2021 Yılının En İyi Mop Temizlik Seti Hangisi?

Sık sık kirlenen yerlerin temizliğini korumak için sürekli silmek gerekir. Özellikle ofislerde pratik bir temizlik için mop, kova ve bezlerden oluşan temizlik seti tercih edilir. Yere dökülen çay, kahve benzeri içecekleri hemen temizlemek için temizlik mopu çok kullanışlıdır. Mop paspas çeşitleri seçilirken özellikleri incelenmeli; ıslak, nemli ya da kuru temizlik paspası çeşitlerinden ihtiyaca uygun olanı seçilmelidir.

Mop Nedir?

Temizlik ürünleri arasında sıkça tercih edilen mop temizlik setleri, kullanım alanına göre çeşitlenir. Temelde kolayca idare edilen bir sopanın ucuna takılan bezden ibaret olan sistem, pratikliği ile en çok tercih edilen temizlik ürünlerinden biri olmuştur.

Mop, suya batırıldıktan sonra sıkma aparatı olan bir kova ile birlikte satılır. Su ile temizlenmeyen yerler için toz çeken anti statik moplar kullanılırken ıslak yüzeyler için pamuklu moplar tercih edilir. Mop temizlik setlerinde temizlik kovası da bulunur. Temizlik setindeki kovanın, mopa uygun sıkma mekanizması vardır. Kovaya daldırılan bez, deterjan ve suyu emer. Sıkma aparatında bastırılarak ya da döndürülerek sıkıldığında fazla deterjan ve su kovaya tekrar akar. Böylelikle bezde fazla deterjan ve su kalmamış olur. Bu da yüzey temizliğinde köpürmeleri ve fazla ıslaklığı engeller. Set harici bir kova alındığında da sıkma aparatının mopa uygun olup olmadığının kontrol edilmesi önemlidir. Bu nedenle yeni kova alınırken sete uygun temizlik kovası alınmasına dikkat edilmelidir.

Mop Temizlik Seti Kullanımı

Mop temizlik seti kullanım amacına göre çeşitlere ayrılır. Islak moplar, yaklaşık yüzde 70 pamuk ve yüzde 30 polyesterden üretilir. Yıkanması kolaydır. Pamuk olduğu için kovadan çıkartırken sıkılarak kurutulması daha rahat olur.

Antibakteriyel moplar yüzde 30 pamuk, yüzde 40 polyester, yüzde 20 mikrofiber ve yüzde 10 orlondan üretilir. Çok yüksek ısıda yıkanabilir. Toz mopları, kuru olarak kullanılır. Özellikle ıslak mop istemeyen yerlerde var olan tozları statik elektriklenme ile kendisine çekerek temizler. Ahşap yüzeyler her zaman ıslak temizlik istemez. Günlük temizlikte statik moplar çok büyük avantaj sağlar.

En İyi Mop Temizlik Setleri

Temizlik sektöründe Vileda, Parex, Scotch Brite gibi öne çıkan markaların mop paspas çeşitleri bulunur. “En iyi mop temizlik seti hangisi?” sorusunun cevabı ihtiyaç duyulan temizliğe göre değişir. Tercih yaparken kullanım alışkanlıkları ve temizlik mopları fiyatları da göz önünde bulundurulur.

Vileda temizlik seti çeşitleri arasında sopanın ucundaki bez bastırıldığında dönen Spino modeli, sadece bastırıldığında bezi üstten sıkan Supermocio modeli ve pedalla döndürülen Turbo modeli bulunur. Vileda pratik paspas modelleri için farklı Vileda ucu çeşitleri üretir. Yedek mop ve bezlerle temizlik ürünlerini zenginleştirebilirsiniz. Yedek ürün alırken Vileda mop çeşitleri arasındaki farklara dikkat etmek gerekir. Vileda fiyatları hemen her bütçeye uygun düzeydedir. Ofis temizliği için Vileda çeşitleri arasından seçim yapabilirsiniz.

Parex temizlik seti çeşitlerinde mikrofiber bezler daha çok tercih edilir. Parex Black Edition serisi siyah renktedir. İç dekorasyonunda siyah renk ağırlıklı ofislerde tercih edilebilir. Parex Tornado modelinde özel tasarım döner başlıklı paspas kullanılır. Parex Extra Power temizlik seti sıkma aparatı bulunan kova, paspas ve saptan oluşur. Kauçuk sap, ergonomik tasarım ile kolay temizlik sağlar.

Scotch Brite mop Spin Bucket modeli 360 derece döner başlığı ile temizliği daha pratik hale getirir. Mikrofiber paspas ıslatılmadan kullanıldığında özel saçakları sayesinde tozları kolayca yakalayabilir. Çamaşır makinesinde yıkanabilen paspas ile uzun ömürlü, hijyenik temizlik sağlar.

Silva mop seti ise mikrofiber bez çeşitleri ve alüminyum temizlik sopasından oluşur. Mikrofiber mop setlerinde üç bez bulunur: Duvar silmek için özel üretilen duvar mopu, ıslak ve kuru kullanım için ayrı ayrı üretilen ıslak ve kuru moplar. Duvar bezi için ayrı olarak özel bir duvar silme aparatı da satılır.

Mikrofiber Bez Nedir?

Mikrofiber bez araba kurulama işinden ev temizlemeye kadar her yerde kullanılır. Mikrofiber bezler, insan saçından çok daha ince olarak üretilir. Havlarının tamamı üçgen elyaflardan oluşur. Elyaflar sayesinde hem çok iyi toz alır hem de ağırlığının 10 katına kadar elektrostatik özelliği ile zemindeki tüm ufak parçaları toplar. Yıkanması için sadece musluk suyu yeterlidir. Eğer çok fazla kir toplamışsa makinede yıkayarak ya da elde sabunla yıkanarak temizlenmesi gerekir.

Temizlik için en kullanışlı olan ürünü seçmek için ergonomi ve sıkma yönteminin yanında siparişte hızlı kargo da önemlidir. Sizin için en uygun olan mop setini avansas.com avantajlarıyla satın alabilirsiniz. Bedava kargo ve 1 iş gününde teslimat sözü veren avansas.com stoklu çalışma ilkesi, kredi kartıyla ödeme kolaylığı, alışveriş güvencesi ve kesintisiz hizmeti ile yanınızdadır.

Paylaş

You may also like...