Şampuan

Toplam 0 sonuç

 

Aradığınız ürünü bulamadınız mı?

Formu doldurarak aradığınız ürünü bize iletin, sizin için ürünü bulalım.

Teşekkürler, ürün talebiniz alınmıştır.

Şampuan Çeşitleri Nelerdir?

Şampuan çeşitleri için onlarca farklı seçenek mevcuttur. Etken madde, kullanılan bitki özü, gereksinim duyulan şampuan özelliği, bu ürünlerin çeşitlerine göre ayrılmasını sağlar.

En büyük ayrım, kepek konusunda yapılmaktadır. Kepek, insanların çoğunun hayatının en az bir döneminde karşılaştığı bir problemdir. Kepek karşıtı şampuanlar, bu problemleri çözmeye çalışır. Bu noktada, kepek karşıtı ürünlerin uzun süre kullanılmaması gerekir. Uzun süreli kullanımda saç dökülmesi gibi sıkıntılarla karşılaşılabilir.

Dökülme karşıtı şampuanlar ise saç köklerini güçlendirir. Besleyici özellikleri bulunan bu ürünler, saç tellerinin kolayca kopmamasını sağlar. Böylece kullanan kişinin saç dökülmesi minimize edilmiş olur. Ayrıca sağlıklı yağlar, vitaminler ve proteinler de içeren bu çeşitler, günlük kullanıma uygundur.

Medikal olanları, doktor tavsiyesiyle kullanılması gereken şampuanlardır. Özel amaçlara hizmet eden bu ürünler, kişinin kafa derisi hastalığı ve saç sorununa göre verilir.

Parlak saçlar için, hacimli saçlar için, canlandırıcı özellikli, yenileyici onarıcı... gibi özelliklerin kombinasyonlarına sahip olan şampuanlar da mevcuttur.

Kullanılan bitki özleri, şampuanın kokusuna ve saça olan faydasına yine doğrudan etkilidir. Farklı saç türleri için, farklı ürünler tercih edilmektedir.

Şampuan Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Şampuan seçimi, hem kişisel hijyen ürünleri hem de kozmetik olarak değerlendirilebilecek ürünlerden birisi olduğu için son derece önemlidir. Bu ürünlerin önemi, özel gereksinimleri olan saç çeşitleri, saç ve kafa derisi hastalıklarında daha çok öne çıkar. Her saç tipi için özel üretilen şampuanlar vardır. Ayrıca medikal ürün olarak kullanılan şampuanlar da bulunmaktadır.

Şampuan seçerken kendi gereksinimlerinizi bilmeniz gerekir. Çeşit fazlalığı, farklı saç sorunlarına yönelik birçok seçenek sunmaktadır. Eğer saç dökülmesi şikayeti varsa saç köklerini güçlendiren; kepek sorunu varsa kepek karşıtı şampuan seçenekleri ideal seçimler olacaktır.

Saç gibi kritik bir unsur söz konusuyken öncelikle şampuan markaları önemlidir. İyi araştırılmaları gerekir. Onlarca marka arasından, kendi ihtiyaçlarınıza cevap veren markaları bulmanız zor olabilir. Saç ve kafa derisi hastalıklarından bahsediyorsak doktora danışılmadan medikal ürünlere başvurulmamalıdır.

Bunların dışında, bakımlı saçlara sahip olmak isteniyorsa, iyi seçim, yine kendi saç özelliklerine göre karar vermeye bağlıdır. Hacimli veya parlak saçlar gibi özellikler vadeden ürünlerde, bu ürünlerin kombinasyonları arasından dikkatli seçimler yapabilmek gerekir.

Şampuan Kullanımı Saç Derisine Zarar Verir mi?

Genelde şampuan kullanımı, saç derisine zarar vermez. Fakat alerjik reaksiyonlar ve çeşitli kimyasallar işin içine girdiğinde böyle bir ihtimal söz konusu olur. Burada yine kişinin güvenilir şampuan markaları tercih etmesi ve kendi saç özelliklerini tanıması önemlidir.

Alerji, mutlaka bilgi sahibi olunması gereken özelliklerin başında gelir. Medikal ürünler, kafa deriniz veya saçlarınızdaki sorunları çözebilmek için çeşitli kimyasalları kullanır. Bu kimyasalların özellikleri, derinizle ve saçınızla girdiği tepkimeler, bu ürünleri satın alınmadan önce iyi analiz edilmelidir. Eğer bir hastalığınız varsa uzman desteği almak, yapmanız gereken ilk şeydir.

Doğal, bitki özlü çeşitlerin kullanımı kafa derinize zarar vermez. Bu ürünler, herkesin kullanımı için üretilir. Alerji sahibi olmadığınız sürece, doğal ve bitki özlü ürünleri gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Bu ürünler, güzel kokularını kimyasallarla değil, kullandıkları bitki özleriyle sağlarlar.

Popüler markaların yaygın kullanım için ürettiği ürünler de yine kafa derinize zarar vermez. Bu ürünler, çeşitli sorunların çözümüne yönelik üretilmediği için güçlü kimyasallar ve formüller barındırmazlar. Popüler markaların ürünleri seçilirken göz önünde bulundurulması gereken tek unsur, yine alerji ihtimalidir. Bunun dışında saçlarınızın ihtiyaçlarına göre, güvenilirliğini kanıtlamış markalardan dilediğiniz gibi alışveriş yapabilirsiniz.

Kullanıcı ihtiyaçlarına göre üretilen çeşitler, bu konuda ihtiyacınız olan her özelliğe duyarlı olacak şekilde piyasaya sürülmektedir. Bu nedenle önemli bir saç derisi sorununuz varsa uzman tavsiyesi ile yapacağınız şampuan tercihi için birçok farklı seçenekle karşılaşırsınız. Şayet bu ürünlerin seçiminde sizi düşündüren çok fazla ayrıntı yoksa temel bakımı odak noktasına koyan ürünleri tercih edebilirsiniz.

Şampuan Fiyatları Ne Kadardır?

Şampuan fiyatları belirlenirken çeşitli kriterler devreye girmektedir. Bu ayrıntılara göre bu ürünlerin fiyatları değişir. Marka, özellik, formül gibi kriterler, şampuan fiyatlarının aşağı veya yukarı yönlü hareket etmesine sebep olur.

Popüler markaların ürünleri, güvenilir ve kalitelidir. Saçınıza olan etkileri klinik testlerle kanıtlanmış olan popüler ürünlerin fiyatları, sağladığı güven ve faydadan dolayı daha az bilinen markaların ürünlerine göre fazladır. Bunun yanında kullandıkları malzemelerin kalitesi de fiyata etki eden başka bir unsur olarak karşınıza çıkar.

Birden fazla etkisi olan ürünler, sadece saç temizliği sağlamazlar. Temizliğin yanında bakım ve hacimli, parlak gibi ekstra etkiler vaat eden çeşitlerin fiyatları sağladığı faydayla doğru orantıda artış göstermektedir. Ayrıca bu gibi özellikler, yine kullanılan malzemeleri ve komplikasyonu artıracağından dolayı, bu ürünlerin maliyetini, dolayısıyla da fiyatını artırırlar.

Kullanılan bitki özleri ve doğallık, fiyata etki eder. Eğer bir ürün tamamen doğal ise üretimini kolaylaştıracak katkı maddeleri ve kimyasallar kullanılmadığı için fiyatları diğer ürünlere göre fazladır. Pahalı bitkilerin özlerini kullanan şampuanlarda ise yine üretim maliyetinden ve sağladığı faydadan kaynaklı fiyat artışları görülmektedir.

Mentol, bakım kremi gibi ekstra özellikleri bulunan şampuanlar, bir ürün kullanarak birden fazla etki görmeniz için tasarlanmıştır. Bu ürünler, sizin için çok fonksiyonlu ürün işlevi görürler. Dolayısıyla üretim maliyeti, fayda ve kaliteye bağlı olarak bu ürünlerin fiyatları yüksektir.

Özel ihtiyaçlarınız ve hastalıklarınız için üretilmiş medikal ürünler ise, bu ihtiyaçlarınızı karşılayabilmeniz için karşınıza çeşitli kimyasalların kullanıldığı etkin formüller ve yüksek etkili etken maddelerle çıkarlar. Amaca yönelik ürünler oldukları için koku gibi özelliklerini yine kimyasallar yoluyla sağlamak zorundadırlar. Bu türdeki ürünler, genelde dermatologların hastalarına önerdiği ürünlerdir ve fiyatları da klasik şampuanlara göre fazladır.

Avansas’ta Bulunan Şampuan Markaları Güvenilir midir?

Avansas, ofis malzemelerinden ev ve kişisel ihtiyaçlarınıza kadar birçok farklı çeşitte ürünü temin edebileceğiniz bir alışveriş sitesidir. 12 yılı aşkın süredir kullanıcı memnuniyetini ve güvenini sağlayarak hizmet veren Avansas, bu çalışmalarını TOBB güven damgasıyla belgelemiştir. Avansas’ta aradığınız ürünleri, fiyat aralığı, özellik gibi ayrıntılı filtre özelliklerini kullanarak çok kısa sürede bulabilirsiniz. Şampuan gibi birçok ihtiyaca cevap verebilecek ve pek çok türü bulunan ürünler için filtre özelliği kullanışlı olacaktır.

Avansas, müşteri memnuniyetine ve güvenine değer verir. Siteden satın alabileceğiniz ürünlerin markaları, herkesçe bilinen güvenilir markalardır. Güvenilirliğini kanıtlamış pek çok markanın ürünlerini barındıran Avansas, anlaştığı şampuan markalarını seçerken de ince eleyip sık dokur. Avansas’tan alacağınız ürünler, kafa derinize, saçlarınıza zarar vermeyecek, genele uygun şampuanlar üreten markaların ürünleridir.

Kullanıcı yorumlarında, şampuan önerisi gibi bir çok ürün yorumunu dilediğiniz gibi okuyabilir, ürünlerden kullanan kullanıcıların deneyimlerinden faydalanabilirsiniz. Dove, Head&Shoulders, Elidor gibi birçok popüler markanın ürünlerini, saçlarınıza uygun özelliklerine göre Avansas’ta bulabilirsiniz. Anında onarıcı, kepeğe karşı etkili, mentollü gibi özelliklere göre dilediğiniz markanın ürününü seçebilir, Avansas’ın kullandığı “3D Secure” ve “Verisign” sistemlerinin sağladığı güvenli ödemeyle bu ürünleri satın alabilirsiniz.

Avansas’ta bulunan şampuan markaları, saç derinize ve saçlarınıza zarar vermeyecek, yaygın kullanıma uygun markalardır. Herkesin kullanabileceği ürünleri sitesine koyan Avansas’tan gönül rahatlığıyla alışveriş yapabilirsiniz.