Doğuş Dökme Çay

Toplam 8 sonuç

 

Doğuş dökme çay çeşitleri, kalabalık ortamlar ve uzun süreli kullanımlar için idealdir. Her damak tadına uygun bir çay çeşidi bulabileceğiniz geniş ürün gamı arasından favori lezzetinizi seçerek ekonomik paket avantajlarından faydalanabilirsiniz. Üretiminden ambalajlanmasına kadar titiz bir sürecin ürünü olan Doğuş dökme çay çeşitleri ile siz de en lezzetli çayları sofralarınıza taşıyabilirsiniz.

Birbirinden Taze ve Lezzetli Doğuş Dökme Çay Çeşitleri

Karadeniz’in en kaliteli çay yapraklarından üretilen Doğuş Çay ürünlerinin her biri tescillidir. Güvenle ve keyifle tüketebileceğiniz Doğuş dökme çay çeşitleri arasından, favori çayınızı belirlemek için aşağıdaki tadım notlarından faydalanabilirsiniz:

  • Geleneksel Rize Çayı:Tadı ve aromasıyla klasik siyah çayın en güzel yorumlarından biri olan Doğuş Geleneksel Rize Çayı, enfes çay tadını bardaklarınıza taşır. Oldukça ekonomiktir, 1000 gr ve 5000 gr olmak üzere iki çeşit paket seçeneği vardır.
  • Tea Master: Karadeniz’e has verimli çay tarlalarının en kaliteli çay yapraklarının harmanlanması ile elde edilen, lezzet bakımından zengin bir çay çeşididir. Özel ambalajlanma yöntemi ile satışa sunulan Doğuş Tea Master Dökme Çay doğru bir demlenme ile taze ve lezzetli bir çay keyfini sofralarınıza taşır.
  • Filiz Çayı:1000 gr’lık paketler halinde satılan ürün, özellikle demli çay severler için ideal bir seçenektir. Karadeniz’in yüksek kesimlerindeki verimli çay tarlalarından özenle seçilmiş filiz çay yapraklarından üretilir, keyifli çay sofraları ve gün içindeki çay molaları için tercih edilebilir.
  • Karadeniz Tiryaki: Yumuşak içimli ve hafif aromalı çaylardan hoşlanan çay tiryakilerinin tercihi olan Karadeniz Tiryaki dökme çay, bergamot aromalı siyah çay lezzetini bardaklarınıza taşır. Özel üretilen 1000 gr’lık paketler halinde satılan ürün kalabalık ortamlar için idealdir.
  • Tomurcuk Çayı: Tam olgunlaşmayan çay yapraklarının özel olarak toplanmasıyla elde edilen bu ürünü favori çayınızla kolayca karıştırabilir ve günlük çay molalarınıza bir farklılık katabilirsiniz. Doğuş’un bu özel karışım çayı bergamot aromalı olup eklendiği çayı hem aromasıyla daha lezzetli hale getirir hem de yumuşak içim sağlar. 100 ve 125 gr’lık paketler halinde satılmaktadır.
  • Export Karadeniz Çayı: Siyah doğal çayın tadını en yoğun hissedeceğiniz çay çeşitlerinden birisidir. Doğuş kalitesi ile benzersiz bir siyah çay lezzeti sunan Doğuş Export Karadeniz Çayı özellikle demli çay sevenler için mükemmel bir tercihtir. 3000 gr’lık paketler halinde satılır, uzun süreli kullanımlar için idealdir.
  • Keyf-i Dem: Tamamen yerli harman ürünü olan Doğuş Keyf-i Dem Çay, 1000 gr’lık paketler halinde satılır. Doğuş kalitesiyle üretilen bu özel çay hem yemeklerin lezzetli bir eşlikçisi hem de çay molalarının vazgeçilmezidir.

Türk kültüründe çayın sofralarımızdaki yeri ayrıdır. Doğuş dökme çay çeşitleri ile günün her saatinde keyifli ve lezzetli bir çay içim deneyimi yaşayabilirsiniz. Özellikle kalabalık aileler ya da arkadaş grupları için ideal olan tüm Doğuş dökme çay çeşitlerine Avansas üzerinden ulaşabilirsiniz.

Doğuş Dökme Çaylar Nasıl Demlenir?

Doğuş dökme çay çeşitlerinin lezzetini her bardakta tam anlamıyla alabilmeniz için demlerken dikkat etmeniz gereken bazı püf noktaları vardır: Öncelikle çay demlenirken kullanılan su çayın lezzeti için çok önemlidir. Çeşme suyu yerine doğal kaynak suyu kullanmanız çayın tadını daha çok almanızı sağlayacaktır. Bir diğer önemli faktör ise demlenme süresidir. Çayın rengini ve lezzetini alacak şekilde yeteri kadar demlenmesi gerekir, daha lezzetli bir sonuç elde etmek için porselen demlik kullanabilirsiniz. Birbirinden lezzetli Doğuş demlik poşet çay çeşitlerini Avansas üzerinden inceleyerek, favori çaylarınızı alışveriş sepetinize ekleyebilirsiniz.