Ofisinizdeki temizlik rutini, çalışma ortamının verimliliği ve çalışanların sağlığı için kritik bir unsurdur. Bu nedenle, zemin temizliği gibi küçük ancak önemli bir detayı atlamamanız son derece önemlidir.

Bu noktada zemin temizliği için doğru mop temizlik setini seçmek, etkili bir temizlik rutini için en temel adımdır. Çünkü ofisinizin zeminlerini temiz tutmak, hem hijyen sağlar hem de zeminin ömrünü uzatır.

Hangi mop setinin ofisiniz için en uygun olduğunu seçerken, ofisinizdeki zemin türü, temizlik için ayrılan zaman ve bütçe ve en sık karşılaştığınız leke türlerini göz önünde bulundurmanız gerekir. Bu faktörler, ofisinizdeki temizliğini hijyenik şekilde tamamlamanıza ve zemininizi korumanıza yardımcı olacaktır.

Bu Rehberde Bahsettiğimiz Ürünler [Önerilere Git]

En İyi Mop Temizlik Seti Önerileri

blank

1. Vileda Turbo Pedallı Temizlik Seti

Tüm yüzeyler için kullanımı uygun olan Vileda Turbo Pedallı Temizlik Seti, %100 mikrofiber paspası ile tüm tozu ve kiri derinlemesine temizler.

Dönen turbo başlığı ile 1 defada 1000 kereden fazla dönebilme kapasitesine sahip olan mop temizlik seti, pedallı otomatik sıkma özelliği ile ergonomik bir kullanım olanağı sunar. Ayrıca turbo mekanizmalı sapını boyunuza göre ayarlamanıza olanak tanır.

Vileda Turbo Pedallı Temizlik Seti Özellikleri
Paket İçeriği Vileda Turbo Kova, Vileda Turbo Mop Paspas, Vileda Turbo Mekanizmalı Sap.
Uygunluk Tüm yüzeyler için uygundur. En hassas yapıda olan parkelerde, ahşap ve seramik yüzeylerde bile rahatlıkla kullanılabilir.
Gelişmiş Özellikler Yüksek emiş gücüne sahip mikrofiber doku, deterjansız kullanımda bile hijyen sağlar.
Garanti 2 yıl

Vileda Turbo Pedallı Temizlik Seti‘ni 1 günde teslimat avantajıyla satın almak için tıklayın.

blank

2. Parex Tornado Temizlik Seti

%100 emici özelliğe sahip özel mikrofiber bezi sayesinde tozları derinlemesine temizleyen Parex Tornado Temizlik Seti, saçaklı yapısı sayesinde en dar alanlara bile girer ve birçok mop temizlik setinin giremeyeceği yerlerdeki kiri ve tozu yakalar.

Ayrıca sap bölümünde bulunan boy ayarlama özelliği sayesinde boyunuza göre de ayarlama yapmanıza olanak tanır.

Parex Tornado Temizlik Seti Özellikleri
Paket İçeriği Kova, %100 mikrofiber paspas ve 2 adet sap
Uygunluk Her yüzeyi çizmeden temizler
Gelişmiş Özellikler Döner mekanizma sayesinde istediğiniz kuruluk derecesine ayarlanabilir ve ahşap, ıslak zemin ve cam gibi farklı yüzeylere farklı nem oranına sahip olarak kullanılabilir

Parex Tornado Temizlik Seti’ni 1 günde teslimat avantajıyla satın almak için tıklayın.

blank

blank

3.Vileda Supermocio Temizlik Seti

Makinede yıkanabilir klasik bir paspasa sahip olan ve oldukça dayanıklı bir yapısı bulunan Vileda Supermocio Temizlik Seti, tüm yüzeylerde en zorlu lekelerin bile birkaç dakika içinde temizlenmesine yardımcı olur.

Kovasında bulunan özel sıkma aparatı, paspastaki fazla suyu minimum güçle sıkmak için tasarlanmıştır. Bu sayede ürün az su çektiği için yüzeyleriniz %25 daha hızlı kurur.

Vileda Supermocio Temizlik Seti Özellikleri
Paket İçeriği Vileda kovası ve Vileda paspası
Uygunluk Özellikle fayans, karo ve vinil zeminleri temizlemek için uygundur. Ahşap zeminler için paspastaki suyun sıkıldığına emin olmanız gerekir
Gelişmiş Özellikler Biyonik teknoloji sayesinde sıkmak için uyguladığınız güç %40 oranda azalır ve ürün az su çektiği için yüzeyleriniz %25 daha hızlı kurur

Vileda Supermocio Temizlik Seti‘ni 1 günde teslimat avantajıyla satın almak için tıklayın.

blank

4. Parex Extra Power Temizlik Seti

Kullanacağınız yüzeylerde çizilmeyi ve kaymayı önleyen kauçuk koruması ve sağlam yapısı ile Parex Extra Power Temizlik Seti, katlanabilir sapı ile fazla yer işgal etmeyen pratik bir üründür.

Kullanımda ekstra kolaylık ve pratiklik sağlayan ürün, ayrıca özel tasarım sıkma aparatı ile minimum kuvvetle mükemmel kuruluk sağlar.

Parex Extra Power Temizlik Seti Özellikleri
Paket İçeriği Sıkma haznesi, sap, kova ve standart paspas
Gelişmiş Özellikler Kullanacağınız yüzeyde kaymayı ve çizilmeyi önleyen kauçuk korumaları vardır

Parex Extra Power Temizlik Seti‘ni 1 günde teslimat avantajıyla satın almak için tıklayın.

blank

5. Vileda Turbo Ultramat Pedallı Temizlik Seti

Kovasında bulunan ve ayağınızla istediğiniz şekilde yönlendirebileceğiniz pedalı ile rahat bir kullanım sağlayan Vileda Turbo Ultramat Pedallı Temizlik Seti, mikro fiber paspası ile %100 hijyen sağlar.

Hızla dönebilen başlığı ile 1 defada 1000 kereden fazla dönebilme kapasitesine sahip olan temizlik seti, bu sayede evinizde temizlenmesi en zor alanlara bile zahmetsizce ulaşmanıza olanak tanır.

Vileda Turbo Ultramat Pedallı Temizlik Seti Özellikleri
Paket İçeriği Mikrofiber paspas başlığı, kova seti, teleskopik sapı ve mekanik sıkma sistemi
Uygunluk Tüm yüzeyler için uygundur. En hassas yapıda olan parkelerde, ahşap ve seramik yüzeylerde bile rahatlıkla kullanılabilir
Gelişmiş Özellikler Kovada bulunan pedal sayesinde, mikrofier paspas pedini sıkmak için dönen Turbo mekanizma istediğiniz zaman etkinleştirilir. Bu sayede kirli su tahliye edilir ve mikrofiber paspasın nem oranını istediğiniz şekilde ayarlayabilirsiniz

Vileda Turbo Ultramat Pedallı Temizlik Seti‘ni 1 günde teslimat avantajıyla satın almak için tıklayın.

blank

6. Parex Jet Set Ultra Otomatik Temizlik Seti

Geliştirilmiş bölmeleri ile daha etkili yıkama ve sıkma performansı sağlayan Parex Jet Set Ultra Otomatik Temizlik Seti, kendi kendini temizleyen gelişmiş özellikleri ile hijyenik temizlik sağlar.

Sıkma derecesini çok nemli, nemli ve kuruya yakın şekilde istediğiniz gibi ayarlayabileceğiniz ürün, sadece tek hareketle yıkama ve sıkmaya olanak tanır.

Parex Jet Set Ultra Otomatik Temizlik Seti Özellikleri
Paket İçeriği 180 derece dönebilen başlık, geliştirilmiş yıkama ve sıkma bölmelerine sahip kova
Uygunluk Ahşap, laminant, seramik, cam vb. tüm zeminlerde kullanıma uygundur
Gelişmiş Özellikler 5 cm yüksekliğindeki boşluklara bile girebilen ve 180 derece dönen  başlığı ile ulaşılması zor yüzeylerde bile %100 hijyen sağlar

Parex Jet Set Ultra Otomatik Temizlik Seti‘ni 1 günde teslimat avantajıyla satın almak için tıklayın.

blank

7. Pony Temizlik Seti

%100 mikrofiber bir paspasa sahip olan Pony Temizlik Seti, ulaşılması zor olan zeminlere bile kolaylıkla ulaşmanızı sağlar. Pratik ve kolay temizlik için gönül rahatlığı ile kullanabileceğiniz ürün, döner mekanizması sayesinde istenilen kuruluk derecesini ayarlamanıza da olanak tanır.

Pony Temizlik Seti Özellikleri
Paket İçeriği Kova, sap ve mop
Uygunluk Tüm zeminlerde kullanıma uygundur
Gelişmiş Özellikler Döner mekanizması ile istediğiniz kuruluk derecesini ayarlayabilirsiniz. Bu sayede farklı zeminlerde farklı nem oranına sahip olarak kullanabilirsiniz

Pony Temizlik Seti‘ni 1 günde teslimat avantajıyla satın almak için tıklayın.

blank

8. Smarter Tablet Mop Temizlik Seti

Geliştirilmiş bölmeleri ile daha etkili yıkama ve sıkma performansı sağlayan Smarter Tablet Mop Temizlik Seti, kendi kendini temizleyen gelişmiş özellikleri ile %100 hijyenik temizlik sağlar. Tek elle bile zahmetsizce kullanılabilen ürün, küçük yapısı ile dar alanlarda bile kolayca saklanabilir.

Smarter Tablet Mop Temizlik Seti Özellikleri
Paket İçeriği 180 derece dönebilen başlık, geliştirilmiş yıkama ve sıkma bölmelerine sahip kova
Uygunluk Ahşap, laminant, seramik, cam vb. tüm zeminlerde kullanıma uygundur
Gelişmiş Özellikler 6 cm yüksekliğindeki boşluklara bile girebilen ve 180 derece dönen  başlığı ile ulaşılması zor yüzeylerde bile %100 hijyen sağlar

Smarter Tablet Mop Temizlik Seti‘ni 1 günde teslimat avantajıyla satın almak için tıklayın.

blank

9. Ermop Gecko Home Temizlik Seti 8 lt

1 kirli ve 1 temiz su haznesi dahil olmak üzere 2 hazneden oluşan Ermop Gecko Home Temizlik Seti 8 lt, duvar, fayans, parke vs. tüm yüzeylerde kullanım için uygundur.

Ermop Gecko Home Temizlik Seti 8 lt Özellikleri
Paket İçeriği Mikrofiber yedek mop, mop aparat seti ve ıslak ve kuru mop kovası
Uygunluk Duvar, fayans, parke vs. tüm yüzeylerde kullanım için uygundur
Gelişmiş Özellikler 6 cm yüksekliğindeki boşluklara bile girebilen ve 180 derece dönen  başlığı ile ulaşılması zor yüzeylerde bile %100 hijyen sağlar

Ermop Gecko Home Temizlik Seti 8 lt’yi 1 günde teslimat avantajıyla satın almak için tıklayın.

blank

10. Smarter Temizlik Seti

%100 mikrofiber bir paspasa sahip olan Smarter Temizlik Seti, dar köşeler gibi ulaşılması zorlu zeminlere bile kolaylıkla ulaşmanızı sağlar. Kullanımı oldukça kolay olan ürün, döner mekanizması sayesinde istenilen kuruluk derecesini ayarlamanıza olanak tanır.

Smarter Temizlik Seti Özellikleri
Paket İçeriği Kova, sap ve mop
Uygunluk Tüm zeminlerde kullanıma uygundur
Gelişmiş Özellikler Döner mekanizması ile istediğiniz kuruluk derecesini ayarlayabilirsiniz. Bu sayede farklı zeminlerde farklı nem oranına sahip olarak kullanabilirsiniz

Smarter Temizlik Seti’ni 1 günde teslimat avantajıyla satın almak için tıklayın.

11. Vileda Spino Ultra Temizlik Seti

blank

Geliştirilmiş kovasıyla ve yüksek emiş gücüne sahip %100 mikrofiber paspasıyla kullanımı oldukça kolay olan Vileda Spino Ultra Temizlik Seti, otomatik yıkama ve otomatik sıkma sistemleri ise size temizlikte kolaylık sağlar.

Vileda Spino Ultra Temizlik Seti
Paket İçeriği %100 mikrofiber paspas, geliştirilmiş kova ve sap
Uygunluk Fayans, ahşap veya parke için uygundur
Gelişmiş Özellikler Kolay sıkma sistemi, kolay yıkama sistemi, %100 mikrofiber paspas, yüksek emiş gücü, makinede yıkanabilir, kolay kullanım

Vileda Spino Ultra Temizlik Seti’ni 1 günde teslimat avantajıyla satın almak için tıklayın.

12. Parex Wondero Otomatik Temizlik Seti

blank

Kirli ve temiz suyu ayıran özel yapısı ile tüm zeminlerinize gerçek hijyen getiren Parex Wondero Otomatik Temizlik Seti, ergonomik yapısı ile eğilip doğrulmak zorunda bırakmadan kolay temizlik sağlar. %100 mikrofiber mopu her yüzeyi çizmeden zahmetsizce temizler, mopun kare formu sayesinde köşelerde kir bırakmaz.

Parex Wondero Otomatik Temizlik Seti
Paket İçeriği 360° dönebilen başlık, %100 mikrofiber mop, dayanıklı sap, kirli ve temiz suyun karışmasını %100 engelleyen kapaklı hazne
Uygunluk Yatay ve dikey tüm yüzeylerde kusursuz temizlik sağlar ve her yüzeyi çizmeden zahmetsizce temizler.
Gelişmiş Özellikler Kirli ve temiz suyun karışmasını %100 engeller, mopun kare formu sayesinde köşelerde kir bırakmaz, çamaşır makinasında yıkanabilir, kovanın altındaki tıpa sayesinde içindeki su kolayca boşaltılabilir.

Parex Wondero Otomatik Temizlik Seti‘ni 1 günde teslimat avantajıyla satın almak için tıklayın.

13. Smarter Magıc Mop Yer Temizlik Sistemi

Geniş yüzeyleri ve köşeleri kolayca temizleme yeteneğiyle öne çıkan Smarter Magıc Mop Yer Temizlik Sistemi, hem ıslak hem de kuru kullanımda etkilidir. Kolayca değiştirilebilen bezi sayesinde, yerlerden duvarlara ve camlara kadar geniş bir yelpazede kullanılabilir. Ayrıca, uzayıp kısalabilen teleskopik sapı, ulaşılması zor alanlara kolayca erişim sağlar, böylece temizliği daha verimli hale getirir.

blank

Smarter Magıc Mop Yer Temizlik Sistemi
Paket İçeriği Uzayıp kısalabilen teleskopik sap, kolayca değiştirilebilen bez.
Uygunluk Kolayca değiştirilebilen bezi sayesinde yer, duvar ve cam temizliğinde kullanımı uygundur.
Gelişmiş Özellikler Uzayıp kısalabilen teleskopik sapı sayesindeulaşılması zor yerleri kolayca temizler, kolayca değiştirilebilen bezi sayesinde yer, duvar ve cam temizliğine uygundur.

Smarter Magıc Mop Yer Temizlik Sistemi‘ni 1 günde teslimat avantajıyla satın almak için tıklayın.

Mop Satın Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Aşağıdaki listede mop satın alırken dikkat etmeniz gereken noktalara dair bir liste bulabilirsiniz:

1. Kuru vs ıslak

Kuru paspas, ıslak paspaslamadan önce kir ve döküntüleri hızlı bir şekilde toplamak için harika bir temizlik aracıdır. Ayrıca süpürgeliklerin, pervazların ve hatta duvarların tozunu alabilir. Depolama alanı sorunsa, bazı paspaslarda paspasa takılan ve değiştirilebilen ıslak ve kuru ped seçeneği vardır.

2. Mop başlığı genişliği

Büyük başlıklı mop daha fazla alanı kısa sürede temizleyebilir ve temizlik süresini kısaltmaya yardımcı olabilir, ancak köşelerde, mobilya ayaklarının etrafında ve daha küçük alanlarda daha kompakt bir mop başlığı kadar kolay gezinemez. Ayrıca ofisinizde daha fazla yer kaplar. Tüm bunlar dikkate alınması gereken önemli faktörlerdir.

3. Tek kullanımlık ve yıkanabilir mop pedleri

Tek kullanımlık mop bezleri oldukça kullanışlıdır ve paspasınızın hijyenik olup olmadığını merak etme endişesini ortadan kaldırır. Ancak, bittiğinde yedek almanız gerekecektir. Yıkanabilir mop bezleri ve başlıkları tekrar tekrar kullanılabilir. Yeniden kullanılabilir bezi yıkamaya atmanız ve üreticinin talimatlarına göre kurutmanız yeterlidir.

4. Yedek başlıklar

Paspaslar uzun bir süre boyunca tekrar tekrar kullanıldığında, kirlenir ve etkinliklerini kaybedebilir. Bu noktada değiştirilebilir başlık seçeneğine sahip bir mop satın almayı düşünebilirsiniz, böylece temizlik zamanı geldiğinde tüm paspas yerine sadece başlığı değiştirirsiniz.

5. Zemin türü

Bir mop satın alırken, mop başlığı malzemesinin ve birlikte gelebilecek herhangi bir temizlik ürününün zemininiz için önerildiğinden emin olun. Sert ahşap veya doğal taş gibi belirli zemin türleri tüm temizlik ürünleri veya sert ovucularla uyumlu olmayabilir. 

Her Türlü Zemini Mop ile Temizleyebilir misiniz?

Tüm zeminler kuru mop ile paspaslanabilir ve çoğu sert zemin ıslak paspaslanabilir, ancak zemini aşındırmayacak veya aşırı ıslatmayacak bir mop başlığı ve yüzey için güvenli bir temizleyici kullanmaya dikkat etmeniz gerekir. Ahşap ve laminat gibi çizilmeye yatkın zeminler için aşındırıcı olmayan yumuşak bir malzemeye sahip bir mop kullanmanız gerekir.

Seramik, vinil ve porselen karo zeminler çizilmeye veya su hasarına o kadar eğilimli değildir, bu nedenle çoğu mop bu tür zeminler için uygundur.

Paspasın ötesinde, zemininiz için doğru türde temizlik ürünlerini kullandığınızdan da emin olmanız gerekir. Parke gibi bazı zeminler özel zemin temizleyici gerektirir. Ayrıca, buharlı mop asla mühürlenmemiş, soyulmuş ve bitmemiş zeminlerde kullanılmamalıdır. Mop üreticileri güvenli olduğunu iddia etse de, en düşük buhar ayarlarında bile ahşap ve laminat zeminlerde kullanılmamalıdır.

Mop Bakteri ve Mikropları Ne Kadar İyi Temizler?

Buharlı mop hariç diğer mop türleri kir ve kalıntıları ve bazı mikropları temizler, ancak aslında bakteri veya virüsleri öldürmez. Mikrop ve bakterileri öldürmek için yeterince yüksek sıcaklıklara ulaştığı için zeminleri sterilize edebilen buharlı bir mop kullanmanız ve buharın işe yaraması için yeterince yavaş bir şekilde zeminden geçirmeniz gerekir. Bir alanı gerçekten sterilize etmek için ne kadar geçiş yapmanız gerektiğini veya ne kadar süre buharlamanız gerektiğini görmek için buharlayıcı modelinizin kılavuzuna bakabilirsiniz.

Ayrıca etiket talimatlarını izleyerek mikrop öldürücü bileşenlere sahip bir zemin temizleme solüsyonu veya önceden nemlendirilmiş ıslak bir bez kullanabilirsiniz.

Buharlı bezlerin çoğu genellikle vinil, seramik ve porselen karo zeminler için güvenlidir, ancak vinil karo, ahşap veya laminat zeminlere zarar verebilir. Bu nedenle buharlı bezlerin kullanılıp kullanılamayacağını ve bunu yapmanın zemininizin garantisini geçersiz kılmayacağını onaylamak için döşeme markanıza danışın. Ayrıca, temizlik solüsyonunuzun zemin türünüzle uyumlu olup olmadığını kontrol ettiğinizden emin olun.

Mop’unuzu Ne Sıklıkla Değiştirmelisiniz?

Bir mopun ne zaman değiştirileceğine dair kesin bir zaman dilimi olmamakla birlikte, ne sıklıkta kullandığınıza bağlı olarak mop başlığını veya pedlerini yılda en az bir veya iki kez değiştirmeniz önerilir. Hasar görmediği sürece genellikle mop sopasını değiştirmeye gerek yoktur.

Mopunuzu ne kadar süredir kullanıyor olursanız olun, değiştirme zamanının geldiğine dair bazı ipuçları aşağıdakileri içerir:

  • Mop başlığı malzemesi aşınmışsa, 
  • Mop üzerinde kırık parçalar varsa, 
  • Mop aşırı kirliyse, 
  • Mop artık temizlenemiyorsa veya artık zeminlerinizi iyi temizlemiyorsa.

Mop Temizlik Setleri İle İlgili En Çok Sorulan Sorular

1. Hangi zeminlerde mop kullanılmaz?

Sert zeminlerin çoğu paspaslanabilse de, bazı durumlarda daha dikkatli olmanız gerekebilir. Örneğin, cilalı ahşap zeminlerde su kullanmaktan kaçınmanız ve kimyasalları taş karolardan uzak tutmanız; bunun yerine bir mikrofiber paspas ve su kullanmanız gerekir.

2. Mopunuzu ne sıklıkla değiştirmeniz gerekir?

Genel bir kural olarak, mopunuzu her üç ayda bir değiştirmeniz gerekir. Paspasınız kirli veya hasarlıysa, 3 aydan önce de değişim yapabilirsiniz. Paspas başlığını sürekli değiştirmek zorunda kalmamak için bakım talimatlarını doğru bir şekilde okuduğunuzdan, kullanmadığınızda paspasınızı mümkün olduğunca nemden uzak tuttuğunuzdan ve kaldırmadan önce kurumaya bıraktığınızdan emin olun.

3. Profesyoneller ne tür mop kullanır?

Sıkma özelliği, kolay bakımı, yeniden kullanılabilirliği ve çoğu zemin türüyle uyumluluğu nedeniyle spin mop, temizlik uzmanları arasında en sevilen mop türüdür. Uzmanlar ayrıca sert kimyasallar olmadan temizleyip dezenfekte edebildikleri için buharlı mopları da önerir. Buharlı bezler kullanım kolaylığı sunar ve zeminleri kimyasallar olmadan sterilize eder, bu da büyük bir artıdır. Bununla birlikte, parke gibi bazı zeminlerin buharlı mop için çok hassas olduğunu bilmeniz gerekir.

4. Daha pahalı bir mop almaya değer mi?

Kaliteli bir mopa yatırım yapmak, uzun ömürlü ve etkili bir temizlik aracı için en iyi seçeneğinizdir. Daha pahalı paspaslar genellikle daha yüksek kalitelidir, bu nedenle yıllarca dayanabilir ve zeminlerinizi daha uzun süre pırıl pırıl tutabilir. 

Daha kaliteli paspaslar daha iyi emiciliğe sahiptir, yani zeminlerde biriken kir ve döküntüleri daha fazla emebilir. Kaliteli bir mop sadece temizliğe yapılan bir yatırım değildir, aynı zamanda daha az değiştirme gerektireceği için uzun vadede tasarruf da sağlayabilir.

5. Bir mopun ömrü ne kadardır?

Paspasın türüne, kalitesine ve ne sıklıkta kullandığınıza bağlı olarak, bir mop altı ay ile iki yıl arasında dayanabilir. Vakumlu veya elektrikli sıkmalı paspaslar gibi bazı paspasların düzenli bakım ve onarımı ömürlerini uzatabilir.

Yazar Hakkında

Avansas

Avansas, her ölçekteki işletmenin tüm işyeri ihtiyaçlarını karşılayan Türkiye'nin ilk ve en büyük alışveriş platformudur. Avansas Blog'da ise iş hayatına dair ilginizi çekebilecek öğretici ve eğlenceli yazıları sizler için hazırlıyoruz.

Tüm yazıları göster