Kir ve Leke Sökücüler

Toplam 13 sonuç

Leke Çıkarıcı ve Leke Sökücü

Ev ve ofis ortamlarında keyifle yenilen yemekler, ufak bir mola amacıyla ya da serinlemek, ısınmak niyetiyle içilen içecekler zaman zaman istemsiz kazalara sebep olabilir. Yiyecek ya da içeceklerin dökülmesiyle oluşan lekelerin yanı sıra tükenmez kalem gibi nesneler de leke oluşturabilir. Bu durum çoğunlukla keyif kaçırır, can sıkar ancak leke çıkarıcı deterjan ya da soda, sirke gibi leke sökücü özelliği olan maddeler ile bu lekeler ortadan kaldırılabilir.

Çay lekesi, kahve lekesi, tükenmez kalem lekesi, yemek dökülmeleri sonucu oluşabilecek yemek lekeleri, bulaşan yağlar ve meydana gelen kirler yalnızca ev ortamlarında oluşmaz. Leke sökücü maddeler çoğunlukla banyo ve tuvaletlerde kullanılsa da ofis ve iş ortamlarında oluşan kir ve lekeler için de etkili bir çözüm sunuyor. Yaşam alanlarında oluşan farklı kir ve lekelere karşı uygun leke çıkarıcı çeşitleri imdada koşuyor, doğru müdahalelerle problem kolay bir şekilde çözülebiliyor.

 

Leke Çıkarıcı Nedir, Nasıl Üretilir? 

Leke çıkarıcı deterjan gibi kimyasal içerikli leke sökücü malzemeler kir ve lekeler üzerinde mucizevî bir etki yaratıyor. Lekelere doğrudan etki eden ve derinlemesine temizlik sağlayan deterjanlar, soda ve sirke gibi alternatiflerine kıyasla oldukça yoğun ve güçlü bir performans gösteriyor. Leke çıkarıcı deterjan konusundaki ilk örnek 1953 yılına kadar uzanıyor. Aslında leke çıkarıcı çeşitleri yanlışlıkla ortaya çıktı demek mümkün. Bir kimyager tarafından jet uçakları üzerinde çalışılırken icat edilen Scotchgard, leke çıkarıcı çeşitleri ile farklılık gösteren bir madde olarak ön plana çıkıyor. Sonrasında yıllar geçtikçe içerik ve kimyasal formlar değişiyor, sprey tarzı kullanım modelleri geliştiriliyor ve günümüzdeki en etkileyici çamaşır suyu ya da deterjan türleri meydana geliyor. Kimyasal dezenfektanlar olarak tanımlanan leke çıkarıcılar, arındırıcı, çözücü, sökücü ve seyreltici kimyasal maddelerin bir araya getirilmesi ile oluşturuluyor ve banyo, mutfak, tuvalet, iş yeri ve ofis temizliği gibi işlemlerin tamamında güvenle kullanılıyor.

 

Lekeler Nasıl Çıkar? 

Ani dikkatsizlikler sonucu ya da uzun süre hijyen sağlanmayan ortamlarda da kir ve lekeler oluşabiliyor. Ofis ve iş yeri gibi kamusal alanlarda da hijyene dikkat edilmesi, sık aralıklarla temizlik yapılması gerekiyor. Kimyasal içerikli temizlik ürünleri ortaya çıkmadan önce soda, sirke, limon suyu, tuz gibi her evde kolaylıkla bulunabilen maddeler kullanılırdı. Ancak leke çıkarıcıların keşfedilmesiyle birlikte bu ürünlerin kullanımı eski güvenini yitirdi. Temiz bir bez ve sadece ılık su ile birlikte kullanılan leke çıkarıcı deterjanlar, sağladıkları temizlik sayesinde yaşam alanlarına tam bir hijyen sunuyor. Leke çıkarıcı fiyatları konusunda da kullanıcıların beğenisini kazanarak etkili bir temizlik isteyenler in tercihi oluyor.

 

Leke Çıkarıcı Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

  • Leke çıkarıcı, sökücü ya da parlatıcı deterjanların tamamı spesifik olarak hijyen ve temizlik için geliştiriliyor. Etkili, pratik ve kolay bir çözüm için leke çıkarıcılar en avantajlı seçenek oluyor.
  • Leke çıkarıcı maddeler kir ve lekelere derinlemesine işliyor. Lekenin oluştuğu yüzeye zarar vermeden temizlik yapılmasını sağlıyor.
  • Sprey formundaki şişe ve ambalajlar kullanım kolaylığı sağlıyor. Tek bir hareket ile temizlik yapılabiliyor.
  • Kullanım alanlarına bağlı olarak özel formüllere sahip olan leke çözücüler, diğer deterjan ve temizlik ürünlerine oranla daha etkili bir temizlik ve daha güvenli bir hijyen sunuyor. 

 

Sizin İçin En İyi Leke Çıkarıcı Hangisi? 

  • Leke çıkarıcı deterjan ya da çamaşır suyu seçimindeki ilk kriter miktar olmalı. Ürünler arasındaki boyutlar değişiklik gösterdiğinden dolayı kullanım ihtiyacına göre seçim yapılması öneriliyor. Leke çıkarıcı fiyatı miktarına göre farklılık gösteriyor. İhtiyacınızı belirleyerek dilediğiniz miktara sahip leke çıkarıcı çeşidini satın alabilirsiniz. 
  • Ürün seçimindeki bir diğer önemli nokta kullanım alanları. Banyo, mutfak, tuvalet ya da ofis temizliği için özel olarak geliştirilmiş ayrı ürünler bulunuyor. Sizin için en iyi leke çıkarıcıyı kullanacağınız alana göre seçebilirsiniz. 
  • Leke çıkarıcılar temizlik hissini arttıran hoş ve farklı kokularda satışa sunuluyor. Ferahlatıcı etkiye sahip limon ya da portakal gibi seçeneklere sahip leke çıkarcılardan zevkinize uygun kokuya sahip olanlardan seçerek yaşam alanlarına ferah dokunuşlar getirebilirsiniz.
  • Çevre hassasiyeti için özel çevre dostu ürünler de alternatif oluşturuyor. Daha az kimyasalın kullanıldığı bu ürünler ile çevre dostu bir temizlik yapılabiliyor. Çevre dostu ürünlerden satın alabilirsiniz. 
  • Ofis ortamında en sık görülen leke türünün kahve nedeniyle oluştuğu söylenebilir. Kahve lekesini yok etmek için özel olarak geliştirilen ürünler ofis temizliği için daha uygun görülebiliyor. Etkili bir ofis temizliği sağlamak için leke çıkarıcılardan faydalanabilirsiniz.

 

Avantajlı Leke Çıkarıcı Fiyatları İçin Doğru Adres: Avansas 

Ürün çeşitliliği ile ön plana çıkan Avansas, ev ve ofis temizliği için mucizeler yaratan leke çıkarıcı fiyatları ile kullanıcıların yüzünü güldürürken diğer yandan farklı alternatifleri ile geniş seçenekler sunuyor. Mexel, Cillit Bang, Diversey, Domestos ve Mr. Muscle gibi temizlik malzemelerindeki güvencesini ve kalitesini kanıtlamış markaların yanı sıra kendi markasını da sergileyen Avansas, satış öncesi ve sonrası profesyonel bir hizmet sağlıyor. Kolay bir sipariş ve kolay bir alışveriş için en doğru adres olarak kabul edilen Avansas’ta teslimat, iade ve değişim konuların tamamı avantaj ve ayrıcalıklı görünüyor. Ödeme seçenekleri ile rakipsiz olan Avansas, stoklu çalışma yaptığı için 1 iş gününde teslimat ve ücretsiz teslimat nitelikleriyle de dikkat çekiyor. Leke çıkarıcı fiyatı konusunda tüketicinin yanında olunuyor, iade ve değişim işlemlerinin sürecinde büyük bir kolaylık sağlanıyor. Avansas, tüm ürün gruplarında olduğu gibi leke çıkarıcılarda da birbirinden kaliteli markaları tüketiciye uygun fiyat aralıkları ile sunuyor.