Nescafe Ne Sıklıkla Tüketilmelidir?

Nescafe ürünleri bir fincan sıcak su ile hemen içilebilir hâle gelir. Bu sayede istediğiniz zaman kahve keyfi sürmenize olanak sağlar. Her biri farklı ve muhteşem aromalara sahip olan ürünlerin kalori değerleri içeriklerine göre değişiklik gösterir. Günlük tüketim miktarı kişiden kişiye değişiklik gösterebilir; ancak özellikle beslenmesine dikkat edenlerin kalori değerine göre seçim yapması ideal olandır. Günde en fazla 2 veya 3 fincan Nescafe tüketilmesi tavsiye edilir.

nescafe kalori

Nescafe Çeşitlerinin Kalorileri Ne Kadardır?

Nescafe; kalori konusunda kullanıcıların tüketim alışkanlıklarına göre seçim yapmalarına imkân tanıyan, oldukça geniş içerikli bir ürün yelpazesine sahiptir. Bu geniş katalog, beslenmesine dikkat edenlerin rahatlıkla kahve tüketmesine olanak sağlar. Hazır kahveler arasında yoğun ilgi gören Nescafe, kalori hesabı yaparak beslenenlerin de hayatını kolaylaştırır. Birbirinden enfes aromalı ürünlere sahip olan Nescafe, farklı tatlardan hoşlananlara sağlıklı bir kahve keyfi sunar. Şimdi Nescafe çeşitlerinin kalori miktarlarına birlikte bakalım.

 

Nescafe Classic

Nescafe Classic kalori açısından oldukça düşük değerlere sahiptir. Klasik kahvenin lezzetinden vazgeçemeyenler için ideal bir seçimdir. Nescafe Classic; özenle seçilmiş ve kavrulmuş kahve çekirdeklerinin enfes tadına sahiptir. 1 tatlı kaşığı, yaklaşık 2 gr, baz alındığında bu ürün 6 kcal değerindedir. Beslenmesine dikkat edenler tarafından gönül rahatlığı ile tüketilebilir. 

 

Nescafe 2’si 1 Arada

Nescafe, kalori hesabı yaparak beslenenleri düşünerek pek çok farklı ürün çıkarır. 2’si 1 arada kahve karışımı da bu ürünlerden biridir. Kahve ile süt tozunun ideal oranlarda karıştırılması ile hazırlanan Nescafe 2’si 1 arada, tek porsiyonluk paketler hâlinde sunulur. Keskin kahve tadından ziyade daha yumuşak içimleri sevenler tarafından tercih edilir. Lezzetli içimi ile yoğun ilgi gören 2’si 1 arada Nescafe kalori yelpazesinin alt sıralarında yer alır. Bir paketi 11 gram olan Nescafe 2’si 1 arada sadece 50 kaloridir.

 

Nescafe 3’ü 1 Arada

Nescafe 3’ü 1 arada, damak tadından taviz vermeyen kahve tiryakilerinin severek tükettikleri bir üründür. Kahvelerini yumuşak içimli tercih edenler için idealdir. Nescafe 3’ü 1 arada kalorisi, içeriğinde şeker olması nedeniyle, görece daha yüksektir. Tek porsiyonluk paketler hâlinde sunulan Nescafe 3’ü 1 arada 81 kaloridir.

 

Nescafe Gold

Nescafe Gold kalorisi oldukça düşük olan bir kahvedir. Kafeinli ve kafeinsiz olarak iki farklı şekilde kullanıcılarının beğenisine sunulan Nescafe Gold, kahve severlerin vazgeçilmezleri arasındadır. Özenle seçilmiş kahve çekirdeklerinin mükemmel aromasına ve tadına sahiptir. 1 tatlı kaşığı kafeinsiz Nescafe Gold 22 kaloridir. 2 gram Nescafe Gold içeren tek porsiyonluk paketin kalori değeri ise 7’dir. 

nescafe gold kalori

Nescafe Sütlü Köpüklü

Nescafe sütlü köpüklü, kahvesini yumuşak içmeyi sevenler için özel olarak hazırlanan bir üründür. Kahvenin üzerini kaplayan köpükler ile birlikte gelen keyifli içimden hoşlananlar için ideal bir seçimdir. Tek porsiyonluk paketler hâlinde sunulan Nescafe sütlü köpüklü kalori değeri ile kahve severleri mutlu eder. Sadece 79 kalori olan Nescafe sütlü köpüklü, beslenmesine dikkat edenlere lezzetli bir kaçamak yapma imkânı sağlar.

 

Nescafe Latte

İtalyan kahve kültürünün dünyaya sunduğu lezzetlerden biri olan lattenin kelime anlamı süttür. Ülkemizde de çok sevilen bu kahve, Nescafe tarafından hazırlanan tek porsiyonluk paketler sayesinde kolayca hazırlanabilir. Nescafe latte kalori değeri bakımından markanın diğer sütlü ürünleri ile benzerlik gösterir. Bir paket Nescafe latte 73 kaloridir. 

 

Sütlü Nescafe

Sütlü Nescafe kalori bakımından oldukça makul bir değere sahiptir. Günlük kalori ihtiyacına göre beslenenler için ideal bir seçim olarak öne çıkar. Bir fincan sütlü Nescafe yaklaşık 46 kcal değerine sahiptir. Kullanılan süt miktarına göre kalori değeri değişiklik gösterir. 

 

Dilerseniz sütlü Nescafe için Coffee Mate kahve kremasını da tercih edebilirsiniz. Oldukça pratik bir kullanım sunan Coffee Mate, kahvenizin tadını yumuşatarak keyifli bir içim sunar. 1 tatlı kaşığı Coffee Mate kahve kreması sadece 22 kaloridir.

 

Nescafe Mocha

Nescafe kalori konusunda endişe etmeden kahve içebilmenize olanak sağlar. Farklı ve tatlı lezzetlerden hoşlananlar için Nescafe mocha son derece idealdir. Kahvenin çikolata ile eşsiz birleşimini sunan bu ürün, oldukça popüler bir içecektir. Nescafe mocha kalori olarak beslenmesine özen gösterenleri bile mutlu etmeyi başarır. Tek porsiyonluk paket içinde yer alan 17,9 gram Nescafe mocha karışımı sadece 50 kaloridir.

nescafe çeşitlerinin kalori değeri

Formuna Dikkat Edenler Hangi Nescafe Çeşidini Tüketmelilerdir?

Beslenmelerine ve sağlıklarına dikkat edenler, genellikle kalori konusunda hassasiyete sahiptir. Bu durumun farkında olan Nescafe, herkesin keyifle kahve tüketmesine olanak sağlayan çok sayıda çeşit sunar. Nescafe kalori bakımından oldukça geniş bir yelpazeye sahiptir. Sade içerikli ürünlerin kalorisi daha düşüktür. Bu ürünler genellikle yoğun kahve tatları ile öne çıkar. Hem tek porsiyonluk hem de büyük paketler hâlinde düşük kalorili Nescafe ürünlerini satın almak isterseniz Avansas’ı tercih edebilirsiniz. Güvenli online alışveriş deneyimi eşliğinde lezzetli ve sağlıklı bir kahve keyfine sahip olabilirsiniz. Nescafe Classic ve Gold, özellikle düşük kalorili seçimler yapmak isteyenler için idealdir. 

 

Nescafe; formuna dikkat eden ancak keskin kahve tadından hoşlanmayanlar için de alternatif ürünlere sahiptir. 2’si 1 arada bu alternatiflerin başında gelir. Kahve ve süt karışımından oluşan Nescafe 2’si 1 arada, herhangi bir ilave tatlandırıcı içermediği için düşük kalori değeri ile öne çıkar. Nescafe sütlü köpüklü de yumuşak içimli kahveleri sevenlere uygun, düşük kalorili bir diğer alternatiftir. Formuna dikkat eden ancak zaman zaman kaçamak yapmaktan da geri durmayanlar ise Nescafe mocha tercih edebilir. Tüm bu Nescafe çeşitlerini sadece birkaç tıklama ile Avansas üzerinden satın alabilirsiniz. 

Yazar Hakkında

Avansas

Avansas, her ölçekteki işletmenin tüm işyeri ihtiyaçlarını karşılayan Türkiye'nin ilk ve en büyük alışveriş platformudur. Avansas Blog'da ise iş hayatına dair ilginizi çekebilecek öğretici ve eğlenceli yazıları sizler için hazırlıyoruz.

Tüm yazıları göster