Ofis ya da iş yaşantısının belki de hemen hemen her noktasında tükenmez kalem en önemli gereçlerden biri olarak göze çarpıyor. Tüm evraklar, dosyalar, atılan imzalar, yazılan yazılar ve çoğu çizimler tükenmez kalem ile yapılıyor. Bu denli sık kullanılan bir ürün; haliyle kimi zaman istenmeyen durumlar da doğurabiliyor. Tükenmez kalemin içindeki mürekkebin akması ya da kalem ucunun istemsizce kıyafet ya da koltuğa değmesi; ilgili bölgede inatçı bir leke oluşturuyor. Böyle bir durumla karşılaşan kişilerin en merak ettiği soru ise tükenmez kalem lekesi nasıl geçer oluyor. Kıyafet ya koltuklar, hele ki deri koltuk üzerine bulaştıysa tükenmez kalemin lekesi, keyif kaçıran bir durum olarak dikkat çekiyor.

 

Kıyafette Tükenmez Kalem Lekesi

İş ortamında giyilen kıyafetler çoğu zaman ciddiyetin ya da resmiliğin bir göstergesi kabul ediliyor. Özellikle kıyafetlere bulaşan tükenmez kalem lekesi, çoğu zaman büyük problemler yaratıyor. Bu gibi olası durumlarda en hızlı çözüm ise ılık su ve leke çıkarıcı deterjanlarda yatıyor. Deterjan eklenmiş ılık suya batırılan ve bir süre bekletilen kıyafetler lekeden büyük ölçüde arınırken; kurumuş tükenmez kalem lekesi gibi inatçı lekeler biraz daha uğraştırabiliyor. Bunun için bir bezden yardım alınabilir; bu sayede lekenin yoğunluğu azaltılabilir. Böylece problem büyük oranda çözülüyor.

 

Koltukta Tükenmez Kalem Lekesi

Tükenmez kalem lekesinin en sık rastlandığı durumlardan bir diğeri de koltuklar üzerinde oluşuyor. Koltuk üzerine bulaşan leke için de en hızlı ve etkili çözüm olarak leke çıkarıcı ürünler öneriliyor. Domestos Çamaşır Suyu gibi etkili leke çözücüler, deri koltuk üzerinde bile oldukça etkili olabiliyor. Koltuk üzerine bulaşan tükenmez kalem lekesi, yine kıyafette olduğu gibi benzer adımlar ile temizlenebiliyor. Ilık su içerisine eklenmiş leke çıkarıcı, problemlerin üstesinden kolaylıkla geliyor. Bir bez yardımı ile deri koltuk dahil tüm koltuk türlerindeki lekeler kolaylıkla çıkarılabiliyor.

 

Tükenmez Kalem Lekesi Çıkar Mı?

Tükenmez kalemin mürekkebi ya da dikkatsizlik sebebiyle oluşacak lekeler insanın canını bir hayli sıksa ve tükenmez kalem lekesi nasıl çıkar şeklinde sormanıza neden olsa da; her leke gibi tükenmez kalem lekesi de kolaylıkla çıkabiliyor. Bunun için ise etkili bir leke çıkarıcı kullanmanız gerekiyor. En etkili yöntem bu temizlik maddeleri olsa da evdeki imkanlar da bir nebze çözüm üretebiliyor. Arap sabunu, soda, sirke ya da limon suyu gibi yollar da lekenin yoğunluğunu epey seyreltmiş oluyor.

 

Tükenmez Kalem Lekesini Çıkarmak İçin Püf Noktalar

 

  • Kıyafet, halı ya da koltuk fark etmeksizin tükenmez kalem sebebiyle oluşacak lekelerde dikkat edilmesi gereken ilk nokta müdahalenin hızlılığı oluyor. Kurumuş lekeler her zaman daha zorlayıcı olduğundan olabildiğince erken müdahale işi oldukça kolaylaştırıyor.
  • Su kullanımında suyun ılık kullanılması öneriliyor. Soğuk su ya da sıcak su kullanıldığında lekenin yoğunluğu üzerindeki etki azalmış oluyor.
  • Tükenmez kalem lekelerini çıkarmak için lekeli bölgeye fazla bastırmak önerilmiyor. Sert müdahaleler kumaşı yıprattığı için; ilgili bölgeye nazikçe ve yüzeysel bir temizlik yapılması öneriliyor.
  • Başvurulması gereken ilk madde her zaman leke çıkarıcı ürünler olmalı. Leke çıkarıcılar özellikle leke çözümleri için özel olarak geliştiriliyor.

 

Avantajlı Leke Çıkarıcı Fiyatları İçin Doğru Adres: Avansas

Kıyafet ya da koltuklara bulaşan tükenmez kalem lekeleri için en etkili yöntemin leke çıkarıcılar olduğu biliniyor. Leke çıkarıcılar için en avantajlı fiyatlar da Avansas’ta bulunuyor. Stoklu çalışma yaptığından dolayı geniş bir ürün çeşitliliği sunan ve birbirinden kaliteli markaları avantajlı ödeme seçenekleri ile sunan Avansas, satış öncesi ve satış sonrası profesyonel hizmet anlayışını sürdürüyor. Kolay bir alışveriş ve kolay bir sipariş için en uygun adres olan Avansas, 1 iş gününde teslimat ve ücretsiz teslimat gibi ayrıcalıklarının yanı sıra kolay iade ve değişim işlemleriyle de ön plana çıkıyor.

Yazar Hakkında

Avansas

Avansas, her ölçekteki işletmenin tüm işyeri ihtiyaçlarını karşılayan Türkiye'nin ilk ve en büyük alışveriş platformudur. Avansas Blog'da ise iş hayatına dair ilginizi çekebilecek öğretici ve eğlenceli yazıları sizler için hazırlıyoruz.

Tüm yazıları göster