Toplam 2 sonuç

Para Kasası

Para kasası, ev ve işyerlerinde parayı güvenle muhafaza etmek için kullanılır. Farklı boylarda ve özelliklerde üretilen para kasası çeşitleri, hem kendinizi güvende hissetmenizi sağlar hem de para, evrak, mücevher gibi önemli eşyalarınızı düzen içinde saklamanıza olanak verir. Çelik kasa, metal gövdeli kasa gibi kullanım alanınıza yönelik çeşitli modeller mevcuttur.

 

Para Kasası Nedir, Nasıl Üretilir?

Tarihteki ilk para kasası, iki İngiliz mucit Charles Chubb ve Jeremihal Chubb tarafından 1818 yılında geliştirilmiştir. Keşfettikleri kilit sistemi sayesinde para kasası üretimine başlayan ikili, zaman içinde ürünlerini geliştirerek; 1835 yılında ilk kasa patentini almışlardır. Zamanla değişim gösteren para kasası çeşitleri, günümüzde yangına dayanıklılık, darbelere dayanıklılık gibi farklı özelliklerle donatılmaktadır. Gelişen teknoloji ile dijital kilit mekanizmaları üretilerek, kasaların ekstra güvenlikli olması sağlanmaktadır. Bu sayede birçok kişi parasını saklamak için dayanıklı ve ekstra güvenli kasaları kullanma olanağına kavuşmuştur. Creditdonkey adlı yatırım firmasının internet sitesinde yer alan verilere göre, muhafaza edecek bir yeriniz olmadığında para birikimi edinmek ve tasarruf yapmak zordur. Birikim amacıyla kullanılan yöntemler içinde para kasası kullanımı oldukça yaygındır. Yine creditdonkey.com'daki verilere göre, Amerika’daki hanelerin yaklaşık %7,7'si banka hesabı olmadan para birikimi yapmaktadır. Bu istatistik, toplamda yaklaşık 10 milyon haneye karşılık gelmektedir.

Peki, milyonlarca insanın parasını muhafaza etmek için tercih ettiği para kasaları nasıl üretilmektedir? Genellikle ev tipi olarak üretilen daha hafif kasalarda iç mekanizma demirle döşenirken dışı çelik ile kaplanmaktadır. Kilit sistemleri ve kapakların üretiminde ise kesimi ekstra zorlaştırılmış metal mekanizmalar kullanılmaktadır. Ofis ve işyerleri için tasarlanan kasalar ise daha ağır maddelerden yapılmaktadır.

 

Para Kasası Nasıl Kitlenir?

Kilitli kasa ve para kasası çeşitleri arasında karar verirken kilitleme mekanizması oldukça önemlidir. Genellikle dijital kilit mekanizmasına sahip ürünler tercih edilmektedir. Bu ürünleri kilitlerken öncelikle kolu çevirip ürünü kilitli duruma getirdikten sonra firma tarafından belirtilen eski şifre tuşlanarak işleme başlanmaktadır. Ardından kendi belirlediğiniz ve genellikle 3-8 haneli olan şifre tuşlanır. Sinyal sesinin ardından bir kez daha kendi belirlediğiniz şifreyi tuşlayarak kilitleme işlemini sonlandırabilirsiniz. Bunun yanı sıra asma kilit ile kullanılan kilitli kasa modelleri de mevcuttur. Kasayı güvenle muhafaza etmek için asma kilit anahtarla kitlenir ve yalnızca aynı anahtarla açılır. Çeşitli ebatlarda asma kilit türleri üretilmektedir. Bu yöntem genellikle dijital kilit mekanizmasını tercih etmeyenler tarafından kullanılır.

 

Para Kasası Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

 • Parayı güvenle muhafaza etmek için en pratik yöntemlerden biridir.
 • Dolap içine monte edilme özelliği sayesinde kullanım rahatlığı sağlar.
 • Dijital kilit mekanizması ile üst düzey koruma sağlar.
 • Yangına ve darbelere dayanıklı üretilmektedir.
 • Paranız kolayca ulaşabileceğiniz bir yerde muhafaza edilmiş olur.
 • Uygun para kasası fiyatları sayesinde düşük maliyetlerle paranızı koruma olanağı sağlar.

 

Sizin İçin En İyi Para Kasası Hangisi? 

 • Elektronik şifreli dijital kilit mekanizmasına sahip çelik kasa modelleri hem ev hem de işyerleri için idealdir. Pratik kullanımı sayesinde rahatlıkla paranızı muhafaza edebilirsiniz.
 • Dolap içine monte edilme özelliğini kullanarak ürünü istediğiniz yere sabitleyebilirsiniz. Bu özellik genellikle ofis ve işyerlerinde tercih edilmektedir. Eğer siz de ofisinizde daha düzenli bir ortam yaratmak ve kilitli kasa gibi önemli eşyalarınızı muhafaza edeceğiniz ürünü daha gizli bir yere monte etmek istiyorsanız dolap içi monte özellikli bir ürünü tercih edebilirsiniz.
 • Çift kilit dilli kilitleme mekanizması sunan ürünler ekstra güvenlik önlemi almak isteyenler için tasarlanmıştır. Paranızı ve değerleri eşyalarınızı ekstra güvenli biçimde saklamak için bu özelliğe sahip bir ürünü tercih edebilirsiniz.
 • Çelik veya metal malzemeden üretilen para kasası çeşitleri kullanım alanına göre çeşitlenmektedir. Çelik gövdeli ürünler genellikle ofis ve iş yerleri için tercih edilirken, metal gövdeli daha hafif modeller ev içi kullanıma yöneliktir.
 • İş güvenliği ürünleri arasında oldukça rağbet gören çelik kasa modelleri genellikle Jumbo, Büyük ve Orta boy olarak sınıflandırılmaktadır. Daha fazla miktarda parayı güvenle saklamak için Jumbo boy kasalar tercih edilebilir. Ev içi kullanımda ise orta boy modellere yönelmek daha pratik kullanım sağlar.
 • Ürünü seçerken garanti kapsamına özellikle dikkat edilmelidir. Alışverişinizi yaparken hangi durumlarda ürün garanti kapsamı dışında kalır, süresi ne kadardır gibi soruları yanıtlamak gerekir.
 • Kullanım alanınızın ev mi yoksa işyeri mi olacağına önceden karar verirseniz alışverişinizi daha doğru kriterler ile yapabilirsiniz.

 

Avantajlı Para Kasası Fiyatları İçin Doğru Adres: Avansas 

Oldukça uygun para kasası fiyatları ile akıllıca alışverişin adresi Avansas’ta, aradığınız ürünü kolayca bulabilirsiniz. Geniş ürün yelpazesi ve kalitesiyle ön plana çıkan Avansas’ta her bütçeye yönelik ürün mevcuttur. Seçtiğiniz ürüne Avansas’ın avantajlı para kasası fiyatı ile ulaşmak için tek yapmanız gereken ürünü sepetinize ekleyip sipariş vermek! Kullanım kolaylığı sağlayan arayüzü sayesinde siparişinizi rahatlıkla vererek alışverişinizi tamamlayabilirsiniz. Siparişiniz bir iş günü içinde ücretsiz olarak teslim edilir. Size de akıllıca alışverişin keyfini çıkartmak kalır! Avantajlı ödeme seçenekleriyle kullanıcılarına kolaylık sağlayan Avansas’ta çeşitli ödeme yöntemleri mevcuttur. İade ve değişim süreçlerinde de kullanıcı odaklı bir yaklaşım izleyen Avansas’ın avantajlarından yararlanmak çok kolay! Avansas, farklı markalara ait ürünlerin yanı sıra Avansas markalı ürünler sayesinde daha geniş ürün yelpazesine sahiptir. Stoklu olarak satış yapıldığı için, siparişiniz en hızlı şekilde size ulaştırılır. Oldukça uygun para kasası fiyatı ve üstün nitelikli ürün modelleriyle kaçırılmayacak fırsatlar, akıllıca alışverişin adresi Avansas’ta sizleri bekliyor!