Barkod Kartuşları

Toplam 9 sonuç

Barkod Kartuşları

Barkod yazıcı, barkod etiketleri basabilmek amacıyla tasarlanmış yazıcılardır.Barkod yazıcılar normal yazıcıların aksine, parlak yüzeyli etiketler ve tekstilde kullanılan yıkama talimatı etiketlerine baskı yapabilir. Faks kağıdı, faturalar ve yazar kasa ruloları için de barkod yazıcılar kullanılmaktadır. Etikete mürekkebi uygulamak için termal ve direkt termal baskı olmak üzere iki tür tekniğin kullanılabildiği barkod yazıcılar, barkodların daha dayanıklı olması ve hızlılık açısından çok daha avantajlıdır.

Direkt termal yazıcılar ile barkodu etiketin üzerine işlemek için herhangi bir sarf malzemesi kullanılmazken, termal transfer yazıcılar ile barkodu etikete işlemek için mürekkep şeritleri (barkod ribonları) adı verilen sarf malzemesi kullanılır. Her iki teknik etkili olsa da, direkt termal yazıcılar ile basılan barkodlar, güneş ışığı ve ısı gibi unsurlara maruz kaldıklarında zor okunurlar. Dolayısıyla termal yazıcılar baskı kalitesi, barkod kartuşları ve üretim materyalleri açısından, direkt termal yazıcılara göre hem çok daha kaliteli, hem de fiyat açısından çok daha uygundur.

Nokta vuruşlu ve mürekkep püskürtmeli yazıcılar ile barkod çıktısı alınabilir. Ancak bu yazıcı türleri barkod etiketi basmak için, mürekkep kalitesi ve baskı kağıdındaki sınırlılık açısından fazla maliyet getirir. Lazer yazıcılar ise, etiketlerdeki yapıştırıcıyı ısıtması ve tek barkodlar üretememesi açısından genellikle tercih edilmezler.

Barkod kartuşları da, barkod basımı yaparken yazıcılar kadar dikkat edilmesi gereken malzemeler arasında yer alır. Hangi amaçla, hangi sektörde kullanacağınız gibi hususlar ihtiyaç duyduğunuz yazıcı tipini belirlerken, şerit kalitesi ve yedek parça garantisinin olması gibi durumlar da sarf malzemesi tercihlerinizi belirler.

Yapışkanlı ve yapışkansız olarak iki türe ayrılan barkod kartuşları arasından ihtiyacınıza uygun seçimler yapabilir ve çok amaçlı etiketleme için kullanılan barkod kartuşları sayesinde iş yükünüzü azaltabilirsiniz. Leitz Icon akıllı kartuşlarını inceleyebileceğiniz Avansas.com’dan, barkod kartuşları, plastik etiket kartuşları ve yaka kartı kartuşları satın alabilir, sarf malzemesi ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.