Faber Castell Kurşun Kalem

Toplam 3 sonuç

Kurşun kalemler, grafit madeni ve kil karışımından üretilirler ve oldukça dayanıklı yapıya sahiptirler. Günlük hayatta sıkça ihtiyaç duyulan kurşun kalemler, yıllardır Faber Castell kalitesi ile raflarda yerini almaktadır. Markanın farklı tasarımlara ve özelliklere sahip pek çok kurşun kalem çeşidi bulunmaktadır. Her biri, kullanıcıların farklı ihtiyaçlarına hitap eder ve eğitim hayatının da olmazsa olmaz kırtasiye ürünlerindendir. Kurşun kalemlerin sıklıkla tercih edilme nedenleri arasında her bütçeye uygun olması ve silinebilme özelliğinin bulunması ilk akıllara gelen sebepler arasındadır. Darbelere karşı dayanıklı olacak şekilde üretilen kalemler kullanıcılara büyük kolaylık sağlar ve geniş bir kullanım kitlesine sahiptir.

Faber Castell Kurşun Kalemlerin Öne Çıkan Özellikleri

Birbirinden farklı tasarımlara sahip Faber Castell kurşun kalemler, sahip oldukları özellikler ile kullanıcılara pek çok avantaj sağlar. Kolay ve konforlu yazı deneyimi sunar ve dermatolojik olarak test edildiği için çocukların da güvenle kullanabilmesi için uygundur.

 • Uç kırılmalarına karşı özel olarak geliştirilen yapıştırma sistemine sahiptir; böylece uzun ömürlü kullanım imkanı verir.
 • Kağıt üzerinde iz bırakmadan silinebildiği için özellikle çizimlerde kolaylık sağlar.
 • Farklı uç tasarımlarına sahip seçenekler sayesinde çeşitli kullanım alanlarına hitap eder. Örneğin; Faber Castell sınav kalemi 2B uca sahiptir ve özellikle test işaretlemelerinde kolaylık sağlar.
 • Yumuşak yazma imkanı veren kalem çeşitleri sayesinde daha uzun süre konforlu bir şekilde kullanım yapabilirsiniz.
 • Farklı formlarda tasarlanan gövdeleri, farklı kişilerin konforlu kullanımı için avantaj sağlar.
 • Arka kısmında silgi bulunan bazı modeller pratik kullanım özelliğine sahiptir.
 • Koyu renkli yazdıkları için daha kolay okunabilir.
 • Kolay bir şekilde kalemtıraş ile açılır ve açma esnasında kırılma yapmaz.

Faber Castell Kurşun Kalem Dereceleri

Faber Castell kurşun kalemleri çeşitli derecelendirmelere sahiptir ve bu derecelendirmeler uçlarının yumuşaklığına göre belirlenir. Yumuşak uçlu kurşun kalemler arasında; 2B, 3B, 4B, 5B, 6B, 7B ve 8B seçenekleri bulunur. Bunlar yumuşak oldukları için daha çok taslak çizimleri için uygundur. Orta dereceli Faber Castell kurşun kalemler ise B, HB, F, H, 2H ve 3H olarak birbirlerinden ayrılır. Özellikle teknik ve taslak çizimler için idealdir. Daha sert Faber Castell kurşun kalem dereceleri ise 4H, 5H, 6H, 7H, 8H ve 9H’dir. Bu kalemler ise harita ve grafik gibi doğruluk oranının %100 olması gereken çözümlemeler için idealdir.

H sınıfında yer alan kurşun kalemler lekelere karşı dayanıklı olduğu için daha temiz çizim yapma imkanı sunar. Taslak çizimi, teknik çizim ve ana hat çizimlerinde kullanıma uygundur. Orta derecede yer alan F ve HB sınıfındaki kurşun kalemler ise yazı yazarken kullanılan standart kalemlerdir. B sınıfındaki kurşun kalemler ise yazarken ve çizerken pürüzsüz bir deneyim sunar. Yüzeye akıcı bir şekilde temas eder ve kolayca silinebilir.

Faber Castell Kurşun Kalem Kullanım Alanları

Faber Castell kurşun kalemler oldukça farklı alanlarda kullanım için idealdir. Karakalem, suluboya ve teknik çizimler içinde ayrı uç çeşitleri bulunmaktadır. Çocukların tercihi olduğu kadar yetişkinler tarafından da oldukça kullanılmaktadır. Okulda, ofiste ya da evde masaların olmazsa olmaz ürünüdür. Hata yapma riski olan yazılarınız için Faber Castell kurşun kalemleri tercih edebilir ve değiştirmek istediğiniz yerleri kolaylıkla silebilirsiniz. Bir diğer öne çıkan kullanım alanları arasında çizimler yer alır. Çizim için kullanılan farklı teknikler vardır ve buna uygun farklı kalemler bulunur. Taslak çiziminde Faber Castell kurşun kalemler oldukça sık tercih edilir. Yumuşak uçlu ve kolay silinebilir olduğu için çizim esnasında kullanım kolaylığı sağlar. Ayrıca mühendislik ve mimarlıkta yapılan teknik çizimlerde de çok sık kullanılır ve beklentileri karşılar. Bu çizimlerin net bir şekilde görünmesi önemlidir; Faber Castell kurşun kalemler de kaliteli uç yapılarıyla bu konuda ideal seçimdir. Yazı ve çizim konusunda farklı ürün çeşitlerine sahip Faber Castell kurşun kalemler arasından tercihinize göre seçim yapabilirsiniz.

Faber Castell Kurşun Kalem Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

İhtiyacınıza uygun Faber Castell kurşun kalemi seçmek için dikkat etmeniz gereken bazı noktalar vardır;

 • Öncelikle kalemi kullanacağınız alanı belirlemeniz gerekir. Çünkü kullanım alanına göre farklı kalemler öne çıkar. Örneğin; çizim yapacaksanız yumuşak uçlu kurşun kalemler sizin için idealdir. Böylece uzun süreli ve konforlu kullanım yapabilirsiniz.
 • Faber Castell kurşun kalemler farklı gövde tasarımlarına sahiptir. Bazıları yuvarlak, bazıları üçgen, bazıları ise çokgen formdadır. Kalemler, sağ ve sol elini kullananlar için ergonomiktir.
 • Eğer kullanım esnasında sık sık hata yapıyorsanız, pratiklik sunan silgili kurşun kalemler sizin için idealdir. Arka kısmında bulunan silgi sayesinde kolaylıkla yazdıklarınızı silebilirsiniz.

Geniş ürün yelpazesi ve fark edilir kalitesiyle Faber Castell kurşun kalemler arasından ihtiyacınıza yönelik ürünleri en uygun fiyat aralığıyla Avansas’tan satın alabilir, pek çok kurşun kalem çeşidine ulaşabilirsiniz.