Bilgisayar Programları

Toplam 6 sonuç

Bilgisayar Programları

Bilgisayar teknolojilerinin en büyük tehditlerinden birisi virüslerdir. Bir bilgisayardan diğer bir bilgisayara bulaşan, bulaştığı bilgisayarın çalışmasını engelleyen ya da verilerini çalan veya ulaşılmaz hale getiren küçük boyutlu zararlı yazılımlar olan virüsleri engellemek amacı ile çeşitli bilgisayar programları geliştirilmektedir.

Bilgisayarları zararlı programlardan korumak için hazırlanan güvenlik yazılımlarına antivirüs programı denilmektedir. Virüs programları bilgisayar sistemine bulaşan zararlı yazılımları tespit edip yok etmekle görevlidir ancak yeni nesil bilgisayarlarda bulunan çoğu antivirüs programı bulduğu virüs ve zararlı kodları kullanıcıya göstererek ne yapılması gerektiğini sorar. Bu sayede de kullanıcıya bir karar hakkı tanınmış olur.

Virüslerin neredeyse tamamı bulaştıkları bilgisayarda bir iz bırakırlar. Bu izi bulmak da elbette virüs programı ile mümkün olmaktadır. Bilgisayar içinde bulunan tüm klasörleri ve dosyaları tarayarak izi tespit eden virüs programı, bu becerisini şüpheli davranışlar sergileyen dosyalardan almaktadır. Çünkü erişilemeyen dosyalar ve kullanılamayan fonksiyonlar programın süzgecinden kaçamamaktadır.

Bilgisayarınızda yer alan tüm dosyaları ve verileri güvende tutabilmek için sahte güvenlik yazılımlarından olabildiğince uzak durmayı başarmalısınız. Çünkü sahte yazılımlar sizi daha kolay bir hedef haline getirerek virüslerin bilgisayara erişimini hızlandırmaktadır. Bu nedenle verilerinizin gizliliğini korumak adına lisanslı bilgisayar programlarını kullanmaya çalışmalısınız.

Bu programlarla bilgisayarınızı virüslere, solucanlara, truva atlarına, zararlı yazılımlara ve casus programlara karşı koruyabilirsiniz. Bilgisayarınız için bütünleşik bir koruma sağlayan bu programlar, bilgisayarınızı dijital ortamlardan gelebilecek sızıntılara karşı da savunur. Bu sayede e-posta ve sosyal medya hesaplarınızda da güvenle dolaşabilirsiniz.

İşinizi kolaylaştıran ve verilerinizi güvenle depolamanızı sağlayan bilgisayar programlarına Avansas.com farkı ile sahip olabilirsiniz. Uygun fiyat ve hızlı teslimat koşulları ile sahip olacağınız antivirüs programları, ofis ve işyerlerinizde bulunan bilgisayarları güvende tutmanızı sağlayarak gönül rahatlığıyla çalışmanıza imkan tanır.

Online alışverişte güvenin ve etkin müşteri hizmetlerinin adresi olan Avansas.com, sizleri de fırsatlarla dolu dünyasına davet ederek tüm ofis ihtiyaçlarınızı karşılamanızı sağlıyor! Eğer siz de eksiksiz bir alışveriş deneyimi arzuluyorsanız Avansas.com tam da size göre bir yer demektir.