Yazarkasa ve Termal Rulolar

Toplam 8 sonuç

Pos Rulosu

Yazar kasa rulosu veya termal rulo kağıdı gibi isimlerle de anılan Pos rulosu; pos cihazı, yazar kasa, barkod yazıcı, elektronik tartı, hesap makinesi gibi cihazlarda kullanılarak; perakende satış sektöründe faaliyet gösteren firmalar ve iş yerleri için oldukça önemli bir üründür. Satış işleminin gerçekleşmesi için gerekli bu ürün işletmeler için sürekli ihtiyaç listesinin başında gelmektedir.

 

Pos Rulosu Nedir, Nasıl Üretilir?

Pos rulosunun tarihi Pos cihazlarıyla beraber başlamıştır. POS cihazı ilk defa 1974 yılında, New Jersey’deki Pathmark marketler zincirinde ve Dillard’s mağazalarında kullanılmıştır. Dünya genelinde POS pazarı oldukça gelişmiştir. Vendhq adlı Pos yazılımları sitesinde yer alan Piyasa Şeffaflık Araştırması'na göre 2013 yılında global satış endüstrisinde Pos satışları pazarın %34'ü ile 36,86 milyar ABD doları olarak gerçekleşmiştir. Ayrıca POS sektöründe 2014-2020 dönemi için %11,6 bileşik büyüme oranı öngörülmektedir. Elbette bu ürün Pos rulosu olarak anılsa da ürünün kullanım alanı yalnızca Pos makinası ile sınırlı değildir. Yazar kasalar, elektronik tartılar, barkod yazıcılar ve hesap makinaları gibi cihazlarda da yoğun olarak kullanılmaktadır. Bu nedenle oldukça geniş bir kullanım alanına yayılmıştır. Yazar kasa rulosu üretimi, kağıtların eş büyüklükte kesimi, çeşitli katmanlarla ısıya duyarlı ve ışığa dayanıklı hale getirilmesi ve paketlenmesi şeklinde gerçekleştirilir. Üretim sürecinin sonunda, paketlenme aşamasına gelindiğinde ürünün ışığa dayanıklı paketlerle kaplanması çok önemlidir.

 

Termal Kağıt Nedir?

Termal rulo kağıdı, ısıya maruz kaldığında renk değiştiren maddeler ile üretilir. Isıya duyarlı olduğu için işlem yapıldığında üzerindeki yazılar görünür hale gelir. Termal rulo kağıdı pos makinaları, yazar kasalar, elektronik tartılar, hesap makinaları, barkod yazıcı gibi cihazlarda kullanılır. Genellikle üç katmandan oluşmaktadır. Aşırı ısı ve ışık gibi dış etkenlerden korunması için filtre katmanı tarafından muhafaza edilir. Pos rulosu çeşitleri veya bir diğer adıyla yazar kasa rulosu çeşitleri arasında yer alır. Termal kağıt, pos makinaları ve yazar kasalarda en sık kullanılan kağıt türlerindendir.

 

Pos Rulosu Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

 • Pos Rulosu kullanım bakımından pratiktir ve az yer kaplar. Bu özelliğiyle işletmelere büyük avantaj sağlar.
 • Yapılan satış işlemlerinin kaydını tutar, yazar kasalarda fiş amaçlı kullanılır.
 • Bir işletme için sürekli gider kalemi olmasına rağmen oldukça uygun Pos Rulosu fiyatları sayesinde stok yapılabilir. Çoklu alınarak iş yükü azaltılabilir.
 • Pos cihazı ve rulosu kullanarak ödemelerinizi kredi kartı veya banka kartı ile alabilirsiniz. Ödeme seçenekleri bakımından kolaylık sağlar.
 • Oldukça uzun olarak üretilen pos ruloları sayesinde rulo değişimini sık sık yapmanıza gerek kalmaz.
 • Fotokopi kağıdı kullanımının aksine pos rulosu kağıdı kullanılırken kartuş gerektirmez, bu sayede ayrıca kartuş için de masraf yapmanıza gerek kalmaz.

 

Sizin İçin En İyi Pos Rulosu Hangisi?

 • Pos Rulosu çeşitleri içinde hangisini alacağınıza karar vermek için ürünün cihazınızla uyumluluğuna dikkat etmek gerekir. Ürünün hangi cihazda kullanılacağına bağlı olarak ürün çeşitleri ve ebatları değişmektedir.
 • Pos Rulosu çeşitleri genellikle ebatlarına göre belirlenmektedir. Kullanılacak cihaz içerisine kaç mm’lik bir pos rulosu yerleştirileceğini iyi bilmek oldukça önemlidir. Ürünün 80 mm’lik, 70 mm’lik, 56 mm’lik gibi ebat seçenekleri mevcuttur. Satın almadan önce kullanılacak cihazın gerektirdiği boyut belirlenerek; ürünün ebatı tercih edilmelidir.
 • Paketin içinde kaç adet ürün olduğuna dikkat edilmelidir. Rulo sayısına göre Pos Rulosu fiyatı değişiklik göstermektedir. Rulo sayısının yanı sıra paketin gramajı da önemli bir ölçüttür.
 • Isıya maruz kaldığında renk değiştiren termal özellikli Pos rulosu sıklıkla tercih edilmektedir. Renk değişimleri siyah, kırmızı gibi değişkenlik göstermektedir. Bu nedenle satın alacağınız ürünün renk tonuna da özellikle dikkat edilmelidir.
 • Sağlam ve dış etkenlere karşı dayanıklı, ekstra koruyucu katmanlı termal rulo kağıtları tavsiye edilmektedir. Termal rulo paketi ışığa karşı dayanıklı olmalıdır.
 • Hafif ve az yer kaplayan ürünler özellikle işletmeler için avantaj sağlamaktadır.
 • Paketlenme aşamasında ışığa karşı dayanıklı olarak kaplanmış ürünleri tercih etmelisiniz.
 • Evde kullanım amacıyla hassas tartı, hesap makinesi gibi cihazlarınızda termal rulo kağıtlarını kullanabilirsiniz.
 • İş yerlerinde kullanımında sık sık rulo değiştirmeye gerek kalmaması için uzun ruloların tercih edilmesi daha pratik çözüm sağlamaktadır.

 

Avantajlı Pos Rulosu Fiyatları İçin Doğru Adres: Avansas

Yazar kasa rulosu iş yerleri için sürekli ihtiyaç duyulan oldukça önemli bir gider kalemidir. Ancak Avansas’ın avantajlı pos rulosu fiyatları ile daha çok sayıda rulo satın alarak stok yapabilmeniz de mümkündür. Çeşitli ebat ve gramajlarda sunulan rulo seçenekleri ile cihazınıza uyumlu ürünü bulmak çok kolay! Diğer markaların yanı sıra Avansas markalı rulo modelleri de oldukça uygun pos rulosu fiyatları ile sunulmaktadır. Sitenin kolay arayüzü sayesinde basit bir tıklama işlemiyle siparişinizi verebilirsiniz. Stoklu çalışma yöntemini benimseyen Avansas, bu sayede kullanıcılarının siparişlerini 1 iş günü gibi kısa bir süre içerisinde ulaştırır. Avansas’ta uygun Pos rulosu fiyatı haricinde size sağlanan bir diğer avantaj ise ödeme seçenekleri. Müşterilerin taleplerine yönelik yapılandırılan kullanışlı ödeme yöntemleri sayesinde gönül rahatlığıyla ödeme yapılabilir. İade ve değişim süreçlerinde de müşteri odaklı bir politika izleyen Avansas’ta kolayca bu işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Uygun fiyatları yüksek kaliteli ürünler ile buluşturan Avansas’ta akıllıca alışverişin keyfini çıkarabilirsiniz!