Kapı ve Pencere Malzemeleri

Toplam 0 sonuç

Aradığınız ürünü bulamadınız mı?

Formu doldurarak aradığınız ürünü bize iletin, sizin için ürünü bulalım.

Teşekkürler, ürün talebiniz alınmıştır.

Kapı ve Pencere Malzemeleri Hangi Ürünlerden Oluşur?

Hırdavat; endüstride, inşaat ve makine sektöründe ve hanelerde kullanılmak üzere üretilen demir ürünlerin geneli için kullanılan bir terimdir. Hırdavat olarak adlandırılan malzemeler, günümüze kadar pek çok değişikliğe uğramıştır. Geçmişte demir ürünleri olarak sınıflandırılan hırdavat kavramı, şu anda diğer metalleri, bazı plastik kapı ve pencere malzemeleri de kapsamaktadır.

İnşaat sektörü ile ilgili olan hırdavat teriminin temelinde; demir, çelik, alüminyum, pirinç gibi kullanışlı metaller yatar. Düğmeler, kulplar, kilitler, menteşeler ve kancalar gibi diğer kapı ve pencere malzemeleri piyasadaki hırdavat ürünleri olarak sınıflandırılır. Kapı ve pencere malzemeleri, pencere ürünleri ve trabzanlar gibi çeşitli mobilyalar hırdavata örnek verilebilir. Diğer mimari hırdavat ürünlerin ise ticari komplekslerde, ofislerde ve ilgili sektörlerde kullanıldığı görülür.

Kapı ve pencere malzemeleri, hırdavat kategorisinde yer alan ev ihtiyaçlarıdır. Evlerde yaygın yerlerde kullanılan, ürünlerin kullanımını kolaylaştıran ve evinize dekoratif hava katan malzemelerdir. Bu tür kapı ve pencere malzemelerine; stor perde, temassız kapı tutacağı, pencere ve kapı durdurucu, kapı kilitleri, kapı kulpları ve pencere kilitleri gibi ürünler örnek verilebilir.

Kapı Malzemeleri

Kapalı alanlarda giriş çıkış noktasını belirleyen kapılar olmadan bir ev veya bir bina düşünülemez. Doğru tercih edilen kapı ve pencere malzemeleri, eve hava katan dekoratif bir öge olmanın ötesinde güvenlik, mahremiyet ve ısı yalıtımının da en üst düzeyde olmasını sağlar.

  • Kapı Kilidi: Kapı kilidi, anahtarla veya şifreyle kapının açılıp kapanmasını sağlayan güvenliğe dair kapı ve pencere malzemeleri arasında yer alır. Dış kapı kilidi, her zaman iç kapı kilit modellerine göre daha karmaşık bir mekanizmaya sahiptir. Dışarıdan gelen tehlikelere karşı ikiz tuzaklı dış kapı kilitleri de yaygındır. Dış kapı ve iç kapı için yapılan emniyet kilitleri ana kilit sistemine yardımcı olarak kapıya monte edilir ve ekstra güvenlik sağlar.
  • Kapı Kolları: Kapı kolları, kapı kilidinde bulunan mekanizmaya bağlı olan ve kapının kolayca açılmasını sağlayan, kapının içine ve dışına takılan çift taraflı kulplardır. Kapı kolları üretiminde yaygın olarak nikel veya pirinç kullanıldığı görülür. Bu kapı ve pencere malzemelerin tercih edilme sebebi dayanıklı oldukları gibi ekonomik de olmalarıdır.

Kapı kollarını düzgünce monte etmeniz için birkaç vida ve tornavida yeterlidir. Uygun şık kapı kolları sayesinde bu kapı ve pencere malzemeleri ile ev dekorasyonunda hoş bir hava yaratmanız mümkündür.

  • Kapı Stoperi: Kapı stoperi, yani bilinen diğer ismiyle kapı durdurucu, kapı kollarının mobilyalara veya duvara sertçe çarpmasını engeller ve koruyuculuk sağlar. Cereyan sonucu kapıların duvarlara çarpması, duvar boyalarının kolayca dökülmesine neden olmaktadır. Kapı kolunun üstüne takılan bu plastik materyal, esnek ve yumuşak yapısı sayesinde kapının çarpmasını önler. Kapılara monte edilen klasik kapı durdurucularının yanı sıra dekoratif figürlü ve evinize renk katan kapı ve pencere malzemeleri de mevcuttur
  • Kapı Açma Aparatı: Kapı açma aparatı, dışarıda bulunan ve dokunmak istemediğiniz yerlerde kullanılan pratik bir aparattır. Bu kapı ve pencere malzemeleri, uçlarındaki plastik sayesinde kapılara yapışır ve kolayca açılmasını sağlar. Böylelikle kapı açma aparatı, herkesçe kullanılan ve steril olmayan yerlerde sizlere hijyen sağlayacaktır.

Pencere Malzemeleri

Pencere; iç mekana ışığın geçişine izin veren, duvardaki, kapıdaki, tavandaki veya araçtaki bir açıklıktır. Pencereler oldukça kullanışlı yapılardır ve hemen hemen her evde bulunur. Pencerelerin kullanımını kolaylaştıran ve daha verimli bir hale getiren bazı malzemeler vardır. Bu kapı ve pencere malzemelerine; pencere kilidi, sineklik ve stor perde gibi araçlar örnek olarak verilebilir.

  • Pencere Kilidi: Çocuklu evlerin vazgeçilmezi olan pencere kilitleri, pencerenin küçük çocuklar tarafından açılmasını önlemektedir. Aynı zamanda, bu kapı ve pencere malzemeleri hırsızlara karşı sizleri korur ve güvenliğinizi sağlar.
  • Sineklik: Pencerelerde ve balkon camlarında kullanılan ince telli yapısı sayesinde, iç mekana sinek ve böcek girmesini engelleyen aparata sineklik denir. Kapı ve pencere malzemeleri kategorisinde en çok bilinen ve en çok kullanılan ürünlerden biri olan sineklik, yaz mevsiminde evlerin olmazsa olmazdır.
  • Stor Perde: Pencerelere takılan ve güneş ışığını önleyen stor perde, iş yerlerinin ve mutfak camlarının vazgeçilmezidir. Güneş ışığını iç mekana asla geçirmemekle beraber, zincirli mekanizması sayesinde kullanım kolaylığı da sağlar.

Kapı ve Pencere Malzemeleri Satın Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Kapı ve pencere malzemeleri seçmek, herhangi bir iç mekan projesinin ayrılmaz bir parçasıdır. Doğru ürünleri seçtiğinizde bu malzemeler, sizler için kolaylık sağlar ve evinize yenilik katmak için harika bir fırsat sunar. Kapı ve pencere malzemeleri türünde hırdavat seçerken dikkate alınması gereken bazı değerli hususlar vardır. Bu hususlar doğrultusunda araştırmanızı yaparak siz de eviniz için en doğru ürüne ulaşabilirsiniz.

Kapı ve pencere malzemeleri satın alırken dikkat edeceğiniz en önemli husus, ürünlerin uygun fiyatlı ve kaliteli olmasıdır. En ekonomik ürünlerin tedariğini yapan Avansas, bütçeniz için uygun bir tercih olacaktır. Eğer kapı ve pencere malzemeleri almayı düşünüyorsanız firmamızı tercih edebilirsiniz.

Avansas’ta Hangi Marka Kapı ve Pencere Malzemeleri Bulunur?

Avansas firması olarak, müşterilerimizin memnuniyetini sağlamak adına binlerce ürün tedarik etmekteyiz. Kapı ve pencere malzemeleri ürün yelpazemizi oldukça geniş tutmaya çalışıp sizlere yüzlerce ürün çeşidi sunmaktayız. Sizler için en kaliteli ürünleri tedarik edip bunları depolarımızda stok yapmaktayız. Böylece satın alınmış ürünleri hızlı bir şekilde müşterilerimize ulaştırmaktayız.

Avansas, her ihtiyacınızda sizlere yardımcı olduğu gibi, en kaliteli ve en güvenli kapı ve pencere malzemeleri kategorisinde de yanınızdadır. Uygun fiyatlı ve yüksek kaliteye sahip markalı hırdavat ürünleri arıyorsanız, Avansas’ta aradığınızı bulabilirsiniz. Sitemizde mevcut olan kapı ve pencere malzemeleri ürünleri hakkında mobilya ve hırdavat kategorisine girerek hemen şimdi bilgi alabilirsiniz.

Avansas’ta Satılan Kapı ve Pencere Malzemeleri Kaliteli ve Uzun Ömürlü müdür?

Avansas’ta bulunan ve tedarik edilen bütün ürünler, son derece kaliteli ve ekonomiktir. Kapı ve pencere malzemeleri kategorisinde de Avansas aynı şartları sağlamaktadır ve en uygun fiyatlı ürünleri alıcılarıyla buluşturmaktadır. Bu özelliğiyle Avansas, bütçenizin dostu haline gelmiştir.

Kapı ve pencere malzemeleri satın alırken verdiğiniz parayı hak eden kaliteli ürünleri istiyorsanız, Avansas bu isteğinizi karşılayacaktır. Tedarik edilen ve depolarımızda tutulan hırdavat malzemeleri, kaliteli ve uzun ömürlüdür. Doğru kullanım sonucunda uzun yıllar renk solması, yırtılma ve kırılma gibi durumlar firmamızdaki ürünlerde görülmez. Siz de yaptığınız alışverişten tam bir verim almak istiyorsanız, sitemizdeki kapı ve pencere malzemeleri ürünleri inceleyebilirsiniz.

Avansas’tan Alışveriş Yapmak Güvenli midir?

İnternetten alışveriş yapmak, bazı soruları ve endişeleri de beraberinde getiriyor. Alıcı, satın aldığı ürünü beklediği şekilde bulamayabiliyor. Hatta ürün bazen alıcının eline bile ulaşmıyor. Böyle durumlar, başka sitelerde sıklıkla yaşandığı için Avansas ailesi olarak endişenizi normal karşılıyoruz.

Avansas, uyguladığı çalışmalarda en çok müşteri memnuniyetine önem vermektedir. Müşterilerin alınan üründen verim alması ve tekrar bizleri tercih etmesi, Avansas ekibi olarak en değer verdiğimiz şeydir. Bu nedenle müşterilerimizi mağdur etmemek için ekstra çaba sarf etmekteyiz.

Müşterilerimize ürün değişimi ve kolay iade imkanı tanımaktayız. Böylece, sorun yaşadığınız bir ürün olduğunda hızlı bir şekilde problemi ortadan kaldırmaktayız. Kolay ürün değişimi ve kolay iade imkanın yanında Avansas sizlere kolay ödeme imkanı da sunmaktadır. Siz de şimdi sitemize gidip dilediğiniz kapı ve pencere malzemeleri ürününü, bütçenize en uygun şekilde bulup satın alabilirsiniz.