında meydana gelen çeşitli rahatsızlıkları önlemek için ayakları korumak da çok önemli bir hal alır. Bu gibi durumlarda, ofis ayak ısıtıcı, kullanılabilecek en ideal ürünlerden bir tanesidir. Farklı ebatlara ve tasarımlara sahip olan bu ısıtıcı tipleri, son dönemlerde keyifli bir çalışma ortamı yaratmak için gereken en önemli malzemelerden bir tanesi haline gelimiştir. Aynı zamanda tüm üflemeli ısıtıcı modelleri, modern ve fonksiyonel tasarımları ile bulundukları ortama çok havalı ve seçkin bir görünüm de katarlar. Eğer sessizliğin hakim olduğu bir ortamda çalışıyorsanız üflemeli ısıtıcı gibi ürünlerin fazla ses çıkararak ortamdaki diğer insanların konsantrasyonunu bozacağından endişe ediyor olabilirsiniz. Ancak, kullanım esnasında çok az miktarda ses çıkarttıkları için bu endişenizi tamamen unutabilirsiniz. Az ses çıkaracak şekilde tasarlanan ürünler, ısınmanız sırasında sizin ve çevrenizdeki diğer çalışanların konforunu da en üst seviyede tutar.

Fanlı Isıtıcılar Nasıl Seçilir?

Bir fanlı ısıtıcı satın almaya karar verdiğiniz zaman pek çok farklı model ve teknik özellik arasından seçim yapmakta zorlanabilirsiniz. Bu yüzden sizin için en iyi fanlı ısıtıcı, ihtiyaçlarınıza en doğru şekilde cevap veren ısıtıcıdır. Çevrenizde duyduğunuz ya da internette okuduğunuz marka tavsiyelerine uymak yerine ilk olarak bir fanlı ısıtıcıdan beklediklerinizi ve ihtiyaç duyduğunuz detayları belirlemelisiniz. Bazı ürünler, ilk başta satın alınırken çok iyi bir fiyat avantajı sağlıyor gibi görünseler de gerek düşük performansları gerekse fazla elektrik harcamaları nedeniyle uzun vadede yüksek maliyetli bir ürüne dönüşebilir. Beklentilerinizin yanı sıra ürünü kullanacağınız ortamı da iyi bir şekilde düşünmelisiniz. Isıtıcıları tek başınıza masanızın altında kullanmayı düşünüyorsanız ayak ısıtıcılarını ya da mekanda çok fazla yer yoksa sıcak havanın daha çok kişiye ulaşması için duvar tipi fanlı ısıtıcı modellerini tercih edebilirsiniz. Bu yüzden ihtiyaçlarınızı ve mevcut durumu net bir şekilde ortaya koyduktan sonra başta ürünlerin teknik özellikleri olmak üzere tasarımlarına, kalitelerine ve markalarına detaylı olarak bakabilirsiniz. Çok geniş bir ürün çeşitliliği bulunan fanlı ısıtıcılar arasından tüm kriterlerinizi karşılayan bir modeli mutlaka bulacaksınız.

Fanlı ısıtıcıların teknik özellikleri konusunda çok fazla detaylı bilgiye sahip değilseniz mutlaka bakmanız gereken detaylar arasında motor gücü, termostat ayarı, hız ayarı, ısıtma alanı, enerji verimliliği ve emniyet kilidi bulunur. Ayrıca motor gücü önemli bir detay olsa da en yüksek motor gücüne sahip olan ürünü satın almak zorunda değilsiniz. Bazı mekanlarda yüksek motor gücüne ihtiyaç olmadığı için ürün, kullanım konforunuzu istemeden bozmak durumunda kalabilir. Bunların yanı sıra ofisinizde ısıtıcı seçeneğinden başka bir ısıtma alternatifi bulunmuyorsa, yani yalnızca fanlı ısıtıcı kullanmak zorundaysanız ürünün ısıtma alanına da kesinlikle özen göstermelisiniz. Yalnızca yüzünün dönük olduğu alanı ısıtan ısıtıcılar, biraz daha uzakta oturan diğer çalışanların durumdan şikayetçi olmasına neden olabilir. Bütün bu özelliklerin yanı sıra sıcak havayla birlikte soğuk hava da üfleyebilen vantilatörler de özellikle yaz günleri için ideal bir seçenek haline gelebilir. Eğer biraz daha fonksiyonel ürünler tercih etmeyi düşünüyorsanız dikey ve yatak kullanma imkanı da tanıyan modellere yönelebilirsiniz.

Ofisinizin şıklığı ve dekorasyonu sizin için önemliyse mutlaka fanlı ısıtıcının tasarımını da kriter olarak üst sıralara eklemelisiniz. Önceleri yalnızca fonksiyon olarak önem verilen ısıtıcı modellerinde, şimdilerde mekanın şıklığını bozmamak adına oldukça dikkat çekici, modern ve ilgi uyandıran tasarımlara da yer verilmekte. Üstelik mekanınızın dekorasyonunda ağırlıklı olarak bulunan renklere uygun renklerde modeller bile bulabilirsiniz. Böylece ofisinize dışarıdan gelen kişiler için de çok daha estetik bir görünüm sunmuş olursunuz. Fanlı ısıtıcılar için piyasada tercih edebileceğiniz pek çok marka ve bu markaların da pek çok ürün alternatifi bulunur.

Ofis ortamında çok daha konforlu bir şekilde çalışabilmek ve sorunsuz bir şekilde ısınmak için aradığınız ısıtıcı modellerini, Avansas’ın geniş ürün çeşitliliği arasından detaylı olarak inceleyerek bulabilir; bedava kargo ve 1 iş gününde teslimat gibi önemli avantajlardan yararlanabilirsiniz. Dahası, Avansas’ın çalışma prensiplerinden bir tanesi olan stoklu çalışma uygulaması sayesinde istediğiniz ürüne ekstra olarak beklemeden kolayca ulaşabilirsiniz. Kış aylarına hazırlanırken ihtiyaçlarınızı tamamen karşılayacak bir fanlı ısıtıcı için kredi kartıyla ödeme seçeneğini kullanabilir ve güvenli alışverişin keyfini siz de sürebilirsiniz.

Paylaş

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir