Ofis Tasarımı Nedir?

Ofislerin insanların birçok alanda faaliyet gösterdiği bir ortam olması sebebiyle, çalışma ortamı ve çalışma alanına uygun bir şekilde dizayn edilmesi gerekmektedir. Ofis tasarımı, farklı iş alanları, ilgi alanları ya da kişisel zevklere göre yapılabilir.

Çalışacak kişilerin ofis içerisinde kendilerini rahat hissetmeleri ve bunalmamaları için ofis tasarımı oldukça önemli bir noktadır.

Ofis tasarımı, kişinin zevkine göre dizayn edilebildiği gibi:

  • İş alanına,
  • Yapılacak işin boyutuna ya da
  • İşverenler tarafından gelen talebe

göre de uygulanabilmektedir.

 

ofis tasarımı

 

Ofis Tasarımı Nasıl Olmalıdır?

Ofis tasarımları ile ilgili net bir konsept belirlemek mümkün değildir. Çünkü kişinin zevkine ve iş alanına göre farklı şekillerde tasarımlar oluşturulabilmektedir. Ofis tasarımı yapılırken kullanım alanı ve kullanacak kişi sayısı gibi faktörler de dikkate alınmalıdır.

Ayrıca, günümüzde çalışma şartlarının değişmesi ve farklı çalışma saatleri gibi faktörlere bağlı olarak ofis tasarımı yaptırmak isteyen kişilerin artık daha ferah ve modern tasarımlara yöneldiğini gözlemliyoruz.

Örneğin; farklı modern dokunuşlar uygulama, ferah renkler kullanma ve ofis tasarımında bitkilere yer vermenin çalışan verimliliğini artırdığı gözlemlenmiştir. Günümüzde potansiyel adayları bulmanın ve çalışan memnuniyetini sağlamanın önemli olmaya başlaması sebebiyle şirketler de bu trendlere ayak uydurmaya başladı. Böylece, artık işverenler de ofis tasarımı yaptıracakları zaman ofislerde bitkilere de yer vermeye başladı.

 

ofis dekorasyonu

 

Ayrıca, ofis tasarımı kişiye özgü olarak da yapılabilir. Bir ofisten beklentinizin ne olduğunu ve nasıl bir ortamda çalışmak istediğinizi belirlerseniz siz de kendinize özel bir ofis tasarımı yapabilirsiniz. Özel olduğunuzu hissetmek için siz de birbirinden farklı ofis aksesuarları ile ofisinizi kişiselleştirebilir ve hayalinizdeki ofis tasarımına sahip olabilirsiniz.

Peki, siz hala ofisinizi özelleştirmeyi düşünmüyor musunuz?

 

ofis tasarımı nasıl yapılır

 

Popüler Ofis Tasarımları Nelerdir?

Ofis tasarımı uygulamalarında farklı farklı konseptler uygulanmaktadır. Birçok şirket farklı konseptler uygulamaktadır. Çalışanlarının memnuniyetini sağlamak ve elbette verimliliği artırmak için işverenler de ofis tasarımlarında farklı arayışlara girmektedir. Ayrıca, çalışma alanının konforlu olması da oldukça önemlidir.

Hatta, dünyada birçok şirket ofislerini yaptıkları işlerle ya da karakterleriyle bağdaştırarak özgün tasarımlar ortaya çıkarmaktadır.

Araştırmalara göre, görselliğin insanları oldukça fazla çeken bir unsur olduğu ortaya konmuş. İnsanlar, gözlerine hitap eden yerlerde çalışmaktan oldukça mutlu ve huzurlu oluyorlarmış. Dolayısıyla, verimliliklerini en çok artırdıkları ve çalışmayı daha zevkli bir hale getirdikleri nokta iyi bir ofis tasarımından geçiyormuş.

Avansas bünyesinde sizlere sunmuş olduğumuz ofis mobilyalarına göz atarak siz de çalışanlarınıza daha mutlu bir ortam sunup verimliliği artırmak istemez miydiniz?

Günümüzde, insanlar kendi işlerini kurmak için oldukça fazla çabalıyor. Biz de bu isteğinizin farkındayız ve sizlere yeni girişimlerinizde rahat ve kaliteli bir deneyim yaşatmak istiyoruz.

Son zamanların en çok tercih edilen ve popüler ofis tasarımlarına bakalım mı, ne dersiniz?

 

Endüstriyel Ofis Tasarımları

İlk olarak günümüzde oldukça tercih edilen endüstriyel ofis tasarımlarından bahsedelim. Endüstriyel ofis tasarımları, son zamanlarda oldukça karşımıza çıkan ve ofislere farklı bir hava katan tasarım çeşididir.

 

endüstriyel ofis tasarımı

 

Endüstriyel boru tasarımları ile ofislerine farklı bir hava katanların ne kadar da zevk sahibi olduğunu görebiliyoruz, öyle değil mi?

Özellikle son zamanlarda sıradan ofislerde çalışmak herkes için çekilmez hale geldi ve insanlar artık farklı arayışlar içine girmeye başladı. Ofislerini küçük dokunuşlar ile birlikte muhteşem tasarımlara dönüştüren bu kişiler gibi siz de böyle bir ofis tasarımına sahip olmak istemez miydiniz?

Yaptığınız küçük tasarımlarınıza ekleyeceğiniz Avansas ofis mobilyalarımızla sizler de zevkinizi ortaya çıkartın.

 

İlginç Ofis Tasarımları ve Değişik Ofis Tasarımları

İlginç ofis tasarımları son zamanlarda oldukça popüler. İşverenler, yaptıkları işlere göre ofislerini farklı konseptlerle tasarlamaktadır. İşte, bunlara bir örnek!

 

ilginç ofis tasarımları

 

Peki, bu değişik ofis tasarımları hakkında ne düşünüyorsunuz? Siz de ekibinize böyle bir toplantı odası hazırlamak istemez miydiniz?  Hemen siz de farklı renk ve modellerdeki ofis masalarımıza göz atarak güzel dokunuşlarla ofisinizi daha eğlenceli bir hale getirebilirsiniz.

 

Modern Ofis Tasarımları

Modern ofis tasarımı denilince aklımıza internette sürekli karşımıza çıkan muhteşem tasarımlar geliyor, değil mi? Ferah ve çalışmaya can atacağımız tasarımlar!

 

modern ofis tasarımları

 

Siz de küçük dokunuşlarla modern tasarımlar elde edebilirsiniz. Ne duruyorsunuz? Haydi, modern ofis tasarımlarınız için ofis mobilyaları arayışına!

 

Küçük Ofis Tasarımları

Ofisiniz küçük diye tasarım uygulanamayacağını kim söyledi? Küçük ofis tasarımları için çok uygun ve güzel dokunuşlara sahip ofis tasarımları da mevcuttur.

 

küçük ofis tasarımları

 

Çalışma masası çeşitlerimize göz atıp siz de ofislerinizi daha kullanışlı hale getirin!

 

Home Ofis Tasarımları

Home ofis çalışmak isteyen ve evlerini ofise çevirenleri de unutmadık elbette! Evinizi istediğiniz şekilde hem modern hem de ferah bir ofise çevirmeye ne dersiniz?

 

home ofis tasarımları

 

Açık Ofis Tasarımları

Açık ofis tasarımları son zamanlarda oldukça popüler. Açık ofis tasarımları sayesinde, çalışanlar birbirleriyle interaktif bir şekilde çalışabiliyor ve odalara tıkılıp kalmaktansa ferah bir iş ortamında çalışma fırsatı buluyorlar. Ayrıca, birbirleriyle iletişimleri artarak takım çalışmalarına yatkınlıkları ve bununla doğru orantıda verimlilikleri de artıyor.

 

açık ofis tasarımları

 

Bu ferah tasarımlara kim hayır diyebilir ki?

Açık ofis tasarımlarınızı kişiselleştirmek için ofis aksesuarlarımıza ve eşyalarınızı korumaya almak için kilitli ofis mobilyalarımıza göz atmaya ne dersiniz?

 

Ahşap Ofis Tasarımları

Ahşap ofis tasarımları kimilerine bunaltıcı gibi gelse de ahşap tasarımların yaydığı enerji yadsınamaz bir gerçek. Ahşap ofis tasarımları, sağladığı otoriter hava ile sorumluluk sahibi insanların oldukça fazla tercih ettiği bir seçenek. Ayrıca, tasarımlarda ahşap dokunuşlara yer vermek kişinin yaratıcılığını da etkilemektedir.

 

ahşap ofis tasarımları

 

Klasik Ofis Tasarımları

Ben değişikliği çok sevmem diyen ve klasik ofis tasarımı sevdalılarını da unutmadık elbette! Sizlerin zevkine özel klasik ofis mobilyalarımız da mevcut. Hem otoriter hem de sorumluluk sahibi bu tasarımları sevenler de az değil doğrusu.

 

klasik ofis tasarımları

 

Yaratıcı Ofis Tasarımı

Geldik yaratıcı tasarımlara! İş burada sizlere düşüyor. Yaratıcılığını konuşturmak isteyen, içindeki enerjiyi çalışma ortamına taşımak isteyen herkes bu ofislere bayılıyor!

Bu ofisler yalnızca yaratıcı tasarımlarıyla dikkat çekmiyor. Uygulanan yaratıcı ofis tasarımları bu ofislerde çalışanların yaratıcılığını da kat be kat artırıyor!

 

yaratıcı ofis tasarımları

 

Y ve Z kuşağını elinde tutmak isteyen işverenler de artık bu ofis tasarımlarına yer vermeli. Çünkü, Y ve Z kuşağı yaratıcılığı seviyor!

Sizler de ofis tasarımlarınızda yaratıcılığa yer verebilirsiniz. Yaratıcılığınızı konuştururken Avansas bünyesindeki hem ergonomik hem de uygun fiyatlı ofis mobilyalarımıza yer vermelisiniz. Farklı renklerde dolap, masa ve sandalyelerimiz… Sizce de bu yaratıcılığın bir parçası olması gerekmiyor mu?

 

Mesleklere Göre Ofis Tasarımı Örnekleri Nelerdir?

Ofisler; iş alanı, çalışacak kişi sayısı, yapılacak işin çeşidi gibi birçok faktöre bağlı olarak tasarlanmaktadır. Elbette, mesleklere göre de ofis tasarımları değişiklik göstermektedir.

Avukat Ofis Tasarımı

Bir avukat için hem güven vermek hem de otoriteyi elden bırakmamak oldukça önemlidir. Avukatların da kendilerine özgü tasarımları ile istedikleri şekilde bir ofis tasarımı yapabilmeleri mümkün. Bizce, bir avukat ofis tasarımının olmazsa olmazlar listesinin en başında bir kütüphaneye ve havalı bir ofis sandalyesine sahip olması geliyor!

Siz de hemen sitemizden kitaplık modellerimize bakabilirsiniz. Ayrıca, havalı bir izlenim için ofis sandalyelerimizden edinebilirsiniz!

 

avukat ofis tasarımı

 

Ajans Ofis Tasarımı

Ajanslar, oldukça yaratıcılık isteyen ve sürekli olarak iletişimde olunması gereken bir yerdir. Dolayısıyla, açık ofis tasarımları burada uygulanabilir. Ayrıca, yaratıcılığı da elden bırakmamak gerekir. Zaten ofis tasarımında, siz bıraksanız da, çalışanlarınız ne yapıp edip yaratıcı birkaç dokunuşta bulunur gibi geliyor. Ne dersiniz?

 

ajans ofis tasarımı

 

Ofis tasarımının şık, kişiselleştirilmiş ya da iş alanına göre tasarlanmasının da dışında en önemlisi ergonomik olmasıdır. Uzun süren çalışma saatleri, sürekli olarak bilgisayar ekranına bakılması ya da saatlerce sabit bir şekilde bir yerde oturulmasından dolayı ofis tasarımında kullanılacak mobilya seçimi oldukça önemlidir.

En şık ofis tasarımına sahip olmanın yanında sağlığınızı da düşünmeniz gerektiğini unutmamalısınız.

Uzun saatler boyunca çalışan insanlarda zamanla farklı sağlık problemleri görülebilir. Boyun ve bel fıtığı bunların başında gelmektedir.

E, ajanslar da bunların başında olunca siz de çalışanlarınızın sağlığını önemsemelisiniz.

Avansas olarak sizlere sunduğumuz ergonomik ofis ürünlerimize göz atmaya ne dersiniz? Farklı modellerde ayak ve ergonomik bel desteği ürünlerimiz ile sağlığınızı korurken ofislerinizi kişiselleştirmek istemez misiniz?

Ofislerinizi kişiselleştirmek ve ergonomik bir şekilde dizayn edebilmeniz için siz de yeni ofis aksesuarları edinin.

 

Diyetisyen Ofis Tasarımları

Diyetisyen ofis tasarımlarında genellikle sade ve ferah dokunuşlar uygulanmaktadır. Sağlık sektörünün olmazsa olmaz rengi beyaz, diyetisyen ofis tasarımlarında da oldukça fazla tercih edilmektedir.

 

diyetisyen ofis tasarımı

 

Sizler de Avansas bünyesindeki beyaz ofis mobilyalarına göz atabilir ve danışanlarınıza ferah ve güvenli bir ofis ortamı sunabilirsiniz.

Emlak Ofis Tasarımları

Yeni bir ev arayışında olup zaten stresli olan müşterilerinize rahat, ferah ve güvenilir bir ofis ortamı sunmak istemez misiniz? Modern ve şık ofis tasarımlarınızla, yorulan ve kaygıları olan müşterilerinize yardımcı olabilir ve onlara en iyi şekilde hizmet edebilirsiniz.

Güvenlerini kazanabileceğiniz birkaç tasarım:

 

emlak ofis tasarımı

emlak ofis tasarımı

 

Siz de Avansas hizmetlerinden yararlanın ve müşterilerinize hem rahat hem de kaliteli bir hizmet sunma fırsatını kaçırmayın!

Yazar Hakkında

Avansas

Avansas, her ölçekteki işletmenin tüm işyeri ihtiyaçlarını karşılayan Türkiye'nin ilk ve en büyük alışveriş platformudur. Avansas Blog'da ise iş hayatına dair ilginizi çekebilecek öğretici ve eğlenceli yazıları sizler için hazırlıyoruz.

Tüm yazıları göster