Toplam 32 sonuç

Ofis Sandalyesi ve Ofis Koltuğu

Ofis çalışanları günlerinin büyük bir bölümünü ofislerde geçirirler. Bu nedenle ofis sandalyeleri ve ofis koltukları çalışanlar için en önemli mobilyalardır.


Ofis Sandalyesi ve Ofis Koltuğu Nedir?

Ofis sandalyelerinin tarihini incelerken sandalyenin icadına bakmak gerekir. Sandalye M.Ö. 3000 yılında Mısır’da düzenlenen törenlerde kullanılmaya başlandı. Sandalyelerin zaman içinde kullanılması ve 1725 yılında Fransa’da yaygınlaşması ile sandalye tüm dünyanın kullandığı bir nesne haline geldi. Ofis sandalyeleri ise ofislerin ve ofisteki çalışma hayatının yaygınlaşması ile hayatımıza girdi. Ofis sandalyelerine ve koltuklarına talebin giderek artması yeni ofis sandalyesi ve ofis koltuğu modelleri üretilmesine neden oldu. İlk kullanılmaya başlandığında sıradan sandalyeden çok farkı olmayan ofis sandalyeleri çalışanların ihtiyacı değiştikçe ve teknoloji geliştikçe bugünkü modern görüntüsüne kavuştu.

İtalyan Araştırma Merkezi CSIL’ın yaptığı araştırmalara göre dünya üzerindeki pazar payının %11’ini büro koltukları ve ofis mobilya modelleri oluşturuyor. Araştırmacılar araştırma sonuçlarına göre bundan 10 yıl sonrasında büro koltukları pazar payının %25’lere ulaşacağını söylüyor.

Aynı araştırmaya göre büro koltukları pazarında en büyük pay %25 ile ABD ve Çin. ABD ve Çin’i %7 ile Japonya, %6 ile Almanya, %4 ile Hindistan takip ediyor. Brezilya, Kanada, Avustralya ve Fransa ise pazarda çok küçük bir paya sahip durumda.


Çalışanlar Nasıl Oturmalı?

Ofis çalışanlarının en çok dikkat etmesi gereken konu oturuş şekilleridir. Çünkü masa başı çalışanlar oturuş şekillerine dikkat etmediği takdirde bel fıtığı, boyun fıtığı ya da kamburluk gibi sorunlar ile karşılaşabilirler. Masa başında çalışıyorsanız mutlaka bel bölgenizi destekleyen ergonomik bir sandalyede oturmalısınız. Bunun için ergonomik yapıdaki ofis sandalyesi ve ofis koltuğu modelleri incelenmelidir. Eğer böyle bir sandalyeye sahip değilseniz bel destekleyici yastıklar ile bel boşluğunuzu doldurabilirsiniz. Monitörünüzü, dik oturduğunuzda tam karışınızda duracak şekilde konumlandırmalısınız. Eğer monitörünüz tam karşınızda durmazsa eğilmek ya da boynunuzu yukarı kaldırmak zorunda kalırsınız. Bu da sağlığınız için uygun bir davranış değildir. Klavye kullanırken dirseklerinizi sabit bir noktaya dayamamalısınız. Dik oturmalı ve sırtınızı eğmemelisiniz. Eğer dik durmakta zorlanıyorsanız bel bölgenize bir destek koyabilirsiniz. Çünkü dik durmak doğru bir şekilde oturmanın altın kuralı. Eğer dik oturmaz ya da sırtınızı sandalyeye yaslamazsanız dakikalar içinde sırt ve bel ağrısı çekmeye başlarsınız. Bu ağrılar ilerleyen zamanlarda çeşitli hastalıklara yol açar. Eğer eğilmeniz gerekirse oturduğunuz yerden belinizi bükerek eğilmeyin. Bunun yerine ayağa kalkıp çömelmeyi deneyin.


Doğru Ofis Sandalyesi ve Ofis Koltuğu Seçimi Neden Önemlidir?

  • Ofis çalışanları günlerinin en az 8-9 saatini ofislerde ve masa başında geçiriyor. Çalışanlar; molalar ve kişisel ihtiyaçları dışında yaklaşık 7 saat sandalyede oturuyor. Ofis sandalyelerinin kullanım süresi bu denli uzun olunca çalışanların sağlığını koruyabilmek için tercih edilen sandalyelerin ortopedik olması gerekiyor. Bu nedenle yeni ofis sandalyesi satın alacağınız zaman ofis sandalyesi ve ofis koltuğu fiyatı araştırmasından önce rahat ve vücut yapısına uyumlu ofis sandalyesi ve ofis koltuğu modellerini tercih etmelisiniz.
  • Ulusal Sağlık Enstitüsü, doğru duruşu destekleyen ve ayarlanabilir ofis sandalyesi ve ofis koltuğunu modelleri tercih edilerek çeşitli bel rahatsızlıklarının önlenebileceğini söylüyor.
  • Ofis koltuklarının ayarlanabilir yapıda olmaması kişilerin doğru oturuş şeklini bulmalarını engeller. Bu da bel ağrısı, bel fıtığı ve boyun fıtığı gibi çeşitli ofis hastalıklarının ortaya çıkmasına neden olur. Ancak doğru sandalye bu hastalıkları engeller.
  • Ofis sandalyelerinin dışında ofis misafir koltuğu satın alırken de en doğru koltuğun alınması gerekir. Çünkü ofis misafir koltuğu, ofisinize gelen misafirlerinize karşı firmanızı temsil eder. Koltuğun rahat ve ergonomik yapıda olması misafirlerinizi etkileyen unsurlardandır.

Sizin İçin En İyi Ofis Sandalyesi ve Ofis Koltuğu Hangisi?

  • Ofis sandalye ve koltuğu seçimi yaparken seçiminizin ofis dekorasyonunuza uygun olup olmadığına dikkat etmelisiniz. Eğer ofisinizde modern bir dekor kullandıysanız seçeceğiniz sandalyelerin de modern bir kumaşa ve modele sahip olması gerekir.
  • Ofis mobilyaları tercihi yaparken mobilyaları nerede kullanacağınıza dikkat etmelisiniz. Örneğin; ofisinize gelecek olan misafirleriniz için normal bir çalışma koltuğu değil ofis misafir koltuğu almalısınız.
  • Ofis çalışanlarınızın sağlığını düşünüyor ve buna uygun sandalyeler almak istiyorsanız ayarlanabilir, ergonomik ve konforlu ofis koltuklarını almalısınız.
  • Uzun ömürlü bir kullanım istiyorsanız kaliteli malzemelerden üretilen ofis koltukları sizin için en uygundur.
  • Eğer home office çalışıyorsanız ya da ders çalışmak için ofis sandalyesi almak istiyorsanız daha küçük ebatlarda sandalyeler almalısınız. İş yerleri için ise daha büyük ve ortopedik sandalyeler tercih edebilirsiniz.
  • Yeni bir ofis mobilyası alırken ofis sandalyesi ve ofis koltuğu fiyatları da kişiler için büyük önem arz eder. Bu nedenle ofis sandalyesi araştırması yaparken bütçenize uygun fiyatlara sahip ürünleri tercih etmelisiniz.

Avantajlı Ofis Sandalyesi ve Ofis Koltuğu Fiyatları İçin Doğru Adres: Avansas

Avansas en uygun ofis sandalyesi ve ofis koltuğu fiyatı ile müşterilerinin beğendikleri ürünlere kavuşmasını sağlıyor. Ürün çeşitliliği ve kalitesi ile en konforlu ofis sandalyelerini ayağınıza getiren Avansas, ofis masası fiyatları ile de avantajlı bir alışveriş imkânı tanıyor. Üstelik uygun fiyatların yanında farklı ödeme seçenekleri ile müşterilerin rahat alışveriş yapmasını sağlayan Avansas, hızlı ve ücretsiz teslimat ile fark yaratıyor. Kolay sipariş imkânı ile saniyeler içerisinde alışverişin tadını çıkaracağınız Avansas’ta ürün değişimi ve kolay iade seçenekleri sayesinde de farkı hissedeceksiniz. Siz de Avansas’ın ofis sandalyesi ve ofis koltuğu modelleri ile ofis sandalyesi ve ofis koltuğu fiyatları konusunda en uygun seçeneği bulabilirsiniz. Beğendiğiniz ürünü satın almak ve stoklarla sınırlı harika ürünlerden faydalanmak için acele etmelisiniz!