Gıda Takviyeleri

Toplam 0 sonuç

Aradığınız ürünü bulamadınız mı?

Formu doldurarak aradığınız ürünü bize iletin, sizin için ürünü bulalım.

Teşekkürler, ürün talebiniz alınmıştır.

Gıda Takviyesi Nedir?

Piyasada farklı fiyatlarla, pek çok gıda takviyesi bulunmaktadır. Bu noktada, sağlığınız için doğru gıda takviyesini bulmak da çok önemlidir. Gıda takviyelerinin amacı yeterli miktarda tüketmediğimiz besinleri vücuda sağlamaktır. 

Temel gıda ürünleri ile alınan vitamin, mineral, amino asit, yağ asitleri gibi bileşikleri tablet, toz, sıvı ve benzeri şekilde alabildiğiniz ürünlere gıda takviyesi denmektedir. Kişilerin ihtiyacına göre tercih edebileceği gıda takviyeleri, farklı bileşenlerin bir araya getirilmesinden oluşan çeşitlere sahiptir ve farklı dozlar hâlinde satılmaktadır. Elbette bu vitamin, mineral ve benzeri takviyelerin insan vücuduna belirli miktarda alınması gerekmektedir.

Genellikle doğal ürünlerden elde edilen gıda takviyeleri vücuda çok fazla alındığı zaman olumsuz etkiler meydana gelebilir. Bundan dolayı tercih ettiğiniz ürünün üzerinde bulunan günlük doz uyarısına mutlaka dikkat etmelisiniz. Ayrıca kadınların, erkeklerin ve çocukların alması gereken günlük doz da değişkenlik göstermektedir. 

Bağışıklık destekleyici gıda takviyesi ürünlerinin özellikle yoğun çalışma ve eğitim hayatının getirdiği stresle başa çıkmak için kullanılması tavsiye edilir. Fakat satın almadan önce mutlaka doktorunuzla görüşmeli ve vücudunuzun neye ihtiyaç duyduğunu tespit etmelisiniz. 

Gıda Takviyesi Ürünler Nelerdir?

Gıda takviyesi ürünleri, besinler yardımıyla dışarıdan yeterli miktarda alınamayan vitamin ve mineral benzeri doğal bileşenlerin sağlanması için kullanılmaktadır. 

Onlarca farklı çeşide sahip olan gıda takviyeleri, bağışıklığı desteklemek, vücudu korumak ve dikkat eksikliğini gidermek gibi farklı amaçlarla kullanılabilir. Siz de kendi ihtiyaçlarınıza yönelik ürünleri satın alarak, daha sağlıklı ve enerjik olabilirsiniz. 

Bağışıklık Destekleyici Gıda Takviyesi

Bağışık destekleyici gıda takviyesi ürünler, günlük hayatın koşuşturması içerisinde sağlıklı bir yaşam sürdürebilmek için çok önemli bir etkiye sahiptir. Bu sayede özellikle kış aylarında birçok hastalıktan korunabilir ve gün içerisinde kendinizi daha enerjik hissedebilirsiniz. 

Bağışıklık destekleyici gıda takviyelerinde genellikle D vitamini, C vitamini, Omega-3, propolis ve probiyotikler bulunur. Düzenli olarak tüketildiği zaman, vücudun ihtiyaç duyduğu vitaminleri almasına ve daha güçlü bir bağışıklık sistemine sahip olmanıza yardımcı olurlar.  

Kolajen Gıda Takviyesi

Yaş ilerledikçe vücutta bulunan kolajen miktarı da azalmaktadır. Bundan dolayı, cildinizde yaşlanmanın etkileri daha net bir şekilde görülebilir ve kuruluk, gerginlik gibi problemler meydana gelebilir. Kolajen gıda takviyesi, özellikle cilt ve saç sağlığına faydaları ile bilinmektedir. 

Tıpkı vitamin gıda takviyesi gibi kolajen de sıvı, tablet ve toz gibi birçok farklı şekilde vücuda alınabilir. Cildin kolajen üretimini destekleyen ürün ayrıca daha güçlü tırnaklara, daha parlak saçlara ve daha nemli bir cilde sahip olmanıza da yardımcı olur. 

B12 Gıda Takviyesi

İnsan vücudunun kendi kendine üretemediği ve sağlık açısından çok önemli etkileri bulunan vitaminlerin başında B12 vitamini gelmektedir. Yeterli hayvansal ve bitkisel gıda tüketilmediği zaman B12 eksikliği görülebilir. B12 eksikliği ise hafıza kaybı, unutkanlık ve yorgunluk gibi şikâyetleri beraberinde getirebilmektedir. 

B12 gıda takviyesi, özellikle vücut direncinin artırmak ve zihni güçlendirmek için oldukça önemlidir. Aynı zamanda kabızlık gibi bağırsak problemlerinin engellenmesine de yardımcı olur. Ayrıca B12 vitamini daha hızlı yağ yakımına yardımcı olarak kilo verme sürecini de destekler. 

Dikkat Eksikliği İçin Gıda Takviyesi

Özellikle çocuklarda çok sık görülen ve günlük hayatta büyük sıkıntılara neden olan dikkat eksikliği için de gıda takviyelerinden yardım alınabilir. İçeriğinde çinko, magnezyum, B-6 ve benzeri bileşenler bulunan gıda takviyeleri en yoğun zamanlarda bile daha iyi şekilde odaklanmanıza yardımcı olur. 

Gıda Takviyesi Kullanırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Uzmanlar düzenli bir beslenme sistemine sahip olmanın yerini hiçbir şeyin tutmayacağının altını çizse de yoğun bir çalışma hayatınız varsa düzenli şekilde beslenemeyebilirsiniz. Yapılan araştırmalara göre özellikle bazı yaş grupları modern hayatın getirdiği yoğunluktan ötürü yeterli mineral ve vitamin alamamaktadır. Vücudunuzun ihtiyaç duyduğu vitaminleri besinlerden alamazsanız bu durumda devreye gıda takviyesi girer. 

Gıda takviyesi almaya başlamadan önce mutlaka dikkat etmeniz gereken bazı unsurlar bulunmaktadır. Öncelikle detaylı bir doktor kontrolünden geçmeniz ve vücudunuzda hangi bileşenlerin eksik olup olmadığını öğrenmeniz gerekmektedir. Vücudunuzdaki eksikleri tespit ettikten sonra mutlaka detaylı bir araştırma yapılmalı ve en iyi gıda takviyesi markaları nelerdir incelemesi yapılması tavsiye edilir. 

Genellikle meyve ve sebze gibi doğal gıdalardan elde edilen gıda takviyelerini bazı kalitesiz markalar daha ucuza mal etmek için sentetik olarak üretmektedir. Bu da elbette vücudunuza faydadan çok zarar verir. Bu yüzden tercih ettiğiniz ürünlerin hangi sertifikalara sahip olduğuna ve Sağlık Bakanlığından onaylı olup olmadığına dikkat etmelisiniz. 

Bazı güvenilmeyen internet sitelerinde özellikle zayıflamak için kullanılan gıda takviyeleri satılmaktadır. Bu markası belli olmayan ürünler zayıflamanıza yardımcı olmayacağı gibi sağlığınızı da ciddi derecede riske atabilir. Bundan dolayı gıda takviyesi satın alırken öncelikle kendi bedeninizi ve ihtiyaçlarını tanımalı daha sonrasında da onaylı ve güvenilir markaları tercih etmelisiniz. 

En İyi Gıda Takviyesi Markaları Hangileridir?

Kendiniz ve sevdikleriniz için gıda takviyesi satın alırken en iyi gıda takviyesi markalarını tercih etmek isteyebilirsiniz. Avansas bünyesinde bulunan en kaliteli markaların başında  GMP, BRC, IFS, ISO9000, ISO22000 ve helal sertifikalı tesislerde üretim yapan Beeo gelmektedir.

Beeo markasının ürünleri kendi içerisinde birçok farklı çeşide sahiptir. İsterseniz suda çözünebilir takviye edici damlaları, isterseniz de keçiboynuzu, arı sütü gibi tatlı atıştırmalık şeklindeki ürünleri tercih edebilirsiniz. Tamamen doğal içerikten oluşan Beeo gıda takviyeleri çocuklar için de mükemmel bir seçimdir. Metabolizmayı hızlandırarak enerji oluştururken aynı zamanda lezzetleriyle de tatlı ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. 

Gönül rahatlığıyla tercih edebileceğiniz gıda takviyesi markalarından bir diğeri de Nature's Supreme’dir. Kapsül halinde alınan ürün  ISO 9001, 22000, GMP ve helal sertifikalıdır. Tamamen bitkisel içeriğe sahip olan Nature's Supreme gıda takviyeleri bağırsakta kolay bir şekilde çözünerek hızlı bir şekilde emilim sağlar. Metabolizmanızı hızlandırır, kemiklerinizi, cildinizi, saçlarınızı güçlendirir ve daha birçok fayda sağlar. 

Gıda Takviyesi Fiyatları Ne Kadardır?

Gıda takviyesi fiyatları, içeriklerine, markalarına ve gramajlarına göre değişiklik gösterebilir. Sağlığınızı desteklemek için satın aldığınız ürünlerde kaliteden ödün vermemek gerekir. En kaliteli gıda takviyelerini piyasadaki en uygun fiyatlarla satın almak için Avansas’ı tercih edebilirsiniz! 

Avansas’ın kolay tasarıma sahip internet sitesinde en kaliteli markaların ürünlerini inceleyebilir ve fiyatlarını kıyaslayabilirsiniz. Aklınıza takılan tüm soruları sormanız için  güvenilir ve ulaşılabilir olmak için hiç durmadan çalışan müşteri hizmetleri hattımızı arayabilirsiniz. Ayrıca kendi ihtiyacınıza uygun gıda takviyesini 3D Secure ve VeriSign güvenli ödeme altyapıları sayesinde hiçbir endişe duymadan satın alabilirsiniz. 

TOBB Güven Damgası’na sahip olan Avansas’tan alışveriş yapmanın birçok avantajı vardır. Eğer satın aldığınız üründen memnun kalmazsanız 30 gün içerisinde kolay bir şekilde iade edebilirsiniz. Hızlı teslimat bölgesinden verdiğiniz siparişler profesyonel sevkiyat ekibimiz tarafından 1 gün içerisinde adresinize teslim edilir.

Eğer hızlı teslimat bölgesinde değilseniz de endişe etmenize gerek yok! Türkiye’nin neresinde olursanız olun, saat 14:00’den önce verdiğiniz siparişler aynı gün kargoya verilerek sizlere ulaştırılır. Tüm bu ayrıcalıklarla keyifli bir alışveriş deneyimi yaşamak için siz de Avansas’ı tercih edebilirsiniz.