Naylon Ambalaj Malzemeleri

Toplam 18 sonuç

 

Aradığınız ürünü bulamadınız mı?

Formu doldurarak aradığınız ürünü bize iletin, sizin için ürünü bulalım.

Teşekkürler, ürün talebiniz alınmıştır.

Ambalaj Malzemeleri Çeşitleri Nelerdir?

İş yeri ve evlerin vazgeçilmez ürünlerinden biri ambalaj malzemeleridir. Çok fazla işlevi olan bu ürünleri her yerde kolaylıkla kullanabilirsiniz. Kargo şirketleri veya ürün satıcılarının en çok tükettiği ürün plastik ambalaj malzemeleridir. Bunun sebebi hem ürünü darbelere karşı koruması hem de hijyenik bir şekilde saklayabilmesidir. Sadece çalışma alanlarında değil evden eve nakliyatta da sıklıkla kullanılırlar.

Kaliteli ve dayanıklı malzemeler seçilmesi durumunda taşınan ya da depolanan ürün zarar görmez. Dayanıklı ve uygun fiyatlı ürünler için Avansas’ta var olan çeşitlere göz atabilirsiniz. Ambalaj malzemeleri kendi içinde üçe ayrılırlar. Bunlar:

  • Plastik Ambalaj Malzemeleri: Son zamanlarda plastik ambalaj malzemeleri arasında en çok kullanılan ürün streç filmdir. Hem iş yerlerinde hem de evde sıklıkla kullanılır. Streç filmler formları açısından 4’e ayrılır. Bunlar; makine streçi, el tipi streç, gerdirilmiş prestreç ve dilimlenmiş streçtir. İhtiyacınıza uygun boyutları tercih ederek kullanmaya başlayabilirsiniz.

    Özellikle buzdolabında yemek kokularının karışmaması ve tazeliklerini daha uzun süre koruması amacıyla sık sık kullanılır. Bir diğer plastik ambalaj malzemesi ise shrink filmlerdir. Streç filme oranla daha dayanıklıdır. Ev ortamından ziyade genellikle taşıma sektöründe kullanılır. İçecek sevkiyatı yapılırken fazlasıyla kullanılır. Bilindik bir ürün olan balonlu rulo naylonlar elektronik ürünleri ya da çok hassas ürünlerin dışına geçirilir. Hava dolu baloncuklar bir darbe geldiğinde ürün üzerinde basıncı otomatik olarak engeller.

  • Gıda Ambalaj Malzemeleri: Diğer ürünlerde temas olduğu zaman sıkıntı olmazken gıda ile teması olan ambalajların insan sağlığını tehdit etmemesi gerekir. Çünkü sağlığa zararlı bir madde ile temasa geçmiş gıda ürünü zararlıdır. Bundan dolayı satın alırken araştırmak önemlidir. Gıdaya uygun ambalaj malzemeleri ise tahta, metal, karton, alüminyum folyo ve camdır.

    Gıdanın katı ya da sıvı olması ambalajını otomatik olarak etkileyecektir. Örneğin, plastik bir ürün kullanılması gerekiyorsa kolay şekil alabildiği için büyük rahatlık sağlanır. Ayrıca bazı ürünler vardır ki taşıma işlemi gerçekleştirildikten sonra defalarca kullanılabilmektedir. Bu ürünlere örnek verilmesi gerekirse sebze ve meyve taşınan tahta kasalardır.

  • Temizlik Ambalaj Malzemeleri: Bu malzemelerin kullanımı ürünlerin çevreye yayılmasını engeller ve daha hijyenik alanlarda saklanır. Temizlik ambalaj malzemelerinin başında plastikler gelir. Bu plastikler özellikle sıvı ürünler için tercih edilir. Sert plastik içine yerleştirilen ürünler korunaklı bir hal aldığı için asla zarar görmez.

    En sağlam malzeme ise tabii ki metaldir. Metal kutular içinde saklanan, depolanan ve taşınan ürünler çevredeki olumsuz şartlar karşısında deforme olmazlar. Son olarak genellikle sabun paketleme işleminde kullanılan kartonlar vardır. Koli bandı yardımı ile paketlenen sabunlar ürün sayesinde zarar görmeden teslim edilebilirler.

Ambalaj Malzemeleri Hangi Alanlarda Kullanılabilir?

Ambalaj malzemeleri bilinen çoğu sektörde aktif olarak kullanılır. Çünkü neredeyse her alana hitap ederler. Birkaç örnek vermemiz gerekirse; temizlik, gıda, otomotiv, teknoloji, mobilya, kargo hizmeti, kimya, tekstil ve birçok alanda ambalaj malzemeleri kullanılır. Bu alanlarda kullanılan malzemelerde dikkat edilmesi gereken konular vardır.

Örneğin, sektördeki ürünlere uyumlu ambalajlar seçilmelidir. Büyük ya da küçük ambalajlar seçilirse ürünün zarar görme durumu ortaya çıkabilir. Ayrıca ürünün katı ya da sıvı olup olmaması önemlidir. Bunlara uygun bir ambalaj malzemesi kullanılarak daha iyi bir performans sağlanır.

Dayanıklı ve kaliteli ambalaj ürünleri arayışı içindeyseniz Avansas en doğru adrestir. Satışı olan bütün ürünler sizlere ulaşmadan birçok kez kontrol edilir. Uygun fiyatlı alışveriş için avansas.com’u tercih edebilirsiniz. Farklı ödeme seçeneklerinden faydalanarak ürünlerinizi kapınızdan teslim alabilirsiniz. İster bir adet ister toptan alışveriş yapabilirsiniz.

Mobilya ve Eşyaları Paketlemek İçin Ambalaj Malzemeleri Kullanılabilir mi?

Kaliteli ambalaj malzemelerini neredeyse her sektör kullanır. Bunların başında ise mobilya ve eşya paketleme gelir. Çünkü eşya taşırken neredeyse her ürünün paketlenmesi şarttır. Bunun sebebi ürünü herhangi bir yerden gelebilecek darbeye karşı korumakla beraber eşya taşınırken kirlenmesini engellemektir.

Taşınırken en sık kullanılan malzemeler; karton kutu, balonlu naylon rulo, ambalaj ipi ve koli bandıdır. Burada dikkat edilmesi gereken konu balonlu naylon rulonun çok kaliteli olmasıdır. Çünkü kalitesiz rulolar eşyalarınızı gerektiği gibi korumayacaktır. Avansas’ta satışı olan Özerden markasının balonlu naylon rulolarından kullanırsanız eşyalarınız taşınırken herhangi bir sorun olduğunda zarar görmezler.

Bir diğer önemli malzeme ise tabii ki ambalaj ipidir. Piyasada birçok markanın çeşit çeşit ambalaj ipleri vardır. Fakat satın alınmadan önce iyi araştırılması gerekir. Çünkü yeterli sağlamlıkta olmayan ambalaj ipleri ürünleri yeterince koruyamayacaktır. Böyle bir olayla karşılaşmamak için avansas.com üzerinden Sebant marka ambalaj ipi siparişi verebilirsiniz. Sitemizden verilen siparişler kapınıza kadar getirilir, güvenle teslim edilir.

Ambalaj Malzemelerinin Dayanıklılığı Nasıl Anlaşılır?

İş yerlerinde sıklıkla kullanılan ambalaj malzemeleri çeşitli sebeplerle satın alınır. Ambalaj malzemelerinden genellikle üç tane beklenti vardır. Birincisi malzemenin kaliteli olmasıdır. İkincisi bu malzemenin uygun fiyatlı olmasıdır. Üçüncüsü ise tabii ki dayanıklı olmasıdır.

Gıdaların dışarıdaki hava ile toz temasını kesmek için streç film kullanılır. Streç filmlerden beklenti ince ama dayanıklı olmasıdır. Ayrıca bir tabağın üzerine kapatılacaksa kesinlikle küçük bir darbede yırtılmaması beklenir. Sizlerin de ambalaj ürünlerinden böyle beklentileriniz varsa bilindik adreslerden ve bilindik markalardan alışveriş yapmalısınız. Örneğin, taşınma sırasında ambalajınızın yırtılmasını istemiyorsanız avansas.com’dan Özerden marka balonlu naylon rulo alabilirsiniz. Avansas yıllardır kalite ve uygun fiyatın tek adresidir.

Herkes tarafından bilinen ve sürekli kullanılan markalardan sipariş vermek size bir güven sağlayacaktır. Bu şekilde taşımak ya da depolamak istediğiniz her ürünü kolay bir şekilde koruyabilirsiniz. Ambalaj malzemeleri kullanılan iş yeri ya da evlerde bir düzen hakimdir. Çünkü depolamak istenilen ürün güzel bir şekilde paketlenir. Paketlenen ürünler herhangi bir şekilde açılmaz ve sağlam bir şekilde muhafaza edilir. Sizler de depolanızı düzene sokmak istiyor ve bunu sağlam ambalaj ürünleriyle yapmak istiyorsanız Avansas’tan vereceğiniz sipariş ile işe başlayabilirsiniz.

Avansas’tan Alışveriş Yapmak Güvenli midir?

Plastiğin üretilmesi ile çoğu ürünün bir yerden bir yere taşınması kolaylaşmıştır. Örneğin, süt dağıtımı bile eskiden cam şişelerdeyken şuan ya karton kutularda ya da plastik şişelerdedir. Bundan dolayı sütlerin dağıtımı ve depolanması kolay bir hal almıştır. Plastik ambalaj malzemelerinin üretimi insanlara büyük kolaylık sağlar ve kullanılan eşyaların zarar görmesini engeller.

Laptop ticareti yapan bir firma, bu dağıtımı sadece karton kutu ile yaparsa, küçük bir darbe ile ürün zarar görecektir. Büyük zararlardan kaçınmak için taşınan ürünler karton kutuya konmadan önce Özerden marka laptop sevk ambalajına sarılırsa birçok zarar önlenmiş olur. Bu şekilde bilgisayarda bir problem olmadan taşıma işlemi gerçekleştirilmiş olur.

Kaliteli, dayanıklı ve uygun fiyatları ile açık ara önde giden Avansas herkes tarafından güvenilen bir adrestir. Hem tek ürün alırken hem de toptan ürünler için vazgeçilmezdir. TOBB Güven Damgası’na sahip nadir adreslerden olan avansas.com sizlere internet üzerinden keyifli bir alışverişin kapısını açar! 5.000’den fazla çeşit çeşit ürüne sahiptir. Bütün ürünler hem markalar tarafından hem de gönderilmeden Avansas tarafından kontrol edilir. Kontrol edilen ürünler sizlere kargo ile gönderilir. Gönderilen ürünü kapınızdan güvenli ve hijyenik olarak teslim alırsınız.