Telefon ve Aksesuarları

Telefon Aksesuarları

İletişim için vazgeçilmez hâle gelen cep telefonları ve masaüstü telefonlar, günlük hayatı ve iş yaşantısını kolaylaştırır.Telefon aksesuarları kategorisinde cep telefonları, cep telefonu aksesuarları, IP telefonlar, masaüstü telefonlar, taşınabilir şarj cihazları, telsiz telefonlar ve el telsizleri ürünlerini bir arada bulabilirsiniz.

Cep Telefonları

Cep telefonları arasından seçim yaparken cep telefonu markaları, önem arz eder. Garanti süresi, şarj ömrü, akıllı özellikleri, SIM kart desteği gibi detaylara bakabilir ve cep telefonu modellerine dikkat edebilirsiniz. Akıllı ve tuşlu telefonlar olarak ikiye ayrılan cep telefonlarının akıllı modelleri, İnternet bağlantısı sayesinde kullanıcıları asiste eder. Tuşlu modeller ise arama ve mesaj yazma gibi iletişim beklentilerine temel düzeyde karşılık verir. Günümüzün en çok rağbet gören telefonları; uygulama yüklenebilen, sosyal ağ bağlantılarını cebinize taşıyan tuşsuz ve akıllı cep telefonlarıdır. Mobil telefonların en sık tercih edilen markaları iPhone, Samsung, LG, Sony ve Nokia’dır. Telefonların ön ve arka kamera çözünürlüğü de seçimlerde kıstas oluşturur. Titremeyi önleyen ve odaklanmayı kolaylaştıran ikili arka kamera, otomatik zoom seçenekleri son model telefonlarda öne çıkarken kameralarda 12 MP, 13 MP ortalama değerleri oluşturur. Snapdragon işlemciler, cep telefonlarının en çok rağbet gören destekçileridir. Telefonun özelliklerini ve kullanışlılığını karşılaştırırken telefon fiyatları ile performans kalitesini de göz önünde bulundurmalısınız.

IP Telefonlar

İş hayatının vazgeçilmezi IP telefon modelleri arasından seçim yaparken pratiklik ve güvenlik özelliklerini dikkate almalısınız. Parmak izi okuma fonksiyonu, güvenlik kodu oluşturma, telesekreter, bağlantı aktarma ve geniş rehber alanı gibi yaygın bulunan özellikleri inceleyerek kıyaslama yapabilirsiniz. IP telefon modelleri arasında Panasonic, Yealink ve Gigaset markaları öne çıkmaktadır. IP telefon fiyatları arasında karşılaştırma yaparken güvenlik eklentilerini de göz önüne almalısınız.

Masaüstü Telefonlar

Masaüstü telefon markaları ev ve ofis kullanımı için farklı modeller sunmaktadır. Masaüstü telefon fiyatları da ürün özelliklerine göre çeşitlenir. Ev kullanımına uygun olan modeller, daha temel özellikleri karşılarken iş telefonlarında güvenlik ve pratiklik vadeden ek özellikler mevcuttur. Rehber kilidi ve kullanıcı pini ile güvenlik beklentisini karşılayan modeller, kolaylıkla bağlantı aktarabilme, kısayol ile iletişimi hızlandırma özellikleri ile pratiklik kazanır. Seçiminizi yaparken ürünün kullanım amacını dikkate alarak cihazları değerlendirebilirsiniz.

Taşınabilir Şarj Cihazları

Taşınabilir şarj cihazı markaları, hızlı şarj ve normal şarj özellikleri sunabilir. Taşınabilir şarj cihazları modelleri arasından seçim yaparken ürünlerin uyumluluğuna, port desteğine ve hızına dikkat etmelisiniz. Şarj cihazı fiyatları; ürünün gücüne ve port sayısına bağlı olarak değişebilir. Powerbank pil kapasiteleri 20.000 mAh’a kadar çıkarken günlük kullanım için 1.000 mAh’ı yeterli gören kullanıcılar da mevcuttur. iPhone, Blackberry, LG, Nokia, HTC ya da Samsung gibi farklı marka telefon ve tabletleri şarj edebilen cihazların en çok tercih edilen markaları arasında Samsung, TP-Link, Sony, Apple sayılabilir.

Telsiz (Dect) Telefonlar

Telsiz telefon modelleri; rehber özellikleri, hareket özgürlüğü sağlayan tasarımları ile ofislerin kullanışlı elemanlarıdır. Telsiz telefon markaları arasından seçim yaparken telefonların menziline, rehber kapasitesine, güvenlik ayrıntılarına bakabilirsiniz. Menzil alanı, genellikle 10 metre civarındadır. Rehber hafızası için 50 sayısı, ideal kapasitedir. Ürünün şarjlı kullanım süresi de markasına göre değişebilir, 18 - 20 saat konuşma ve 200 - 250 saate kadar bekleme süresi görülebilir. Elektroniğin öncü markalarından Sony, Samsung, Siemens, Panasonic ve Gigaset, telsiz modelleri ile de kullanıcıların seçimidir. Telsiz telefon fiyatları kıyasında teknik özellikleri ve garanti süresini incelemelisiniz.

El Telsizleri

El telsizi modelleri, geniş alanlarda çalışan kişiler için idealdir. El telsizi markaları, ürünlerini lisansla beraber sunmaktadır. Ortalama menzil alanı 8 - 10 - 12 kilometredir. Çekim alanı, şehir içinde ve yoğun frakans alanlarında birkaç kilometre ile sınırlanır. El telsizinde en çok tercih edilen markalar, Motorola ve Aselsan’dır. Genellikle ürünlerin şarj süreleri ise birkaç saattir ve cihazlar, masa üzerinde şarj edilebilir. Aynı alanda iki kanalı izleme imkanı, telsizleri ayrıcalıklı kılar. Lisans bilgisine, el telsizi fiyatları ve markanın garanti kapsamına, çekim menziline dikkat ederek el telsizleri arasından dilediğinizi seçebilirsiniz.