Yönetici Koltukları

Toplam 4 sonuç

Aradığınız ürünü bulamadınız mı?

Formu doldurarak aradığınız ürünü bize iletin, sizin için ürünü bulalım.

Teşekkürler, ürün talebiniz alınmıştır.

Kaliteli Yönetici Koltuğu Nasıl Olmalıdır?

Yönetici odaları, büro ve ofis gibi çalışma ortamları için ideal bir tercih olan yönetici koltuğu, konforlu olması gerek bir üründür. Modern tasarım ve ergonomik özelliklere sahip olması tercih edilen bu koltuklarda, insanlar gün içerisinde saatlerini geçirir. Bu nedenle oluşabilecek bel, sırt ve boyun ağrılarının önüne geçilebilmesi için mutlaka ortopedik olmalıdır.

Sırtınızın koltuğa tam olarak temas etmesi, doğru bir oturma pozisyonu elde edebilmek için oldukça önemlidir. Bu sayede, yönetici koltuğu bel çukurunuzu destekleyerek, omurganın “S” şeklini korur ve ağrıların oluşmasının önüne geçmenize yardımcı olur.

Bu özelliklerinin yanında, yönetici koltuklarının arka kısmı yaklaşık olarak 30 - 40 cm genişliğinde olmalıdır. Gerektiği zamanlarda, yüksekliğinin ve eğiminin ayarlanabilir olması oldukça önemlidir. Yan kısımlarından bele destek veren yönetici koltuğu seçimi, daha konforlu bir kullanım sağlar.

Koltukların en önemli kısımlarından biri de oturma yerleridir. Gün içerisinde koltuklarda oturulan sürenin tamamı, bu koltukların oturma yerleri üzerinde geçirilir Bu nedenle bu bölümlerin, farklı birçok özellik taşıması gerekir.

Terleme yapmayan, nefes alan ve kaymayan bir yönetici koltuğu buna uygun malzemelerden üretilmelidir. Ayrıca, kullanıcıların konforunu etkilememesi için ne çok sert ne de çok yumuşak olmalıdır.

Oturma yerinin ölçüleri çok büyük olmamalıdır. Çünkü, belinizi ve sırtınızı koltuğun arkasına tam olarak yasladığınızda; sandalyenin ön kısmı ile diziniz arasında yaklaşık olarak 5 yada 7 cm gibi bir mesafe olması gerekir. Böylece, sandalyenin bacak arkasında bulunan sinirlere baskı yapması ve bacağınızın uyuşmasına sebep olması engellenir.

Yönetici koltuğu oturma yeri, dümdüz ve vücut kıvrımları ile uyumlu olmalıdır. Kol destekleri ise bilgisayar ve klavye kullanımının daha rahat olması için mutlaka vücuda uygun ayarlanabilir özellikte tercih edilmelidir. Bu sayede, dirsekler yardımıyla belin desteklendiği bu bölümün kullanım konforu arttırılmış olur. Ayrıca, uzun süreli kullanımlar için dirseklere zarar vermeyecek yapıda olmalıdır.

Ofis yönetici koltuğu, risk taşımayan eşyalardan biri olarak görünse bile, ciddi derecede düşme riski taşıyabilir. Özellikle çekmece, masa ve dolap gibi gereçlerin çok yakın konumlandırıldığı ortamlarda, sandalyeden düşme durumlarında kafanızı bu nesnelere vurma ihtimaliniz oldukça yüksektir.

Bu nedenle, yönetici koltuğu en az 5 ila 6 ayağa sahip olmalıdır. Bu ayaklar, oda içerisinde veya başka bir odaya daha rahat taşınabilmesi için mutlaka tekerlekli tercih edilmelidir. Aynı zamanda, ayak sayıları fazla olduğunda, sandalyenin devrilme ihtimali de oldukça düşer.

Yönetici Koltuğu Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Yönetici koltuğu satın alırken, kullanım alanınıza ve konfor ihtiyacınıza göre karar vermeniz gerekir. Bu sayede, yapacağınız tercihlerde ve sonrasında herhangi bir pişmanlık yaşamazsınız.

Satın alma işleminden önce, koltuğun renk ve boyutlarını göz önünde bulundurmalısınız. Bunun nedeni, koltuğun ortamın renk bütünlüğüne uyumlu olmasını sağlamaktır. Böylece, büronuzun dekorasyonuna uyumlu ve şık bir görünüm oluşturabilirsiniz.

Ofis ortamında, çalışma alanının genişliğine göre bir yönetici koltuğu seçimi yapmak, odanın konforunu düşürmemek için oldukça önemlidir. Burada masaların arasındaki boşlukları baz alabilir, koltuk tercihini bu doğrultuda gerçekleştirebilirsiniz.

Esnek ve fonksiyonel bir kullanım için yükseklik seviyesinin ve sırt ayarının değiştirilebilmesi oldukça önemlidir. Satın alma işlemini gerçekleştirmeden önce, saatlerce üzerinde oturacağınız koltuğun, bu özellikleri taşımasına dikkat etmeniz gerekir.

Deri bir kumaş kaplama tercihi yapmak istiyorsanız, kumaşın kalitesine mutlaka dikkat etmelisiniz. Ofislere zarif bir görünüm katan bu kaplama türü, makam ve yönetici odaları için oldukça sık tercih edilir. Ancak bu kaplamanın, mutlaka yumuşak ve terlemeyi önleyici yapıda olması gerekir. Deri kaplama yönetici koltuğu, çok konforlu bir tercih olur.

Çalışırken boyun ağrıması sorunu, oldukça sık karşılaşılan bir durumdur. Bu nedenle, koltuk seçimi yaparken boyun desteği olan bir ürünü tercih etmek oldukça mantıklı olacaktır. Bu sayede, çalışma hayatında boynunuzu etkileyecek olan rahatsızlıkların önüne geçmiş olursunuz.

Yönetici Koltuğunun Diğer Çalışma Koltuklarından Farkı Nedir?

Yönetici koltuğu, özel kurum ve kuruluşlarda ya da resmi alanlarda, önemli pozisyonlarda yer alan kişilerin odalarında kullanılır. Makam odalarının kurumsal ve resmi havasına uyum sağlayabilmesi için sade ve şık bir tasarıma sahiptir. Bu koltuklar aynı zamanda diğer çalışma koltuklarına göre daha büyük boyutlardadır ve daha rahat bir kullanım sunar.

Ofis ve işyerlerine ek olarak bu koltuklar, okullarda müdürlerin veya yöneticilerin de kullanabileceği özelliklere sahiptir. Diğer çalışma koltuklarının ise kullanım alanları oldukça geniştir. Ofislerde, yazıhanelerde, evlerde, öğretmen odalarında ve bunun gibi birçok alanda tercih edilir.

Yönetici koltuğu tercihi yaparken, konforun yanında şık ve modern bir tasarıma sahip olması oldukça önemli bir faktördür. Diğer çalışma koltuklarında ise tasarımdan çok rahatlık ön planda tutulur.

Yönetici Koltuğu Bakımı ve Temizliği Nasıl Yapılmalıdır?

Uzun süreli kullanımlara bağlı olarak, yönetici koltuklarının üzerinde istenmeyen lekeler oluşabilir. Bu lekelenmelere bağlı olarak, koltuklar ilk günkü görünümlerini yitirebilir. Bu nedenle, yönetici koltuğu bakımı düzenli aralıklarla yapılmalıdır.

Aynı zamanda, çalıştığınız ortamın temiz ve düzenli olması, verimliliğinizi olumlu bir şekilde etkiler. Koltuk temizliğini üretiminde kullanılan kumaşa göre yapmanız, kumaşın yıpranmaması veya zarar görmemesi açısından oldukça önemlidir.

Yönetici koltuğu nemli bir bezle kolaylıkla temizlenebilir olmalıdır. Bu sayede, zamandan ve temizlik malzemelerine harcanan ekstra paradan tasarruf etmiş olursunuz. Bunun yanı sıra koltuk dayanıklı bir kumaştan üretilmişse, elektrik süpürgesinin vakum derecesini düşürerek, süpürme yöntemiyle de temizleyebilirsiniz. Bu işlemlerin dışında, koltukların temizliğinde sert kimyasallar kullanılmaması oldukça önemlidir.

Yönetici Koltukları Ortopedik midir?

Yönetici koltuğu modelleri, sırt kısmı yüksek olacak şekilde üretilir. Bu nedenle ortopedik bir kullanıma sahip olmalarından dolayı oldukça sık tercih edilir. Orta yaşlı kullanıcılar veya bel ve boyun bölgelerinden kaynaklı rahatsızlıkları olan kişiler, bu nedenle bu koltukları tercih eder.

Aynı zamanda, bel bölgesinde desteği olan yönetici koltuğu modelleri de mevcuttur. Bu sayede, zaten konforlu bir kullanım sunan bu koltuk, tam ortopedik bir hale gelir. Uzun süre masa başında vakit geçiren kullanıcılar, bu nedenle yönetici koltuklarını tercih eder.

En İyi Yönetici Koltuğu Modelleri Nereden Temin Edilir?

En iyi yönetici koltuğu, en kaliteli malzemelerden üretilen ve en konforlu modelleri olan markalardan satın alınmalıdır. Böylece hem paranız boşa gitmez hem de uzun ömürlü ve konforlu bir koltuğa sahip olursunuz

Avansas aradığınız her türlü yönetici koltuğu modelini, sizler için bir araya getirir. İstediğiniz model ve renkte koltuğa, Avansas sayesinde kolaylıkla sahip olabilirsiniz. Siparişinizin ardından, ürününüz kapınıza kadar getirilerek size teslim edilir.

Avansas’ta Bulunan Yönetici Koltuğu Markaları Kaliteli ve Dayanıklı mıdır?

Avansas, en iyi markaların en kaliteli ürünlerini size sunar. Bu sayede, satın aldığınız ürünün uzun ömürlü ve konforlu olduğundan, her zaman emin olabilirsiniz. Farklı modellerde ve özelliklerde yönetici koltuğu tercihinizi kolaylıkla yapabilirsiniz.

Avansas Comfort’un filesiz veya fileli yönetici koltuğu modellerinden birini tercih edebilirsiniz. Bu koltuklar, uzun ömürlü olmalarının yanı sıra size konforlu bir kullanım imkanı sunar. Seduna yönetici koltuğu modeli ise size hem şık hem de konforlu bir kullanım imkanı sunar.

Avansas’ta yönetici koltuklarına ek olarak, ofisiniz için gerekli olabilecek ofis sandalyesi, ofis masası, ve tüm ortopedik ofis ürünleri kategorilerine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Avansas’tan satın alacağınız ürünlerinin tamamı, son derece kaliteli ve üst düzey dayanıklılık performansına sahiptir.

Yönetici Koltuğu Fiyatları Ne Kadardır?

Yönetici koltuğu fiyatları, koltukların markasına ve üretimlerinde kullanılan malzemelerin özelliklerine göre değişiklik gösterir. En ucuz yönetici koltuğu fiyatları için, sayfamızı gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz. Avansas olarak, uygun fiyatların yanında son derece kullanışlı koltukları garanti ediyoruz.