Faber Castell Tükenmez Kalem

Toplam 8 sonuç

Kesintisiz Yazın

0,7-1,0 mm arasında kalınlığa sahip tükenmez kalemler yüksek hacimli haznelerindeki yağ bazlı kaliteli mürekkepleri ile kesintisiz yazarlar.

 

Akmaz, Kurumaz

Kaliteli tükenmez kalemler, kompozit malzemelerden üretilmiş özel bilyeli uçları sayesinde mürekkep akıtmaz ve mürekkepleri kalem içerisinde kurumaz.

 

Konfor ve Dayanıklılık

Kaliteli polistren malzemeden üretilen sağlam ve ergonomik gövdeleri ile sorun yaşamadan ve yorulmadan uzun süreler yazabilirsiniz.

 

Arabica Kahve Çekirdekleri

Kahve Çekirdeği Yumuşak içim sunar

Kahve Çekirdeği Baharatlı ve aromalı
tatlar sunar

Kahve Çekirdeği Asiditesi yüksektir

Çekirdek

Robusta Kahve Çekirdekleri

Kahve Çekirdeği Sert içim sunar

Kahve Çekirdeği Topraksı tat sunar

Kahve Çekirdeği 2 katı daha fazla kafein içerir

Ürün Çeşitliliği

Dünyanın önde gelen markalarının ürettiği tükenmez kalemler, farklı gövde tasarımları, uç kalınlıkları ve renk alternatifleriyle Avansas'ta.

 

 

 

Her daim sizlerin gereksinimlerine yönelik ürünlere imza atmayı amaçlayan Faber Castell; tükenmez kalem modelleriyle kalıcı ve şık yazılar elde etmeniz sağlar. Çevre dostu, dayanıklı, kaliteli, estetik, kullanım amacınıza uygun kalemleri; yaşam içerisinde birçok alanda kullanabilmeniz amacıyla sizlerle buluşturur. Faber Castell tükenmez kalemler ile gerek maliyet gerek estetik açıdan size en uygun olan seçeneğe adım atmanız mümkündür.

Faber Castell Tükenmez Kalem Modelleri

Yazının kalıcılığı noktasında yüzde yüz güven veren tükenmez kalemler, ergonomik tasarımları ile uzun ömürlü kullanım için tasarlanmaktadır. Ağırlıklı olarak, plastik, çelik malzemeler kullanılarak elde edilen yapıları sayesinde yaşamın akışı içerisinde sizlere kolaylık sağlar. Herhangi bir etkiden doğabilecek yamulma, kırılma gibi olaylara karşı direnç göstererek uzun ömürlü kullanım sunar. Üst düzey konforlu ve sağlam yapıları sayesinde geleceğe aktarılacak kalıcı düşünceleri yazabilmeniz için uzun yıllar size hizmet edebilirler.

Kalemlerden yararlandığınız süreç boyunca gereksinimleriniz kadar estetik ve rahat kavrama özellikleri ile öne çıkar. Ağırlıklı olarak siyah, mavi, kırmızı olmak üzere tükenmez kalemler gerek mürekkep gerekse yapı görünümü açısından size geniş bir renk skalası sunar. Bütünüyle size özel hizmet verebilmek amacıyla tasarlanan kalemler; modellerde kullanılan malzemeler ve malzemelerin miktarı, kalıcı deneyime olanak tanıyan olanak çeşitliliği, mürekkep türleri gibi özelliklerden baz alınarak her bütçeye uygun fırsatlarla sunulur. Bu nitelikleri baz alarak size uygun kalıcı yazma işlerinizde konforlu bir adım atabilirsiniz.

Faber Castell Tükenmez Kalemlerin Öne Çıkan Özellikleri

Faber Castell tükenmez kalemler, akmayan mürekkebi ile aklınızdaki notları, pratik mekanizmaları sayesinde konforlu bir şekilde yazı alanına aktarmayı sağlar. İki temel özellikle öne çıkar:

  • Uzun süre kalıcı etki bırakabilmeleri
  • Uzun ömürlü kullanım olanağı

Yazı yazarken kalem ucunun kağıt üzerinde kolay kayması ve içerisinde bulunan mürekkebin pratik uç sayesinde bulaşmadan kâğıda aktarılması sayesinde birçok kullanıcı tarafından tercih edilir. Tükenmez kalemlerin içinde bulunan özel mürekkep; kâğıda ulaştığında kolayca kuruyan ve solmayan etki bırakır. Bu etki, özel malzemeler kullanılmadığı sürece ortadan kaldırılamaz. Bir diğer ayırıcı özellikleri 2 km çizgiyi aralıksız çizebilecek niteliğe sahip olmalarıdır. Böylece kalemler, yaşam içerisinde uzun kullanım ömrü ile sizleri yarı yolda bırakmazlar.

Faber Castell Tükenmez Kalemlerin Kullanım Alanları

Son yarım yüzyıllık süreçte yaşamın her alanında hızla yayılan Faber Castell tükenmez kalemler, çok yönlü kullanılabilir niteliğe sahiptir. Not almayı gerektiren her ortamda kalemler yazı masalarının vazgeçilmez araçlarından biridir. Genellikle okul, ofis, resmî kurumlar, yazıhaneler gibi alanlarla özdeşleşen kalemler tercih edilen herhangi bir alanda rahatlıkla kullanılabilir. Özellikle resmi bir belge söz konusuysa işlemlerin bu kalemle gerçekleştirilmesi birebirdir. Bu belgelerdeki bilgiler önemli ve değiştirilmemesi gerekir. Bunun için de etkisi kolay kolay kaldırılamayan tükenmez kalemler oldukça kullanışlıdır.

Günlük yaşam içerisinde tutulacak günlükler, yazılacak öykü taslakları, mektuplar, dilekçeler de bu tür kalemlerle rahatlıkla yazılabilir. Bu sayede duyguların ve düşüncelerin geleceğe kusursuzca aktarılabilmesi çok daha mümkün hale gelir. Yüksek mürekkep hacmine sahip olan Faber Castell tükenmez kalemler tüm bu işlemleri uzun süreç boyunca aralıksız olarak, kalem değiştirmeye gereksinim duymadan, yerine getirmenizi mümkün kılar. 0,7-1,0 mm arasında değişen kalınlığa sahip olup yağ bazlı mürekkepleri sayesinde notlarınızın rahatça kâğıda geçirilip kalıcılaşmasını kolaylaştırabilir.

Faber Castell Tükenmez Kalem Satın Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Faber Castell, rutin yaşam içerisinde kalıcı yazı işlerine adım atarken kullanım kolaylığı ve gereksinimleriniz doğrultusunda hizmet almanızı öne çıkarır. Bu amaçla birbirinden farklı tasarımı sizlerle buluşturarak farklı modellerle kendinize özel deneyime imza atmanıza olanak tanır. Yapıları ve özellikleriyle birbirlerinden ayrılsalar da modellerde genel olarak farkında olacağınız ayrıcalıklar şöyle sıralanabilir:

  • Rahat tutmaya olanak tanıyan ergonomik tasarımlar,
  • Akmayan, sızmayan, yumuşak hissiyat bırakan mürekkep etkisi,
  • Pürüzsüz, net ve akıcı yazı görünümü,
  • Doldurulabilir mürekkep mekanizması.

Temel özelliklerin dışında modelleri birbirlerinden ayıran detaylar değişkenlik gösterebilmektedir. Bunlardan birisini kalemin ince veya çelik hammadde üretim olmasıdır. Kâğıda yansıyacak yazının görünümünde belirleyici olması ve dayanıklılık açısından kalemleri birbirinden farklılaştıran bu özelliği ulaşmak istediğiniz yazı kalitesine bağlı olarak değerlendirebilirsiniz. 

Modellerde yazıya etki olabilen bir diğer husus kullanılan mürekkep türüdür. Documental, yenilikçi Xb gibi türlere ayrılabilen mürekkep türlerini yazı kalitesini belirlemek amacıyla tercihlerinizde göz önünde bulundurabilirsiniz. Modellerde size özel ergonomik kullanım için kullanılan malzemeler ve boyutlar da çeşitli tutulmaktadır. Kullanım sırasında eliniz için ideal rahatlığı yakalamak amacıyla bu çeşitlilikten yararlanabilirsiniz. Aynı zamanda kalemlerinizi muhafaza etmek için ergonomik çözümler sunan kalemlik seçeneklerine de göz atabilirsiniz.