Defter ve Ajandalar

Gerek iş gerek eğitim gerekse kişisel amaçlar için kullanılan defter ve ajandalar hayatı kolaylaştıran materyaller olmaları bakımından büyük önem taşır. Bilhassa iş amaçlı kullanım için tercih edilen ajanda, defter, bloknot, fihrist, ticari defter ve evraklar; organize olunması, planların yapılması ve işleyişin seyrinde devam etmesi açısından büyük önem taşır. Bu yazım materyallerinin tamamlayıcısı olan kalem (pilot, fosforlu, tükenmez, mürekkepli vs.) ve silgi gibi yazma araçları da olmazsa olmazdır. Bu araçların şık, zarif, kaliteli ve efektif olması ise kişisel zevki yansıtması ve verimliliği artırması bakımından fark yaratır.

Ajandalar

Zihin haritası çıkarmak ve tarihsel planlama yapmak anlamında son derece zaruri olan ajandalar, hemen her sektör çalışanı için gereklidir. Hangi tarihte hangi aksiyonun yapılacağının bilgisini kayıt etmek ya da toplantı organizasyonu yapmak, işleri kolaylaştırma ve yapılacak işi unutmama bakımından önem arz eder.

Bloknotlar

Gerek masabaşı iş için gerekse saha çalışmasını kapsayan ve haliyle seyir hâlinde olmayı gerektiren işler için gerekli olan bloknotlar, kolay ve hızlı kullanım sunar. Tasarımsal dokunuşlarla kullanımı daha da kolaylaşmış olan farklı ebat ve niteliklere sahip bloknotlar ile hemen her yerde hızlı not almak mümkündür.

Defterler

Kareli, çizgili ya da çizgisiz yapraklı seçenekleri olan defterler, farklı ebatlarla, kalın kapak ya da spiralli tasarımlarla her durumda kullanıma uygundur. İş, eğitim ve hobi amaçlı kullanımı yaygın olan defter çeşitleri, fiyatları bakımından bütçe dostu bir yapı sunar.