İşyeri Hijyen Ürünleri

Toplam 142 sonuç

İş Yeri Hijyen Ürünleri Nelerdir?

Günlük hayatta büyük önem taşıyan hijyen, özellikle kalabalık ortamlarda daha da önemli olmaktadır. Gün içinde temas edilen pek çok yüzeyde bulunan mikrop ve bakteriler, gerekli hijyen sağlanmazsa kişiyi hasta edebilir ve ciddi sağlık sorunlarına neden olabilir.

Bu nedenle bağışıklığı korumak ve güçlendirmek için yalnızca düzenli beslenme değil, aynı zamanda hijyen kurallarına da dikkat etmek gerekmektedir. Özellikle ofis ve iş yerleri gibi toplu çalışma ve toplu tüketim ortamlarında hijyen kurallarına çok daha dikkat edilmesi gerekmektedir.

Ortak kullanılan tuvaletler, mutfak araç ve gereçleri ya da kalem gibi kırtasiye ürünleri birçok kişinin temas ettiği ve kullanım ihtimalinin yüksek olduğu eşyalar ve ortamlardır. Bu ortak kullanım öncesinde ya da sonrasında gerekli hijyen koşulları sağlanmazsa salgın hastalıklar ya da bağışıklığı etkileyen ciddi sağlık sorunları meydana gelebilmektedir.

Kişisel hijyeni sağlamak ve kalabalık ortamları temizlemek için üretilen farklı çeşitte yardımcı ürünler ve kimyasallar bulunmaktadır. Peki, hijyen ürünleri nelerdir?

İş yeri hijyen ürünleri kategorisinde bulunan bu ürünler; el hijyen ürünleri, eldivenler ya da maskeler olarak belirtilebilir. Etkili hijyen sağlamak için mutlaka uzman görüşlerinden faydalanılmalı ve gerekirse iş ortamında bu konu hakkında detaylı seminerler düzenlenmelidir. Ayrıca verimlilik ve motivasyonla doğrudan bağlantılı olan kişisel hijyen; ofis ve iş yerleri gibi kalabalık çalışma ortamlarında etkili bir şekilde sağlanırsa çalışma verimliliği konusunda da olumlu bir etki yaratabilmektedir.

Doğrudan temas ya da hava ile bulaşan mikrop ve bakteriler için özel olarak üretilen hijyen ürünleri sağlığınızı korumak için mutlaka kullanılması gereken ürünlerdendir. Ayrıca, iş yerlerinde kullanılması önemli olan ikaz levhaları ya da etiketler de kişilerin sosyal mesafelerini korumaları ve kişisel hijyeni unutmamaları gerektiğini belirten uyarılardır.

Bu uyarıların kalabalık ortamlarda kullanılması da kişi bilincini artırarak duyarlılık yaratabilmektedir. Bu nedenle, iş yeri hijyen ürünleri kullanımı daha sağlıklı bir ortam ve yaşam alanı için kullanımı büyük önem taşıyan ürünlerdir.

El Hijyeni Ürünleri

Antibakteriyel sabun ve alkol bazlı dezenfektanlardan oluşan el hijyeni ürünleri kategorisi, en önemli hijyen ürünlerini içermektedir. Bakteri ve mikropların vücuda ulaşması elle ağız ve buruna temas halinde gerçekleşmektedir. Bu nedenle el hijyeninin korunması kişi sağlığı için büyük bir önem taşımaktadır.

İş yeri hijyen ürünleri arasında kesinlikle bulunması gereken el hijyeni ürünlerine Avansas’ın kaliteli ve güvenilir ürün çeşitleri ile ulaşabilirsiniz. Biorad, Activex, Deby Sept, Maratem, Rulopak ve Dr. Lory gibi son derece kaliteli ve sağlık standartlarını karşılayan markalara ait ürünlerin satışını yapan Avansas; bu kategoride el dezenfektanları, antibakteriyel ıslak havlu ve antiseptik mendil çeşitlerini bulundurmaktadır.

Siz de Sağlık Bakanlığı onaylı bu ürünlere uygun fiyatlarla ve toptan alışveriş avantajlarıyla ulaşmak isterseniz kolay adımlarla siparişinizi oluşturabilirsiniz.

Dezenfektanlar

Bakteri ve mikropların büyük oranını yok eden dezenfektan kullanımı, sabunla el yıkama işleminden sonra etkili hijyen sağlamak için en çok tercih edilen yöntemlerden biridir. Farklı alkol seviyelerine sahip olan hijyen ürünleri dezenfektanlar, su ile temizliğin yapılamadığı durumlarda kullanılabilmektedir.

Hem taşınabilirlik hem de kolay kullanım avantajları ile iş yeri hijyen ürünleri olarak dezenfektanları tercih edebilirsiniz.

Hijyen ve Temizlik Ürünleri

Hijyen ve temizlik ürünleri olarak genellikle ıslak mendil, antiseptik ıslak mendil, temizlik bezi, tuvalet ve havlu kağıtları tercih edilmektedir. Özellikle tuvalet kullanımı ardından bu ürünlerin kullanımı kişisel sağlığın korunabilmesi için büyük bir önem taşımaktadır.

Kişisel Hijyen Ürünleri

Kişisel hijyen ürünleri çantalarda taşınmak üzere küçük ambalajlı ıslak mendiller, kuru mendiller, sprey dezenfektanlar, taşınabilir diş fırçaları ve diş macunlarından oluşmaktadır. Yalnızca ortak kullanılan eşyaların temizliği değil, kişisel temizlik de başkalarının hasta olmasını engellemek için oldukça önemlidir.

Maskeler

Bakteri ve virüs filtrasyonu sağlayan maske çeşitleri, kişi sağlığını korumak için en etkili hijyen ürünlerinden biridir. Yüz yüze yapılan konuşmalar esnasında ağızdan çıkan salgılar çeşitli virüs ve bakterileri taşıyabilmektedir.

Bu nedenle bir koruma görevi taşıyan maskelerin kullanımı bu salgıların ağız ya da burun yoluyla vücut içine ulaşmasını yüksek oranda azaltarak etkili koruma sağlamaktadır. İş yeri hijyen ürünleri kategorisinde çeşitli markalara ait en güvenilir maske çeşitlerine Avansas sayesinde ulaşabilir ve CE-ISO belgeli en etkili koruma sağlayan maske çeşitlerini gönül rahatlığıyla satın alabilirsiniz.

İş Yeri Hijyen Ürünleri Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

İş yeri hijyen ürünleri satın alırken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta bu ürünlerin kişi sağlığına zarar verici kimyasallar içerip içermediğinin kontrol edilmesidir. Özellikle güvenilir markalara ait olmayan kalitesiz yüzey dezenfektanları ve el dezenfektanları ürünlerinde kullanılan kimyasallar cilde ciddi oranda zarar verebilmektedir.

Cilt sağlığının yanı sıra solunumu da etkileyen bu kimyasallar zehirlenme gibi sağlık problemlerini de ortaya çıkarabilmektedir. Bu nedenle, mutlaka iş yeri hijyen ürünleri satın alırken ürünün markasına ve ISO ya da CE belgeleri taşıyıp taşımadığına dikkat etmeniz gerekmektedir. Dilerseniz Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı ürünlerin tespitini yapan uygulamaları kullanarak ürünleri kontrol edebilirsiniz.

Marka güvenilirliği ve ürün içeriği konuları dışında dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise ürünlerin miktarının doğru seçilmesidir. İş yerleri gibi kalabalık ortamlarda sıkça kullanılan hijyen ürünleri kısa süre içinde tükenebilmektedir.

Bu nedenle maliyet sıkıntısı da yaşamamak için hem uygun fiyatlı hem de güvenilir ürünlerin tercihi yapılmalıdır. Avansas’ın uygun fiyat avantajları ile en kaliteli ürünlere hem perakende hem de toptan satış fırsatlarıyla ekonomik bir şekilde ulaşabilirsiniz.

İş Yeri Hijyen Ürünleri Kullanmanın Önemi Nedir?

Meslek hastalıkları ve toplum sağlığının korunabilmesi için öncelikle kişinin kendi sağlığını dikkate alması gerekmektedir. Özellikle çalışanlar arasında solunum yoluyla bulaşan hastalıklar ve çalışma ortamının temiz olmaması kimi zaman ölümcül sonuçlara neden olabilmektedir.

Tüm bunların etkili bir şekilde çözümlenebilmesi için mutlaka iş yeri hijyen ürünleri kullanımının dikkate alınması gerekmektedir. Özellikle mutfak temizlik ürünleri kullanımına önem göstererek ortak kullanılan çatal, kaşık, bıçak ve bardakların temizliği etkili bir şekilde yapılmalıdır.

Avansas’ta Satılan İş Yeri Hijyen Ürünleri Etkili Temizlik Sağlar mı?

Yalnızca güvenilir markalara ait son derece kaliteli ürünlerin satışını ve tedarikini yapan Avansas, kişi sağlığını tehdit edecek hiçbir ürünü satmamaktadır. Web sitemizde bulunan en kaliteli ve popüler markaların çeşitli ürünleri, en etkili temizliği ve hijyeni sağlayarak iş yerleri gibi kalabalık ortamlarda kişi sağlığının korunmasına yardımcı olmaktadır.

İş Yeri Hijyen Ürünleri Fiyatları Ne Kadardır?

Ürünlerin markasına, çeşidine, içeriğine ve gramajına göre çeşitlilik gösteren iş yeri hijyen ürünleri fiyatları geniş bir yelpazeye sahiptir. Her bütçeye uygun hijyen ürünlerinin bulunduğu Avansas, uygun fiyat ilkeleri sayesinde ekonomik bir alışveriş fırsatı sunmaktadır.

Siz de iş yeriniz için ekonomik hijyen ürünleri alışverişi yapmak istiyorsanız Avansas’ın temizlik ürünleri kategorisini inceleyerek çamaşır deterjanı, kişisel bakım ürünleri, yüzey dezenfektanları ya da el hijyeni ürünleri gibi daha birçok çeşitte ürüne kolayca ulaşabilirsiniz.